Jump to content
Dogomania

Przewlekła żółta biegunka


PaMa

Recommended Posts

Postanowiłam tu napisać może ktoś w Was będzie miał pomysł jakie badania trzeba by jeszcze zrobić albo co może pomóc mojemu psu .Zacznę od początku pięć tygodni temu brakło mi karmy i na szybko dokupiłam inną podałam ją moim psom i u 1 zauważyłam duże kupy nie uformowane więc po 3 dniach przestałam dawać tą nową karmę i wróciłam do mojej poprzedniej karmy ale kupy były coraz rzadsze i coraz częściej .Wiec podaliśmy enterogast przez kilka dni i karmę RC Gastro intestinal ale poprawy brak więc dalej Nifuroksazyd i low Fat bo zaczęliśmy podejrzewać trzustkę.
Zrobiliśmy badanie kału w kierunku lambri i pasożytów -negatywne
Jedyne co było na szkiełku to duża ilość tłuszczu.Zrobiliśmy badania wątroby i trzustki -w normie wszystkie .Posłaliśmy do AIDEXU do Niemiec badania krwi w kierunku specyficznej amylazy i również w kierunku wątroby i B12 i wiele innych i wszystko w normie .USG o.k tylko jelita cienkie jakieś pogrubione i nie bardzo się podobały mojej wetce.mineło 4 tygonie i pies robi po kilkanaście kup dziennie są żółte ,krowie ,bez śluzu ale tłuste często u góry jak by polane olejem i z domieszką rdzawego płynu ta jak by żółci.Pies je często ma ochotę zjeść .Od tygodnia pies dostaje steryd 1,5 tabl (20mg) i karmę RC hypoalergenic( 4-5 razy dziennie po kubku ) bo ciągle jest głodna i immunodol 4 szt dziennie .poprawy niestety nie ma żadnej może tylko tyle że są dni że nie ma 15 kup a są 8-9 .Pies po za tym jest wesoły ,biega ma swój power narazie nie schudła .
Włosy przy ogonie są tłuste .
Zrobiłam również badanie na resztki pokarmowe i są nieliczne skrobia ,ale bardzo liczne tłuszcze w polu widzenia .
Może ktoś z was ma pomysł co by szło jeszcze podać albo jakie badanie zrobić mojemu psu

Link to comment
Share on other sites

Poproś weta o zrobienie testu kliszowego (tzn. na aktywność trypsyny w kale). To co piszesz to typowe objawy nietrawienia tłuszczu.
Obserwowałam to u swojego psa, na początku choroby wszystkie wyniki miał w normie. Bardzo niski miał jedynie poziom cholesterolu (tylko nie pamiętam dokładnie którego).

Mój pies ma niewydolność trzustki. Niewydolność potwierdził test kliszowy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...