Jump to content
Dogomania

ciąża??


jacmih04

Recommended Posts

NIe mam pewości czy suka napewno była pokryta , wiem tylko że widziałem "adoratora" koło niej gdy miala cieczkę
podkopał się pod ogrodzeniem , ona była na wybiegu dobrze i szczelnie ogrodzonym (teraz wiem że nie do końca szczelnie)
suka była koło 1.5 godziny sama na wybiegu więc nie wiem czy doszło do krycia , dodam że suka to owczarek niemiecki a "adorator to kundel z tym ze dużo mniejszy od niej
wczoraj byłem na USG zeby sprawdzić czy jest szczenna , wczoraj minęło dokładnie 3 tygodnie od tego feralnego dnia ,
weterynarz powiedział że nie widzi nic , z tym że może byc jeszcze za wcześnie
moje pytanie jest takie czy istnieje możliwośc zobaczenia na usg czy suka jest szczenna po 3 tygodniach czy rzeczywiscie jest za wcześnie??

Link to comment
Share on other sites

bardzo dobre,wprawne oko weta dostrzeże ciaze w 22 dniu ciaży.jeśłi nie ma wprawy może nie zobaczyć,albo np.gdy ciąza jest nieliczna(1 płód).
jeśli dalej odczuwasz dyskomfort psychiczny to mozna podać suce leki poronne(do 45 dnia max) lub wysterylizować.to że samiec jest wielkosci jamnika a suka wielka to nic nie staje na przeszkodzie zapłodnienia o ile suka dopusci samca

Link to comment
Share on other sites

no to jeśli jest wartościowo to masz do wyboru 3 opcje-zrobić usg jeszcze raz-jeśli masz zaufanie do swojego weta i wiesz że zna sie na określaniu ciaży i wie jak przyłożyć glowice sondy ;lub skorzystać z pomocy innego specjalisty ,druga-podać zastzryk poronny(kosztowne ale skuteczne w celu unikniecia niepożądanego potomstwa),tzecie-czekać na "efekt"

Link to comment
Share on other sites

jutro jadę powtórzyć usg , będzie to 25 dzień po tym feralnym dniu ,
caly czas o tym mysle, nie daje mi to spokoju , mam nadzieję że w 25 dniu już będzie 100 procentowa diagnoza i mam nadzieję że będzie wynik ujemny , tzn. brak ciąży

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 years later...

Witam ,
Mam problem. 3 dni temu dopuscilam moja suczke ( alaskan malamute)do psa. I wszystko bylo ladnie, pieknie do czasu gdy zobaczylam dzisiaj ze moja sunia stoi zakleszczona z kundlem. Nie mam pojecia jak wszedl na posesje ale wiem ze zakleszczenie nie trwalo dluzej niz 5 minut. Czy mozliwe jest ze ojcem szczeniakow bedzie owy kundel czy do zaplodnienia doszlo 3 dni wczesniek ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...