Jump to content
Dogomania

Bestialskie postrzelenie berneńczyka


KasiaT

Recommended Posts

[quote name='kahoona']Sprawą zajmie się Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt - zaczynam działać od jutra, ale realnie pewnie od poniedziałku.
Postaramy się zadziałać w Zarządzie Związku Łowieckiego, będziemy również monitorować działanie wymiaru sprawiedliwości.
W razie potrzeby przystąpimy do sprawy jako oskarżyciel posiłkowy jako fundacja.

Jestem w kontakcie z właścicielem psa i mam jego pozwolenie na takie działania. Czekam tylko na materiały i dane - powinnam dostać wszystko jeszcze dziś.

Poseł Suski jest zbulwersowany całą sprawą - obydwoje pamiętamy jakie boje toczył PZŁ w Sejmie i Senacie w czasie procedowania nowelizacji, udowadniając, że ograniczenie mozliwości strzelania do psów jest niepotrzebne, bo członkowie PZŁ to anioły o wysokim morale.

Zrobię wydarzenie na FB i poproszę organizacje i osoby prywatne o wysyłanie gdzie się da protestów - musimy "dać głos" - nie zwrócimy życia zwierzęciu, ale jeśli nagłośnimy sprawę, to jest szansa, że kolejny skur....l się zastanowi zanim strzeli.[/QUOTE]

Prosze zaiteresowac sie psami ,ktorym tez grozi smierc z rak mysliwych .Mimo ,ze nie sa rasowe im nalezy sie tez pomoc!
Na watku Psy w potrzebie-Wielkopolska,zalozony przez Paulina 87
" Blaka sie sfora psow-okolice Ostrowa Wielkopolskiego-pomozcie "

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo współczuję rodzinie , która w tak okrutny sposób straciła swojego psa.
Dziwię się tylko ,bo przecież jakby nie było to sąsiad , który na pewno znał psa sąsiadów.Dlaczego to zrobił? To charakterystyczny pies,i nie można go pomylić.Bez względu na to czy jest obywatelem Szwajcarii/ironia losu/ , czy innym,na pewno odpowiedzieć powinien przed sądem, za użycie broni palnej na terenie zamieszkałym/możliwość postrzelenia człowieka/,w konsekwencji, zabicie psa dobrze znanego przez sprawcę tego czynu.Świadkowie tego zdarzenia jak najbardziej potrzebni,weterynarz który przeprowadzał operację,a potem eutanazję. Z takim pozwem powinno się zacząć to postępowanie.W dalszym toku,przeżycia dzieci,które widziały w jakim stanie znajduje się ich pies.Myślę ,że sprawę macie wygraną,dla takich zwyrodnialców nie powinno być miejsca w naszym społeczeństwie.Bo jeśli ta sprawa,nie ukarze naprawdę "solidnie ' sprawcę , to otworzy się furtka dla innych
oszołomów,którzy na swoim terenie wprowadzą ''Dziki Zachód". Trzymam kciuki,aby sprawa ta znalazła finał,żeby nikt więcej nie stał się szeryfem egzekwującym swoje własne prawa ,nie zważając na to ,że komuś może sprawić niesamowite cierpienie.
Żegnaj piesku,nie tak miało być.... ,:-(

Link to comment
Share on other sites

czy jest możliwosc podania personaliów sprawcy?na fb jest podany link do szwajcarskiej organizacji zrzeszającej myśliwych,do ambasady też poszły maile,ale to wszystko jest bezsensowne gdy nie znamy danych....idą te maile w powietrze:(
[url]http://www.pzl.suwalki.pl/indi.php?id=kontakt[/url]
tu też mozna pisac

Edited by RudziaPaula
Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudziaPaula']czy jest możliwosc podania personaliów sprawcy?na fb jest podany link do szwajcarskiej organizacji zrzeszającej myśliwych,do ambasady też poszły maile,ale to wszystko jest bezsensowne gdy nie znamy danych....idą te maile w powietrze:(
[URL]http://www.pzl.suwalki.pl/indi.php?id=kontakt[/URL]
tu też mozna pisac[/QUOTE]
Pamiętajcie o ochronie danych osobowych by was nikt do sprawy nie podał

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lusia91']Cioteczki, a może poruszyć jeszcze jedno niebo? Zgłoszenie sprawy do Uwagi z TVNu mogłoby też pomóc i wtedy więcej ludzi zapoznałoby się z tą sprawą a i winni wreszcie zmuszeni byliby do gadania![/QUOTE]

już rozmawiałam - decyzja w przyszłym tygodniu

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję,że dzięki zbiorowej akcji ten zwyrodnialec poniesie karę adekwatną do czynu.Ja ciągle myślę o tym co by to było gdyby chodziło o moje psy....
Poprawiłam pierwszego posta wstawiając linki na fb oraz adresy mejlowe.
Wysłałam już ok 1000 zaproszeń na dogo i idę wysyłać dalej,żeby jak najwięcej osób tu i na fejsa zajrzało.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Mam nadzieję,że dzięki zbiorowej akcji ten zwyrodnialec poniesie karę adekwatną do czynu.Ja ciągle myślę o tym co by to było gdyby chodziło o moje psy....[/QUOTE]

ja też mam taką nadzieję - to musi się skończyć. Może jak sprawca otrzyma przyzwoity wyrok to dziesięciu innych jego potencjalnych naśladowców najpierw pomyśli zanim pociągnie za spust.
Niedawno jakiś myśliwy postrzelił dziecko, wcześniej inny zabił swoją żonę- myślałam to wystarczy, będzie bezpieczniej ale jednak nie jest...
Jak widać chwytają za broń kiedy mają na to ochotę....
Wyrazy współczucia dla rodziny psiaka i oby sprawiedliwości stało się zadość!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lusia91']Cioteczki, a może poruszyć jeszcze jedno niebo? Zgłoszenie sprawy do Uwagi z TVNu mogłoby też pomóc i wtedy więcej ludzi zapoznałoby się z tą sprawą a i winni wreszcie zmuszeni byliby do gadania![/QUOTE]
wysłałam maile do TTV-psie adopcje.......zobaczymy

Link to comment
Share on other sites

Bardzo współczuję :( Nie wiem co się z tymi ludzmi dzieje ? Do czego jeszcze są zdolni ?To nie ludzie i nie człowiek to BESTIE ! Uważają że pies , kot to tylko zwierzę a to też żywa istota która czuje ból , głód , osamotnienie itp..........My też mamy podobnego sąsiada zabił nam trzy kotki , które były z nami kilka lat a że mieszkamy w domku z ogrodem kociaczki wychodziły sobie jest ogrodzenie wysokie jest też szpaler tui i choinek ale to nie uchroniło naszych kocurków przed śmiercią. Zwyrodnialec zabił je i przerzucił do naszego ogrodu . Za ten wyczyn nic nie dostał niestety takie jest nasze prawo . Prawo broni nie pokrzywdzonych - paranoja ale niestety Prawda.! Teraz mamy dwa psiaczki ze schroniska - też się odgraża. Nasze pupilki są bardzo pilnowane rano jak wybiegają do ogrodu to zawsze jest wcześniej robiony przegląd czy nie ma jakiejś trutki wyrzuconej. Nie tak to powinno wyglądać ale niestety tacy ludzie byli , są i będą - dopóki nasze prawo się nie zmieni i zwyrodnialcy nie będą karani.I to karani surowo !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Widząc jak ten pies został postrzelony zastanawiam się co to za myśliwy co prawidłowo nie umiał wycelować?ile zwierząt w lesie tak zranił,a potem konały gdzieś w krzakach?przeraża mnie,że ludzie nie umiejący strzelać,na dodatek strzelający w cokolwiek dostają pozwolenie na broń :shake:

tragedia straszna,współczuje właścicielom i ich dzieciom :( i nawet nie próbuję sobie wyobrażać jak bardzo cierpiał pies :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...