Jump to content
Dogomania

Dalsza część dramatu w ruskiej wsi :( piekło to za mało napisane !! Dt mega pilne!!


Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem, nie sposób zrozumieć, kto prowadzi takie schrony?....Ludzie?...Jakieś monstra pozbawione serca, uczuć, empatii, wrażliwości?...I bywają tam lekarze weterynarii? I co? Nic nie da się zrobić? Poza zabraniem...wszystkich? Jeśli wszystkich, to jestem ZA! Jeśli tylko część, to co z pozostałymi? Zostawić je na powolne konanie?... Jeśli w sprawach schronów jak ten będzie tylko działanie "akcyjne", to nigdy sytuacja się nie zmieni. Widać potrzeba działań systemowych, zapewniających stały nadzór nad schronami, aby nie było tak,że przez przypadek dogomaniacy dowiadują się o okrucieństwie wobec zwierząt, które trwa od dawna i nikomu z codziennego otoczenia, kontaktu( lekarze weterynarii, wojewódzcy lekarze weterynarii, pracownicy schronów, właściciele, urzędnicy dający pieniądze na utrzymanie psa w tym miejscu kaźni) to nie przeszkadza, nie wzrusza, nie rusza serc....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PaulinKa030894']Przepraszam bardzo Moli ale nie życzę sobie takich wpisów na tym wydarzeniu. Wydarzenie jest po to aby pomóc psom a nie rozśmieszać kogoś do łez,. Jeśli swoim postem nie wskazujesz na chęć pomocy zwierzakom to swoje komentarze pozostaw dla siebie.[/QUOTE]

[B]Przepraszam za wpis nie związany bezpośrednio z tematem.

Dziwne, że wpis pod "odpowiednim", szkalujący inne osoby Pani nie przeszkadza

[/B]Sprawa z psami jest bulwersująca ale zabieranie nic nie zmieni..., nie zabierze się wszystkich psów... schronisko nadal będzie działało, nadal będą trafiały tam psiaki i nadal będą przebywały w tragicznych warunkach. Nie sztuką jest zabrać kilka psów, sztuką jest zmusić opiekunów/właściceli do opieki nad powierzonymi im zwierzętami, sami dogomaniacy tego nie zrobią, powinny organizacje zajmujące się prawami zwierząt w końcu "tupnąć nogą" i zacząć działać.

Edited by Moli@
Link to comment
Share on other sites

Też zapisuję, przeczytałam tylko pierwszą stronę bo muszę teraz uciekać, ale uważam, że tam trzeba nasłać wszystko co się da i nie czekać, bo już nie ma na co, napisać wniosek do prokuratury o podejrzenie popełnienia przestępstwa, opisać, załączyć zdjęcia prokuratura musi takie coś rozpatrzyć, zgłoście na policję, wiem co mówię bo pracuje w prokuraturze. To samo pismo wyslijcie wszędzie gdzie się da, dziewczyny nie ma na co czekać. Z tym , że wg prawa znęcanie sie nad zwierzakiem to jest hmmm jak to napisać, no że dzieje się to przez jakiś tam okres czasu, np jesli ktos jednorazowo zaniedba psa np, to umorzą takie postepowanie bo to wg prawa nie są znęty;((( (to tak na szybkie skróty mówiąc). Ja się nie moge dołóżyć finansowo, mam psa w hotelu i swoje psióry w schronie, które też dokarmiam...

Edited by Ramiel
Link to comment
Share on other sites

Każdy z Was pisze że nie ma na co czekać. Fundacja cały czas podejmuje wszelkie działania o których nie możemy pisać ponieważ wiemy wszyscy że internet jest ogólnodostępny dla wszystkich. W związku z naszym przyjazdem prezes był przygotowany, wiedział jakie psy chcemy zabrać o ktorej będziemy(skoro zgromadził wszystkich pracowników do pracy)było posprzątane psy w złym stanie pochowane. Ale mogę zapewnić że nie stoimy w miejscu. Niestety nie mogę więcej napisać , napewno będziemy starać się aby cały ten skład stamtąd wyleciał zaczynawszy od prezesa kończywszy na wszelkich wtykach w TOZie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PaulinKa030894']Każdy z Was pisze że nie ma na co czekać. Fundacja cały czas podejmuje wszelkie działania o których nie możemy pisać ponieważ wiemy wszyscy że internet jest ogólnodostępny dla wszystkich. W związku z naszym przyjazdem prezes był przygotowany, wiedział jakie psy chcemy zabrać o ktorej będziemy(skoro zgromadził wszystkich pracowników do pracy)było posprzątane psy w złym stanie pochowane. Ale mogę zapewnić że nie stoimy w miejscu. Niestety nie mogę więcej napisać , napewno będziemy starać się aby cały ten skład stamtąd wyleciał zaczynawszy od prezesa kończywszy na wszelkich wtykach w TOZie[/QUOTE]
Oczywiscie ,ze o wszystkich poczynaniach sie nie pisze.Kazdy to zrozumie.
Martwie sie tylko o psy na zalczonych zdjeciach,czy otrzymuja pomoc medyczna ,czy juz je zlikwidowano,zeby nie byly swiadkami w sprawie znecania sie nad zwierzetami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Oczywiscie ,ze o wszystkich poczynaniach sie nie pisze.Kazdy to zrozumie.
Martwie sie tylko o psy na zalczonych zdjeciach,czy otrzymuja pomoc medyczna ,czy juz je zlikwidowano,zeby nie byly swiadkami w sprawie znecania sie nad zwierzetami.[/QUOTE]

...i jest czym się martwić...

Dla nich jednak także musi być utrzymana taka, a nie inna formuła działania. Jawność i opis zamierzonych kroków już się nie sprawdziły... teraz trzeba zgodnie z prawem, bez uprzedzania i emocji... zebrać max. informacji i dowodów i max. skutecznie zadziałać.
Obawiam się, że na szybkie efekty nie ma co liczyć :(... światek tych interesików jest zbyt mocno i blisko skoligacony, i uzależniony od siebie...

Jest czym się martwić. Nikt z nas nie jest chyba wolny od strachu o psiaki... szczególnie te starsze i chore...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PaulinKa030894'] napewno będziemy starać się aby cały ten skład stamtąd wyleciał zaczynawszy od prezesa kończywszy na wszelkich wtykach w TOZie[/QUOTE]
I o to własnie chodzi...ale że sie martwimy to normalne.Musimy cierpliwie czekać, chodź psiaki szczególnie te złym stanie...nie koniecznie.Napewno dla nich czas jest ważny.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, że nie wszystko można napisać, jeśli moja wcześniejsza wypowiedź zabrzmiała jak " za mało robicie" to przepraszam, nie miałam na myśli tego;) Dziewczyny trzymam kciuki żeby się Wam udało wszystko tak jak trzeba, u nas też była wymiana w maju wyleciało pewne towarzystwo i przejął schron Urząd Miasta. Już jest lepiej, a wiemy, że będzie jeszcze 10 razy bardziej lepiej. Ale walka trwała kilka lat.... Mam nadzieję, że u Was będzie to szybko i sprawnie ( o ile to możliwe) przeprowadzone. Jesteśmy z Wami;)

No a jak zrobicie jakieś bazarki, to chętnie kupię coś i wspomogę Wasze szczurki kochane;))

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za te wsparcie .. teraz trzeba wyszukać może ktoś jest z ełku na dogo.

[U][COLOR=#4b0082][SIZE=4][B][LEFT][FONT=lucida grande]EŁCZANIE POTRZEBUJEMY WASZEGO WSPARCIA, NIE MILCZCIE[/FONT][/LEFT]
[/B][/SIZE][/COLOR][/U]
[LEFT][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Post jaki dodała jedna osoba biorąca udział w wydarzeniu :

[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]To odpowiedź Prezydenta miasta Ełk na moją wiadomość, z prośbą o wyjaśnienie sytuacji:[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Wielce szanowna Pani,[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]obarczanie Prezydenta Miasta Ełku odpowiedzialnością za treść informacji o Ruskiej Wsi jest głębokim nieporozumieniem. Co więcej - informacje na ten temat są w 90 % nieprawdziwe.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Po pierwsze schronisko nie jest właśnością Miasta Ełku. Po drugie Miasto Ełk, podobnie jak kilka innych miast, w tym Grajewo, wygrało przetarg na odłów i utrzymanie psów ze swego terenu, płacąc za tę usługę. Zatem obarczanie mnie przez Panią odpowiedzialnością za to, że opiekun psa nie wezwał wterynarza jest co najmniej niezrozumiałe.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Po trzecie jedyny błąd jaki popełniono tam, to zaniechanie strażnika w wezwaniu weterynarza do pogryzionego psa. Po czwarte byłem tam osobiście dzień po całej akcji oraz wczoraj. Informacje o biedzie, głodzie, chorobie psów, ciemności, braku okien są wyssane z palca. Żadne psy nie chodzą oblepione błotem, czy "gównem", jak napisano w tym liście. Do tego informacje o doktorze Dąbrowskim, który nie jest pracownikiem schroniska i nie ma z nim nic wspólnego są jakimś nieporozumieniem. Nie zastanowiła Pani informacjia, że ani policja, ani prokurator, ani powiatowy inspektor weterynarii, ani kontrolujący urzednicy z Ełku, ale także Grajewa nie wskazali na wielkie zaniedbania? (W piśmie napisano, że Grajewo zabiera swoje psy, co jest nieprawdą. W dniu 21 czerwca kontrolerzy z Grajewa przeprowadzili kontrolę i nie stwierdzili zaniedbań i nie zabieraja stamtąd żadnych psów). To już chyba lekka przesada, by wszystkie instytuacje nagle się zmówiły i uznały, ze wszystko jest w porządku. Zmówiły się, nie wiadomo w jakim celu i niezależnie od siebie wydały podobne orzeczenia, odmienne od tych na, które wskazują organizatorzy akcji.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Prawdą jest, jak już wspomniałem i ustaliłem, że opiekun wezwał pomoc do psa z dużym opóźnieniem, choć powinien uczynić to niezwłocznie (wetrerynarz jest dostępny popołudniami na telefon cała dobę). I wierzę, że został za to ukarany. Prawdą jest, że nie wydano rzeczonej pani tych psów, które wskazywała (poza 3 lub 4), bo nie były przygotowane do adopcji (do adopcji oddawane są psy, które są wysterylizowane <suki> lub wykastrowane <samce>). W innym przypadku nie można tego uczynić. W chwili obecnosci tej pani było gotowych do adopcji około 20 innych psów, ale owi przedstyawiciele nie byli zainteresowani innymi psami, tylko tymi, które wybrali. Nie były to ani psy maltretowane, zagłodzone lw schronisku. Po dokonaniu sterylizacji i kastracji są do odbioru w schronisku. Dodam, że obowiązek sterylizacjilub kastracji obowiazuje od tego roku w stosunku do odłowionych psów. Te które zostały odłowione np. w roku 2011 są i będą stopniowo poddawane przez schronisko tym zabiegom, zresztą kosztownym, bo steylizacja to wydatek około 200 zł za jeden zabieg.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]W schronisku nie przebywa też 250 psów, tylko 205, a to też gdzieś zapisanow tym piśmie. Nie jest też prawdą, ze w trybie administracyjnym (!) odebrano tam 70 psów, a 30 poddano etanazaji. Myślę, że ten wątek piszący post powinni dokładnie rozwinąć. Bardzo bym chciał.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Psy przebywające w schronisku są różnego pochodzenia: najwięcej jest z Ełku, ale są rónież z Grajewa, jak i innych miast. Przywożone są w róznym stanie: wygłodzone, zalęknione. Nie wiem też dlaczego, ale w albumie, których linki przedstawiono znalazło się przynajmniej jedno zdjecie nie z Ruskiej Wsi (o czym świadczą kolory kojców i ogrodzenia oraz materiał, z jakiego są wykonane). Chore psy, bo takie też są, psy po sterylizacji lub kastracji przebywają w wyodrębnionej częsci, by nie miały kontaktu z psami zdrowymi.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]I jeszcze kilka zdań o porządku. Psy - a jest ioch wiele co jakiś czas wypróżniają się. Co kilka godzin pracownicy schroniska sprzatają te odchody, grabią teren itd, więc też nie ma powodów do jakiejś niezrozumiałej paniki, panuje tam wielki bałagan.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]W tego typu sytuacjach jestem osobą nieufną w stosunku do urzedników, dlatego poleciłem pilną kontrolę różnych służb, nawet tego, następnego dnia. Sam też byłem tam osobiście. I myślę, ze każdy kto tak bez zastanowienia przekleja treść listu i wzywa o pomoc, powninen głeboko się zastanowić czy wszystko co tam jest napisane, jest prawdą. A ten kto może powinien tam sam pojechać i naocznie sprawdzić jak to wszystko wygląda.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Na sam koniec, ale to tylko moje przypuszczenia - mam wrażenie, że akcja może mieć TEŻ związek, z innym - konkurencyjnym schroniskiem, z którym niektóre miasta zakończyły współpracę, np. w wyniku braku chęci czipowania i sterylizacji przez to schronisko, ale niech będzie to tylko przypuszczeniem, zresztą nie tylko moim.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Z wyrazami szacunku.[/FONT][/COLOR]

[FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif][COLOR=#333333]Tomasz Andrukiewicz[/COLOR][/FONT]



[B][FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif][COLOR=#333333]A oto co ja mam do powiedzenia na ten temat :[/COLOR][/FONT][/B]
[FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif][COLOR=#333333]
[/COLOR][/FONT][/LEFT]
Nawet jakby były tam jakieś zaniedbania to przecież on by się nie przyznał.Koszt wysterylizowania jednego psa wynosi ok 200 przypuśćmy to nawet jeśli jest tam 205 psów czyli 205x 200 to wychodzi 41 tys. W takim razie niech nie mówią że to duże koszty na tak ogromną sumę jaką dostaje schronisko. czyli zostaje im ciut mniej niż 600 tys , na co te pieniądze idą rocznie, bu chyba nie na jedzenie. Opłata dla pracowników ? Ciekawe ile ich wypłata może wynosić bo nie wierzę że są większe niż 2000 tys baaa nawet 1200. Od początku powstania schroniska psów zostało wyadoptowanych ok 50 /tylko. Dlaczego tak mało ? Większość Ełczan nawet nie wie że takie schronisko istnieje. Na drodze nie ma nawet oznakowania że gdzieś jest schronisko nie ma tabliczki na drodze. Skoro jest tam wszystko prawidłowo jak należy dlaczego nie wpuścili Nas do obejrzenia reszty psów,bali się czy chcieli zrobić nam na złość ? Na co są pobierane opłaty za adopcje psów ? Bo to nawet nie można nazwać adopcją acz kupnem. Ceny wachają się od 50 zł do 250zł. Jak to możliwe aby schronisko otrzymywało tak duże pieniądze na schron a do tego śmiało wyciągać od Nas pieniądze przy odbieraniu go ze schroniska? Skoro jest 205 psów dlaczego tylko ok 30 było na wybiegach a reszta nie miała do niego dostępu gdzie z drugiej strony stały puste wybiegi gdzie tylko w jednym był chory pies

Edited by PaulinKa030894
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moli@']Kaszanka, czy Ty się dobrze czujesz..., przeginasz, słowo daję...
"czerwonym samochodem PUNTO I..., jak byłam mała to straszono dzieci czarną WOŁGĄ..., rozbawiłaś mnie do łez...dawno nikt/nic mnie tak nie rozśmieszył... zastanów się co robisz/piszesz.[/QUOTE]
dobrze, że czytasz.

Moim zdnaiem zabieranie na siłę psów nie niesie pomocy - tam trzeba radykalnych zmian pod patronatem radnych miasta.

Edited by kaszanka
Link to comment
Share on other sites

[U][I][B][LEFT][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]o sprawie pisze dziś portal Tok FM.pl[/FONT][/COLOR][/LEFT][/B][/I][/U]
[URL="http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,11999572,Dramat_zwierzat_w_Ruskiej_Wsi__Urzednicy__Wam_chodzi.html"]
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,11999572,Dramat_zwierzat_w_Ruskiej_Wsi__Urzednicy__Wam_chodzi.html[/URL]


Bardzo dobry artykuł :lol:


Kaszanko ale my chcieliśmy zabrać psy najbardziej potrzebujące ale nikt nie napisał że chcieliśmy je tylko zabrać wiedząc w jakich żyją warunkach a resztę zostawić na pastwę losu.. teraz nie dostaliśmy psów i jesteśmy zmuszeni podjąć kroki które podjelibyśmy się po odebraniu czworonogów..

Ełczanie zbierzmy się na miejscu i pomóżcie Nam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...