Jump to content
Dogomania

W poszukiwaniu zaginionego szczęścia - czyli Bugi chce do DOMU


Ra_dunia

Recommended Posts

Bugi ma niewydolność krążeniową, serce mu siadło:( Na razie dostał silniejsze leki nasercowe i jest poprawa, ale nadal jest osłabiony. Rano miał ciśnienie 190... Zostanie w lecznicy do poniedziałku na obserwacji i zobaczymy co dalej.

Link to comment
Share on other sites

Niestety jest źle... Posypały się nerki, Bugi nie chodzi, nie je, ledwo co pije, ma bezwładny tył :( Prawdopodobnie dodatkowo siadł kręgosłup... Na razie jest w lecznicy na kroplówkach. Rokowania są złe. Czekamy na decyzję corgomaniaków co dalej, czy będziemy jeszcze czegoś próbować czy pozwolimy mu odejść... :(

Link to comment
Share on other sites

Wielkie Nieba!

Dopiero dziś mnie dopadła ta ponura wiadomość.

Z tych wieści widać, że z naszego chwata porobiło się dosłownie sito!

W tej sytuacji chyba nie ma co już Go dłużej męczyć [na pewno cierpi z powodu tak rozległych i tak poważnych dolegliwości].

To jakieś złe fatum narastające jak efekt domina.  Myślę, że biedak nie ma już szans na wykaraskanie się z tego co Go tak mocno nęka.

To brutalne i BARDZO smutne, ale myślę, że trzeba Mu pozwolić godnie odejść.

Myślę, że wciąż będziemy o Nim pamiętać!

Link to comment
Share on other sites

Było ciężko. Dzisiaj miała być zbadana kolejny raz krew i w razie pogorszenia wyników ostateczna decyzja. Bugi na przekór wszystkiemu poczuł się lepiej, parametry krwi poprawiły się, zaczął troszkę jeść, zrobił normalną koopę, nawet trochę zaczął chodzić :)

Dzisiaj Bugi wraca do nas i zobaczymy co będzie dalej. Jeszcze będzie musiał codziennie być na kroplówkach, ale jest w nim wola walki.

Link to comment
Share on other sites

Było ciężko. Dzisiaj miała być zbadana kolejny raz krew i w razie pogorszenia wyników ostateczna decyzja. Bugi na przekór wszystkiemu poczuł się lepiej, parametry krwi poprawiły się, zaczął troszkę jeść, zrobił normalną koopę, nawet trochę zaczął chodzić :)

Dzisiaj Bugi wraca do nas i zobaczymy co będzie dalej. Jeszcze będzie musiał codziennie być na kroplówkach, ale jest w nim wola walki.

 

Uffff... trzymałam mocno kciuki za niego. Chyba pomogło :)

Trzymaj się Bugusiu, nie daj się - wiosna idzie!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że tak, bo po pierwsze co zrobił jak TZ na chwilę postawił go w kuchni (wnosił go na rękach), to poczłapał chwiejnym krokiem do legowisk psich, obwąchał skrupulatnie i ulokował się wygodnie w jednym z nich:

9a9f181140b04655gen.jpg

 

17a9c33413e9ac81gen.jpg

 

Bugi nadal jest bardzo słaby, raz ma apetyt, a raz nic nie chce tknąć. Wymiotował wczoraj i dziś treścią żołądkową.

Na ogród wychodzi na smyczy powoli, ale samodzielnie. Załatwia się tam ładnie (głównie sika), ale powrót do domu jest już na rękach.

 

Poniżej faktura za tygodniowy pobyt w lecznicy, leczenie i badania (564 zł):

http://images68.fotosik.pl/727/84a09cdaa798294egen.jpg

 

Mam dokładny opis tego pobytu, badania i leki w pliku pdf gdyby ktoś chciał zobaczyć.

 

Teraz Bugi ma sporo zaleceń:

dieta nerkowa
potas doustnie
płynoterapia
w przyszłym tygodniu kontrola kreatynina, mocznik, potas i ew. morfologia.
z lekami p/zapalnymi na razie się wstrzymać
Do oka Gentamycyna 5xdziennie

Link to comment
Share on other sites

Bugi dziś rano ok. 10.00 odszedł za Tęczowy Most...

Od wczorajszego wieczora już nic nie chciał jeść ani pić, leciał przez ręce, ale jeszcze podnosił głowę. Rano był już zupełnie bez sił, postawiony przewracał się na bok i tak leżał...O 9.00 był jeszcze na kroplówce w lecznicy. Kiedy TZ go przywiózł i ułożył na kocyku to już tej pozycji nie zmienił. Po pół godzinie odszedł.. Mam nadzieję, że przynajmniej był szczęśliwy, że wrócił "na stare śmieci".

 

Żegnaj piesku... :(

Link to comment
Share on other sites

Po ostatniej wizycie na tym kąciku, z nadzieją czytałem pojawiające się pierwsze Bugo-relacje.   Imponująca była ta przekora malucha i silna wola przetrwania.  Radość z własnej pomyłki nie trwała jednak długo.   Niestety .....  One już często tak mają, że w tych podbramkowych chwilach dostają jakiś silny impuls i rwą się do życia, dając wciąż nadzieję na kolejne jutro.   Dobrze się stało, że przynajmniej pod koniec Bugi mógł spocząć „na własnych śmieciach”.
Można powiedzieć, że jednak Mu się poszczęściło.  Bo przecież jego poprzednik [Lucjusz Luckiem zwany ...] mimo tak dobrych warunków jakie tu miał,  zdołał spędzić w Hoteliku zaledwie 3 miesiące [odnowiły się stare paskudne rany].  A nasz Bugi - „strzępiaste ucho”, przetrwał tutaj w dobrej kondycji i w doborowym towarzystwie innych czworonogów a także  pod troskliwą opieką przychylnych dwunogów - prawie 3 lata [od 05.06.2012 r.].  
Śmiem twierdzić, że mógł mieć tu lepiej niż u niejednego tzw. „pana”.

A ja nieskromnie mogę się chełpić, że w życiu stykałem się ze znanymi postaciami:  byłem na koncercie Ewy Demarczyk, posiadam autograf Allana Starskiego, no i ... swego czasu wyprowadzałem na spacer Bugiego [Olsztyn - 2012].

To smutne, że największa sfora świata znów powiększyła się o kolejny poczciwy ryjek.  
Lecz będzie do kogo iść, gdy przyjdzie na to czas.
 

Link to comment
Share on other sites

Na prośbę corgomaniaków zrobiłam rozliczenie (niedługo przyjedzie do nas sunia corgopodobna):

 

Stan konta na 19 luty wynosił -360 zł
Wpłaty:

+30 zł monikapf
+30 zł Makumba
+360 zł Grzegorz S.
+564 zł Grzegorz S.
Razem: +624 zł

Koszty:
-276 zł hotelowanie (20.02-14.03 - liczę tylko do dnia zawiezienia do lecznicy do St. Woli, po odbiorze to już gratis)
-6 zł Fiprex
-3,20 zł Furosemid
-564 zł leczenie w lecznicy w Stalowej Woli
-100 zł przejazdy do Stalowej Woli (zawiezienie i odbiór)
-40 zł kroplówka sobotnia
-40 zł kroplówka niedzielna
-60 zł utylizacja
rachunek: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dd186994bf9db950.html
-20 zł przejazdy do lecznicy na kroplówki
Razem: -1109,20 zł

+624 zł - 1109,20 zł = -485,20 zł
Pozostałość po hotelowaniu Bugiego wynosi -485,20 zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...