Jump to content
Dogomania

Nadpilickie bestyjki


nadpilickiebestyjki

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

z tej szósteczki niestety jedna dziewczynka nam umarła po siedmiu dniach ..... (zachłystowe zapalenie płuc)

w ogóle okres Świąt był dla nas strasznym przeżyciem - nasza olbrzymka 24 grudnia urodziła nam 4 śliczne zdrowe maluszki - chłopaka i 3 dziewczyny (Mushu, Malina, Metaxa, Magica) - niestety piąty maluch umarł w drogach rodnych :((( (Matrix) - po kilku godzinach w lecznicy został wyciągnięty, Shira dostała antybiotyk i pełni nadziei na piękne Święta ruszyliśmy do domu. Potem Wigilia u mamy i pierwsza noc z olbrzymami ... i się zaczęło ... wieczorem Magica mało chętnie ssała, usnęłam może na 3 godziny nad ranem, gdy się obudziłam Magica już nie żyła :(((((( kolejna noc nie chcą ssać Malina i Metaxa, Mushu ciągle na cycu, nad ranem Mushu nie chce ssać, dostawiam go na siłę - w południe Mushu umiera .... podejrzenie toksycznego mleka u Shiry, przechodzimy na sztuczne, zalecenie ściągnięcia mleka i dostawiania pozostałych dwóch dziewczynek ... i to był błąd, w drugi dzień Świąt Magica zaczyna chorować, udaje się nam ją utrzymać przy życiu kilka dni, Magica umiera :((((((((((((((( zostaje Malina, o którą walczymy i ... do dnia dzisiejszego jest z nami ale ciągle jest strach, że może zachorować, od początku maluchy są na antybiotyku, ale tylko Malina zaczęła go brać bez objawów chorobowych tzn. z jej dobrym samopoczuciem... ostatnio mieliśmy u Niej przejścia z zakorkowanymi kupką jelitami ...

Nikomu - nawet najgorszemu wrogowi nie życzę takich przeżyć, strasznie przeżywałam utratę każdego kolejnego malucha i Bogu dziękuję, że chociaż Malinkę nam zostawił. Shira początkowo była strasznie smutna, najpierw przeżywała jak odchodziły dwa pierwsze, wyraźnie ich szukała, wiedziała, że była czwórka dzieci a potem jak musiałam je od niej zabrać to piszczała, chciała do nich ... teraz już zapomniała, praktycznie się już sama zasuszyła (w razie czego mam do tej pory w szafce Galastop, ale nie był potrzebny) i Malinę traktuje już olewczo, jakby nie była jej córką - za to dla Maliny mama i tata to jest mój Krzysiek, który od początku zajmuje się karmieniem małej :)

Mam nadzieję, że to pierwszy i ostatni raz, gdy musimy przeżywać takie porody u naszych suk. Teraz siedem lat tłustych przed nami :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

no jestem dumna :)

a Malinka miała debiut na podwójnej międzynarodowej w Satu Mare (Rumunia) z wynikiem [SIZE=3][B]2xBest Baby i II BIS BABY !!!!!!!!!!!!![/B][/SIZE]

na tej samej wystawie starsza siostra Rysia - LENKA LA SPEZIA Nadpilickie Bestyjki zakończyła [SIZE=3][B]INTERCHAMPIONAT[/B][/SIZE] i dodatkowo została jeszcze [B][SIZE=3]Championem Rumunii [/SIZE][/B]


a nasza weteranka Inka po ukończeniu 14 lat całkiem nieźle sobie radzi w życiu i póki co wygrywa z chorobą :) leki przepisane przez dr Czubek działają i Inia od początku tego roku już 3 krotnie była na wystawie co prawda bez spektakularnych sukcesów ale 3x Best Weteran :)

a tutaj filmik z babcią Inką - wiek 14 lat i prawie 3 miesiące :)

[URL]http://youtu.be/6vH4f2e_4Sw[/URL]

Link to comment
Share on other sites

dzięki :)

MALINKA w Lublinie w niedzielę znów mnie zaskoczyła :) [B][SIZE=4]BIS BABY[/SIZE][/B] [B][SIZE=4]!!![/SIZE][/B] jak nic mała cwaniara robi wszystko by z nami zostać :)

A Inusia w pełni formy i zadowolona z życia pokonała o ponad 5 lat młodszą konkurentkę i została Najlepszym Weteranem :)

Później na BIS już nie było sukcesu ale miała swoje pięć minut na ringu honorowym prezentowana jako Najstarszy Pies/Suka Wystawy i trzeci raz z rzędu na tej wystawie dostała przepiękny ogromny puchar dla Najstarszego Psa/Suki Wystawy :)


Wystawiany przez swoją właścicielkę FIDO FORTE Nadpilickie Bestyjki w pięknym stylu zakończył CHAMPIONAT POLSKI :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

dawno mnie tutaj nie było i już nie pamiętam co powinnam dopisać, może bieżące :)

Malinka ma już prawie 10 miesięcy, Rysio 10 msc kończy jutro :) zrobił się z niego kawał chłopa i jest największy z miotu :)

w wakacje mieliśmy rodzinne spotkanie właścicieli Nadpilickich Bestyjek - I ZJAZD BESTYJEK :)

mieliśmy też dwa nowe mioty, teraz aktualny mamy "jednoosobowy": Gratka urodziła (poprzez cesarkę) jedną dziewczynkę pieprz-sól :)

szykuje się nam miot baskowy jeśli się udało :)

z nowości wystawowych: JET i IDA mają Młodzieżowe Championaty, Inusia gania na wystawach z mniejszymi lub większymi sukcesami ;) takiego powera jak ostatnio ma to dawno nie miała :) teraz chrupie karmę - ona ma jeszcze komplet zębów i nie je nic moczonego ;) lubi tez Denta Stixy :) na ostatniej wystawie klubowej sznaucerów Jet został Zwycięzcą Klubu i wygrał Rasę, Ida została Młodzieżowym Zwycięzcą Klubu, Najlepszym Juniorem w Rasie i była IV BIS Junior :) a mały Cowboy-Frodo, syn Korka i Holki zachwycił swoich właścicieli otrzymując BOB Baby i III BIS Baby :)


fotek dzisiaj nie ma ale postaram się to nadrobić :)


Pozdrawiam


Dorota i Nadpilickie Bestyjki

Link to comment
Share on other sites

Dorotko fotki będę miała dla Ciebie z kluba, ale cierpliwie musisz poczekać jak i inni, bo mnie znowu dorwał rzut bólu z paraliżem włącznie i na razie musiałam zbastować z obróbką fot ;-) Dziś już jest lepiej, więc wieczorem biorę się za zmniejszanie fot i może coś jutro wrzucę;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

dawno mnie tu nie było oj dawno :)

Malinka zakończyła CHMŁPL, Frodo zakończył MŁCHPL, w tym roku mieliśmy trzy mioty małych cz-sr dzieciaków Jeta, mamami zostały: Silka, Lenka i Linka.

Z miotu Silkowego została u nas Uma :)

z miotu Linkowego mamy w domu jeszcze jednego chłopaka - Wikusia - który nadal czeka na swojego pana :)

link do Wickowego albumu na fejsie: [url]https://www.facebook.com/dorota.spy/media_set?set=a.933597943322246.1073741919.100000161472020&type=3[/url]

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...