Jump to content
Dogomania

Mój pies boi się innych psów , co robić ? !


Klaudynkaa

Recommended Posts

Mam 1,5 rocznego Yorka ShineTerriera . W domu jest posłuszny , jak go wołam przychodzi . Umie wiele komend itp. Lecz jak wyjdę z nim na dwór i jak on zobaczy jakiegoś psa boi się . Jak idzie drugą stroną chodnika co inny pies , to szczeka na niego , a jak idzie tą samą stroną , to jak jakiś pies do niego biegnie to ten ucieka . Nawet gdy tamten pies nie reaguje na mojego psa , też się boi . CO ZROBIĆ ŻEBY MÓJ PIESEK NIE BAŁ SIĘ INNYCH PSÓW , JUŻ NIE CHODZI MI O TO ŻEBY SIĘ Z NIMI BAWIŁ ALE OTO ŻEBY BYŁ SPOKOJNIEJSZY W ICH OTOCZENIU ? I JAK MOGĘ NAUCZYĆ GO POSŁUSZNOŚCI NA DWORZE ? Pomocy , każda odpowiedz będzie pomocna ! ! ! :(

Link to comment
Share on other sites

Guest wolfheart

cześc,

nie będę Ci dużo się mądrzyła,bo sama mam wątek w którym forumowicze mi radzą,ale metoda która u nas działa to małymi kroczkami do przodu.Mój pies akurat innych psów się nie boi ,ale za to ma wiele innych "potworów" .Co Ci doradzę to przede wszystkim nie wypatruj innych psów myśląc czy aby Twój zaraz nie spanikuje,bo psy wyczuwają nasze nastroje,jak już widzisz psa to zachowaj spokój i każ swojemu usiąść albo kucnij razem z nim i poczekajcie aż tamten sobie pójdzie,nie użalaj się nad nim "och ty mała biedna psinko" tylko wspieraj samym byciem obok,bez gadania czy głaskania.
Jeżeli jakiś pies na Was biegnie to idź dalej spokojnie albo przystań na chwilę niech się powąchają.Nie bierz psa na ręce,nie uciekaj razem z nim,nie przyśpieszaj kroku,nie krzycz bo nauczysz go ,że trzeba s******** na widok innych psów.:nerwy:

Zastanów się czy znasz jakieś spokojne ,zaufane psy z którymi Twój może się bawić,spacerować.To pomaga bo psy podpatrują u siebie zachowania i reakcje.

Skojarz mu inne psy z czymś miłym,zabawą,bieganiem...

Skoro Twoja psina jest nieusłuchana na dworze to wprowadź zasadę "nic za darmo" i np.część posiłku podaj na dworze w zamian za dobre zachowanie,posłuszeństwo.Bądź cierpliwa i konsekwentna.Jak nie chce wykona komendy,nie puszczaj słów na wiatr tylko oczekuj ,że zostanie wykonana tak jak sobie tego życzysz.
Wiem to się łatwo mówi,ale sama mam piekło ze swoim psem i jakoś dajemy radę :evil_lol:

To nie jest sprawa na 5 min i dużo pracy przed Wami,ale uda się!Trzymam kciuki.Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

ja mam psa średniej wielkości -bardzo przyjacielskiego
na spacerze chętnie wita się z innymi psami
czasem pytam właścicieli yorków, czy mój pies może się przywitać -i większość z nich wtedy łapie yorka na ręce z paniką w oczach, bo mój pies może pożreć yorka -i wtedy york szczeka z góry na mnie i na mojego psa

tylko niektórzy nieliczni, mówią [I]oczywiście [/I]
i wtedy psy się witają, chwilę się bawią i odchodzą zadowolone każdy w swoja stronę

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Wg mnie stanie w miejscu nie jest zbyt dobrym pomysłem skoro ten york ucieka. Jeśli właściciel spuści psa to ten york nie będzie wiedział co robić więc prawdopodobnie zwieje, a nie o to chodzi. Pies który się boi psów nigdy nie będzie psem towarzyskim i trzeba się z tym pogodzić. [U]Zmuszanie psa do zabawy z innymi psami jest KARYGODNE!![/U]. Dlatego ty jako właściciel psa powinnaś skupić się na tym, aby twój pies inne psy ignorował.
Ja bym zastosowała komendę "idziemy". Na początku powinnaś [U]oczywiście konsekwentnie jak każde inne ćwiczenie[/U] ćwiczyć tą komendę tylko i wyłącznie na smyczy aby pies nie miał możliwości zrobienia czegoś, czego ty sobie tego nie życzysz (np ucieczka). Jeśli opanujesz do perfekcji tą komendę, to jest spora szansa że jak go spuścisz ze smyczy i powiesz "idziemy", to również zareaguje. Na początku powinnaś ćwiczyć na zwykłej smyczy.
Komenda polega na tym aby zmusić psa to chodzenia tam, gdzie ty chcesz nie zważając, ignorując otoczenie. Jeśli ty widzisz potencjalne zagrożenie to pierwsze co powinnaś zrobić to wyłączyć swój mózg, tak, mózg, wyłączyć tok myślenia, przejść w stan hibernacji bo tak jak wyżej wspomniano pies wyczuwa twoje myśli, intencje. Kolejnym krokiem jest patrzenie przed siebie i pewnym krokiem iść do przodu. Jeśli pies zwróci uwagę na tego psa powinnaś powiedzieć "idziemy", robić na tyle mocne szarpnięcie, aby wybić z równowagi jego nastawienie (nie żeby wyrżnął pyskiem na beton...) i iść konsekwentnie do przodu. Kiedy minie "zagrożenie" zatrzymaj się i wesoło pochwal psa i/lub daj smakołyk.
Warto jest ćwiczyć tą komendę w różnych sytuacjach, jak na przejściu dla pieszych - zapala się zielone światło, mówisz do psa "idziemy" i ruszacie do przodu, pies zainteresował się zapachem - lekkie szarpnięcie i komenda "idziemy". Oczywiście komendę należy stosować do końca życia i nie sprawi że pies przestanie się bać psów, ale sprawi że pies będzie reagował inaczej.

Poćwicz z nim minimum 2 miesiące i daj znać, czy widać zmiany w zachowaniu. Jeśli to nic nie da, należy szukać innej metody, bo jak wiemy nie każda metoda działa na każdego psa.

Żeby nie było, że gdzieś to wyczytałam z książki i przekazuje dalej. Moją 1 książkę i zarazem ostatnią o szkoleniu przeczytałam z ciekawości rok temu, to była książka Victorii Stilwell "ja albo mój pies" i po przeczytaniu stwierdziłam że większość metod stosuję z powodzeniem u mojego psa od lat. Ja również mam psa który się boi innych psów i ten sposób u swojego stosuję od co najmniej 5 lat (w tej chwili ma 8 lat) i jest bardzo duża różnica w zachowaniu. Kiedyś ze strachu rzucał się na psa, bo nie potrafił inaczej zareagować, dziś kiedy idzie obcy pies lub pies który go "nie lubi" z naprzeciwka mój pies robi mały łuk i przyśpiesza krok aby jak najszybciej minąć "przeszkodę".

Edited by 1w0na
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...