Jump to content
Dogomania

Lambie???


ARKA

Recommended Posts

Przypuszczam,ze moj pies ma lambie. Kupy robi ze sluzem i krwia-takie jakby juz "resztki' koop,czesto.
Dwa, drapie sie często od jakiegos czasu. Wczesniej takich koop nie bylo...

Odpchlony, odrobaczony, nagle uczulony(drapanie) wiec co pozostalo? lambie?

Czy ktos leczyl i co jest skuteczne, jaki lek?

Link to comment
Share on other sites

hej, u mojego psa podejrzewano lamblie, lekarz zalecił zbierać qpy z 3 dni (tzn po jednej qpie z każdego z 3 dni i trzymac je w lodówce) i zanieść do badania. U nas okazało się na szczęście, ze ich nie ma, dlatego o lekach nie mogę nic powiedzieć.
Jedyna sugestia, to zrobić badania i sie upewnić, czy to są lamblie, czy moze cos innego jednak (żeby nie faszerowac psiaczka prochami na marne)?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dokladnie tak jak piszą przedmówcy, badanie kału z 3 dni pod rząd, ewentualnie kuracja metronidazolem. Po metronidazolu z kolei przez tydzien lacidofil na odbudowe flory bakteryjnej jelit.
Ale stanowczo polecam wizyte u weta i badanie kału, bo to moga wcale nie być lamblie tylko cos innego....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[SIZE=5][FONT=Times New Roman]Giargioza[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman] [/FONT]
[FONT=Times New Roman] Griardia jest jednokomórkowym pasożytem jelitowym mogącym atakować zarówno psa, kota jak i człowieka. Pierwotniak ten odpowiedzialny jest za wystąpienie choroby określanej jako giargioza. Przebieg choroby może przybierać różne postacie. Najczęściej jednak na pierwszy plan wysuwa się biegunka lub nawracające luźne stolce. Stolec ma jasnożółtą barwę i papkowatą konsystencję W obydwu przypadkach jednak dość charakterystyczny jest ostry, nieprzyjemny zapach a niekiedy wręcz obecność śluzu a nawet krwi w stolcu. Wspominanym objawom choroby towarzyszy spadek wagi zwierzęcia przy jednoczesnym zachowaniu apetytu. Do zakażenia pierwotniakiem dochodzi na drodze pokarmowej. Niektóre przeprowadzone badania parazytologiczne dowodzą, że problem największy jest w dużych skupiskach zwierząt tj. w schroniskach, przytuliskach i w dużych hodowlach. Dotychczas przeprowadzone badania wskazują, że około 30% psów i kotów zarażonych jest giargiozą. Rozpoznanie stawiane jest na podstawie badań parazytologicznych kału. Leczenie natomiast nie nastręcza większych kłopotów i polega na podaniu przez 3 – 5 dni odpowiednich środków odrobaczającychnp. Drontal plus. Pamiętać jednak trzeba, że pasożyt ten niebezpieczny jest dla człowieka. Dlatego też warto po każdym kontakcie ze zwierzęciem dokładnie umyć ręce.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...