Jump to content
Dogomania

rogówka- zmiany


ola134

Recommended Posts

Witam! Mój pies od jakiegoś czasu miał problemy z okiem cały czas go swędziało mocno się drapał i ocierał.
Wet zakroplił psu oko specjalnym płynem i po chwili na rogówce zrobiła się zielona plamka wet stwierdził ,że to uszkodzenie mechaniczne rogówki.
Dostałam antybiotyki i stosowałam 5 dni ale na oku wytworzyło się coś dziwnego jakby mętna , mleczna powłoka która odlepia się od oka.
Miał ktoś taki przypadek??

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

witam serdecznie, nowy ze mnie użytkownik ale weszłam w ten wątek bo myślałam, że będzie więcej informacji. na dzień dzisiejszy moge sie podzielić swoimi doświadczeniami, mam juz 2-giego w swoim życiu sharpeia, pierwszy po korekcji powiek, nigdy nie chorował na oczy-odszedł majac 10 lat co dla tych psów jest naprawde sędziwym wiekiem, ten obecny ma półtora roku, nie miał wczesniej korekcji powiek i teraz ni stąd ni zowąd zachowanie jak opisane przez ole, okazało się że rogówka jest owrzodzona, dostał cornergel i floxal 3 razy dziennie i powieki do korekcji. jestesmy juz po leczeniu, miło popatrzec jak psa nic nie boli i "nie chodzi po ścianach " pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Madziu dobrze, że Twój psiak ma to za sobą. Ból od uszkodzonej rogówki, to koszmar. Moja już od kilku lat nie żyjąca Luna miała owrzodzenia. Nie moglo oczu otwierać. Było to z powodu dystrofii rogówki. Pomagały jej sterydy - czyli to czego nie należy podawać przy owrzodzeniach rogówki. :lol: Wcześniej miala podawane rożne krople i żele i nic nie pomagało albo pomagało na chwilę. Steryd dostala na coś innego i przeszły problemy z oczkami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...