Jump to content
Dogomania

Hodowle w okolicach Leszna


aniawis39

Recommended Posts

Witam wszystkich psiarzy!
Jako, że jest to mój pierwszy post to się króciutko przedstawię (nie bić). Na imię mi Ania, rocznik '99. I tyle.
Od 2 lat pragnę mieć wspaniałego kudłacza jakim jest owczarek niemiecki. Na razie zgody na takowego psa nie ma, możliwe że długo nie będzie. :-( Jednak nawet, jeżeli ON miałby do mnie trafić za lat 10 - chciałabym być już teraz dobrze przygotowana. Poszukuję więc dobrej, polecanej hodowli ONków niedaleko Leszna (woj. Wielkopolskie). Jakiego owczarka oczekuję? Przede wszystkim miałby być to przyjaciel, pies rodzinny, dopiero potem obrońca czy "wystawowiec". Preferuję jednak "lekki" typ owczarków. Nie lubię, gdy są zbyt "napakowane". ;) Dodatkowo umaszczenie "książkowe", a sierść krótka. Wiem, że może wymagania są dziwne, ale myślę że zrozumiecie o co mi chodzi. Chętnie przeczytam również PW od właścicieli ONków bądź DONków - jak ich pieski zachowują się w stosunku do osób starszych czy małych dzieci, innych psów, kotów itp. :mdrmed:
Pozdrawiam
Ania

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Udaj się do swojego oddziału Związku Kynologicznego i tam zasięgnij info o hodowlach w twoim rejonie.
Tu też są hodowle.Zajrzyj tez na forum owczarka i na owczarkopedie
[URL]http://www.jacentus.com/jacentus_serwis/hodowle.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

kopalnią wiedzy o owczarkach są fora stricto owczarkowe, np. owczarek.pl
Fajnie, jeśli ktoś ma sprecyzowane oczekiwania co do przyszłego czworonożnego przyjaciela, a jeszcze fajniej, jak ratuje życie takiemu w potrzebie. Mój owczar wygląda niemal jak rasowiec, a jest pieskiem uratowanym, po przejściach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...