Jump to content
Dogomania

Whippet długowłosy


charciara

Recommended Posts

Mnie się marzy porównac sobie Silkena i whippeta na żywo :lol:

Lazarus,

czasami w whippeciej literaturze natrafiam na cos takiego: "...Prócz odmiany krótkowłosej zdarzają się osobniki o sierści ostrej, dtutowatej i gęstym podszyciu..." Ja nigdy nie widziałam nawet zdjęć takiego whippeta, one jeszcze występują? Ten tekst mówi jakoby whippety mialy gen odpowiadający za szorstką sierść? Nie łapie się w tym :roll:

Link to comment
Share on other sites

nie wiem dlaczego mnie nie powiadamia jak ktos odpisuje.... nie jestem biegla w pisaniu tu:))

Faktem jest ze gatunek wlasa jest wyraznie zroznicowany. jedna maja ostry wlos, twardy wbijajacy sie we wszystko inne jedwabisty , miekki.. zupelnie inny w dotyku.

Nasz ALEK . najstarszy mial bardzo miekki , wrecz dlugi wlos. wielokrotnie w opisach z wystawa mial opis "dluga szata robocza" a mi zadawali pytanie czy pies nie jest trzymany w zimnej komorce<hihi> bo ma taki gatunek wlosa:))

Link to comment
Share on other sites

Silkenów w Polsce jeszcze nie ma, aczkolwiek jest prawdopodobne, że pojawi się wkrótce.

Nie wiem na ile jest to prawdą, ale Silken to nie to samo, co długowłosy Wh. z tego co mi wiadomo, Silkeny powstały rzeczywiście na drodze krzyżowania B i Wh, a długowłose Wh to wybryki natury. Aczkolwiek nie ręczę za swoją wypowiedź.

Trwają prace nad uznaniem Silkenów jako nowej charciej rasy, ale jest to jeszcze z pewnością baaardzo długa droga. W Europie jest tego jak na lekarstwo i jakoś zarówno Whippeciarze jak i borzojarze nie za bardzo się kwapią do tego by bardziej się Silkenami zainteresować. Znam osobiście jedną sukę Silkena i mogę tylko tyle powiedzieć, że wśród borzoji wygląda ona rzeczywiście jak ich miniatura. Do tego ma bardzo borzojowy charakter.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...