Jump to content
Dogomania

6 tygodni i odruch kopulacyjny?


PaulinaBemol

Recommended Posts

Cześć mam pytanko. Znajomi wzięli szczylka, młody ma 6 tygodni, coś tam ma z owczarka (podobno matka) ale jak to jest to wiecie..
Więc tak, psiak pomimo bardzo młodego wieku "wspina" się na nogę i wykonuje ruchy kopulacyjne. Początkowo wierzyć mi się nie chciało ale byłam widziałam:roll: ewidentnie to to. Z moich obserwacji wynika że do tej sytuacji dochodzi głównie z podekscytowania, mlody chyba rozładowuje energie, właściciel sie z nim bawi i jak kończy to młody zaczyna swoje, albo jak jak jest wypuszczony z klatki żeby pochodził i właściciel się nie zajmuje nim a np usiądzie na kanapie.
Moje pytanie jak się zachować w przypadku tak młodego psa?
Bo ja mam doświadczenia tylko z okazywaniem dominacji a tu to raczej nie to. Należy to olać i przejdzie? czy się nie pogłębi jak nie będzie zdecydowanej reakcji? Osobiście jestem za ustalaniem zasad od razu i wdrażaniem ich w życie tylko czy np. tak mały pies zrozumie dlaczego został odizolowany?izolacja to dość awersyjny sposób a młodzik ma charakterek, uparty też jest. Zaznaczam że odwrócenie uwagi kiepsko skutkuje bo zaraz wraca do przerwanej czynności.
Jak na razie młody po harcach (zanim zacznie za mocno interesować się nogami) jest "odkladany" do klatki na posłanko żeby odpoczął i się wyciszył ze swoją ulubioną szmatką do ciągania. Ma i konga dla szczyli ale jak na razie chyba jest jeszcze na niego za mały, nie wykazuje nim zainteresowania.

Edited by PaulinaBemol
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Takiego zachowania nie należy ignorować pomimo, że szczeniak ma 6 tygodni, bo może dojść do utrwalenia niepożądanego odruchu. Zdecydowanie reagować. Ale odradzam izolację.
Po wypuszczeniu z klatki 'wymęczyć' psiaka zabawą. Jeśli będzie próbował skakać na nogę - chwycić za skórę na karku ze słowami: 'nie wolno', po czym posadzić obok własnych nóg, przytrzymując psa za skórę na karku przez chwilę w pozycji siedzącej.
Po chwili zwolnić psiaka, niech pobiega.
Powtarzaj to ćwiczenie tak długo, aż psiak skojarzy, że takie zachowanie nie jest pożądane :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

To się podepnę. A co oznacza taki odruch u suczek?? Szczególnie w trakcie zabawy strasznie się to nasila :/ Kopulują również obcych i inne psy na ulicy - jedna wysterylizowana staruszka, druga jeszcze niewysterylizowana , roczna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...