Jump to content
Dogomania

Hodowla a działalność gospodarcza.


A&L

Recommended Posts

Witam,
Gdzieś mi się obiło o uszy, że aby otworzyć hodowlę trzeba mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą. Dotyczyło to nowej ustawy. Niestety nie mogę znaleźć informacji na ten temat i nie pamiętam czy to ktoś tylko proponował, czy rzeczywiście jest taki zapis w ustawie.
Jeżeli to prawda, to proszę też o podanie numeru PKD, pod który "podciąga się" hodowlę psów.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

edit.
Oczywiście mówię o hodowli zarejestrowanej w ZKwP ;) Tak dla jasności.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']Witam,
Gdzieś mi się obiło o uszy, że aby otworzyć hodowlę trzeba mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą. Dotyczyło to nowej ustawy. Niestety nie mogę znaleźć informacji na ten temat i nie pamiętam czy to ktoś tylko proponował, czy rzeczywiście jest taki zapis w ustawie.
Jeżeli to prawda, to proszę też o podanie numeru PKD, pod który "podciąga się" hodowlę psów.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

edit.
Oczywiście mówię o hodowli zarejestrowanej w ZKwP ;) Tak dla jasności.[/QUOTE]
Byłbym ostrożny w czerpaniu wiedzy z tego, co się komu obije o uszy. Zamiast zawracać głowę i zadawać dziecinne pytania warto poczytać tekst znowelizowanej ustawy. Tam zawarta jest odpowiedź. DIY.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farabutto']Byłbym ostrożny w czerpaniu wiedzy z tego, co się komu obije o uszy. Zamiast zawracać głowę i zadawać dziecinne pytania warto poczytać tekst znowelizowanej ustawy. Tam zawarta jest odpowiedź. DIY.[/QUOTE]

Dziękuję za nieocenioną pomoc.:modla: Zawsze wiedziałam, że dogomania to forum pełne życzliwych i przyjaznych ludzi :happy1:
Ustawę już przeczytałam dawno, ale wtedy ta informacja nie była mi potrzebna i nie pamiętam czy zawiera taki zapis. Dlatego napisałam na forum (żeby było szybciej, a przy okazji pewnie niektórzy by się dowiedzieli czegoś nowego), ale przeczytałam nowelizację jeszcze raz i już wiem.
A Tobie na przyszłość proponuję nie odpowiadać na dziecinne pytania i nie zawracać sobie nimi głowy, po co masz marnować swój cenny czas na nie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Rzeczywiście tak słyszałam ,że ktoś z posłów miał taki pomysł aby każdy hodowca musiał założyć działalność gosp. ale to by było bez sensu bo hodowla to równie dobrze może być tylko jedna domowa suczka, mająca jeden lub dwa mioty w całym życiu. A hodowca musiałby płacić co miesiąc ZUS, jakieś podatki itp czyli hodowla musiałaby być fabryką szczeniaków....A chyba tego chciano uniknąć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...