Jump to content
Dogomania

Bestialskie postrzelenie berneńczyka


KasiaT

Recommended Posts

  • Replies 205
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE][COLOR=#000000]chyba nie wiesz co piszesz [/COLOR]

[COLOR=#000000]przeczytaj całość , pies nie biegał po lesie , poza tym , myśliwy NIE WOLNO już strzelać do psów[/COLOR]

[COLOR=#000000]tzn że jak pies oddali się na łące od właściciela w pogoni za piłką np to debil może go zabić ??[/COLOR][/QUOTE]

Jeżeli nie biegał po lesie, a między budynkami, to ok, ale co za właściciel pozwala by pies oddalał się na dłuższa chwilę?
Teraz myśliwy ma prawo odstrzelić psa, wtedy kiedy stwarza zagrożenie, niestety jest to pojęcie względne i dla kogoś pies z pełnym zestawem zębów już jest niebezpieczny. Jeżeli było rzeczywiście tak, jak pisuje właściciel, to myślę, ze powinni żądać też zwrotów finansowych - o ile pies był rodowodowy ew. posiadał hodowlankę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anorektyczna.nerka']Jeżeli nie biegał po lesie, a między budynkami, to ok, ale co za właściciel pozwala by pies oddalał się na dłuższa chwilę?
Teraz myśliwy ma prawo odstrzelić psa, wtedy kiedy stwarza zagrożenie, niestety jest to pojęcie względne i dla kogoś pies z pełnym zestawem zębów już jest niebezpieczny. Jeżeli było rzeczywiście tak, jak pisuje właściciel, to myślę, ze powinni żądać też zwrotów finansowych - o ile pies był rodowodowy ew. posiadał hodowlankę.[/QUOTE]

proponuję sie trochę dokształcić, bo pierdoły piszesz - musi wystąpić "bezpośrednie zagrożenie" - odsyłam do mądrych ksiąg i ustaw

Link to comment
Share on other sites

odszkodowanie za rodowód ew?? co za bzdury?! To kasa sie tylko liczy,a co z rodziną,przecież oni nawet w tej kategori nie pomysleli.i na pewno nie bada myslec.tego "myśliwego" trzeba ukarac,dac przykład bo tylko to może innych odstraszyc.owszem duży pies sam, może sie równac zagrożeniem,ale to niech zaczną strzelac do guwniarzy z maczetami itp-wieksze zagrożenie niż psiak z dala od ludzi....
to info z fb
[h=6]3. Dzierżawca lub zarządca obwodu łowieckiego może podjąć działania zapobiegające wałęsaniu się psów na terenie obwodu poprzez:

1) pouczenie właściciela psa o obowiązku sprawowania kontroli nad zwierzęciem;
2) odłowienie psa i dostarczenie go właścicielowi, a jeżeli ustalenie tej osoby nie jest możliwe dostarczenie do schroniska dla zwierząt; odłowienie i dostarczenie psa odbywa się na koszt właściciela.[/h]

Link to comment
Share on other sites

niestety myślistwo to już nie ten sam poziom kultury co kiedyś teraz mysliwym może zostać kazdy bydlak który posiada pieniądze i koneksje temat odnosi się tak samo do ostrzałów jaki podejścia myśliwych do ich własnych psów a szkoda bo kiedyś to była tzw elita

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szrek']niestety myślistwo to już nie ten sam poziom kultury co kiedyś teraz mysliwym może zostać kazdy bydlak który posiada pieniądze i koneksje temat odnosi się tak samo do ostrzałów jaki podejścia myśliwych do ich własnych psów a szkoda bo kiedyś to była tzw elita[/QUOTE]
zgadzam sie w 100%.niestety mam znajomego mysliwego i to menda jest!

Link to comment
Share on other sites

zacznijcie pisać sms'y pod te kontakty w tej sprawie. wystarczy jeden sms ;) to tylko kilka groszy, na to kazdego stać.

[LEFT][U][FONT=Comic Sans MS]e-mail:[/FONT][/U][/LEFT]
[CENTER][FONT=Comic Sans MS][COLOR=#99ccff][EMAIL="[email protected]"][U][email protected][/U][/EMAIL][/COLOR][/FONT][COLOR=#99ccff][FONT=Comic Sans MS]
[/FONT]
[I]LUB
[/I][/COLOR][COLOR=#99ccff][EMAIL="[email protected]"][FONT=Comic Sans MS][U][email protected][/U][/FONT][/EMAIL]
[/COLOR]

[/CENTER]
[FONT=Comic Sans MS][U]TELEFONY:[/U][/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Prezes: /kom./ 663 745 830 [/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Łowczy: /kom./ 696 429 106[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Sekretarz: /kom./ 600 876 321[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Skarbnik: /0-87/ 427 20 42[/FONT]
[FONT=Comic Sans MS]Członek Zarządu: /kom./ 605 545 327[/FONT][FONT=Comic Sans MS]

adresy i numery pochodzą z publicznej strony www koła łowieckiego

[/FONT]http://www.kolo-lowieckie-mazury.pl/oferta.html[FONT=Comic Sans MS]
[/FONT]

Edited by kiwiadams
Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] zrobiłam wydarzenie na FB [/QUOTE]

[URL="https://www.facebook.com/events/188864567909466/?context=create"]https://www.facebook.com/events/1888...context=create[/URL]-a ja parę osób zaprosiłem.Trzeba to nagłośnić na maksa,bo kolejne przypadki sadyzmu wobec zwierząt się mnożą i nic się z tym tak naprawdę nie robi.Śmieszne wyroki:angryy:za jazdę rowerem po piwie są większe.

Link to comment
Share on other sites

nagłaśniajmy
wysyłamy maile do debili i do UM w Węgorzowie
na facebooku jest tekst

[h=6]Ja,niżej podpisana/ny jestem zbulwersowana bestialskim zabiciem psa, bez uzasadnienia i wbrew Ustawie o Ochronie Zwierząt.
Złamano prawo - od 1 stycznia myśliwy może strzelać do zwierząt domowych tylko wtedy gdy jest w stanie udowodnić, że stanowiły zagrożenie. Ciężar dowodu spoczywa na strzelającym.
Opis zdarzenia:
6 maja w miejscowości Krzywińskie gm. Pozezdrze pow. Węgorzewski woj Warmińsko-Mazurskie, w niedzielny poranek, 12-letni chłopiec wyszedł z psem.

Po 20 minutach wrócił na podwórko wraz z psem. Wszedł na chwilę do domu, a pies widząc inne biegające psy sąsiada oddalił się w ich kierunku .

Gdy chłopiec wyszedł to psa już nie było, szukał go ale Lolo nie słyszał wołania. Chłopiec wrócił do domu i zawiadomił rodziców.
Pies za około 10 minut wrócił do domu w stanie jaki widać na zdjęciu poniżej.
Widok był przerażający, wszyscy byli w szoku, 10-letnia córka zaczęła krzyczeć, ponieważ jako pierwsza zobaczyła ten przerażający widok. Nikt wiedział, co się stało .
Natychmiast zadzwoniono na policję.

Udało ustalić się, że sąsiedzi słyszeli 2 strzały w pobliżu zabudowań.
Pies został natychmiast zawieziony do weterynarza do Giżycka. Lekarz stwierdził postrzał i robił wszystko żeby uratować psa, poskładał mu połowę dolnej żuchwy, ponieważ drugiej części nie było.
Po powrocie do domu Lolo umierał na oczach dzieci i reszty rodziny. Konieczna była niestety decyzja o eutanazji przyjaciela.
Zabójca psa okazał się sąsiad, który jest myśliwym - obywatel Szwajcarii. Nie ma pewności czy ma wszelkie uprawnienia do polowań.
Świadkowie widzieli jak strzelił i jak pies upada, po przeładowaniu broni oddał drugi strzał lecz najwidoczniej nie trafił bo Lolo zdołał uciec.
Sprawę prowadzi węgorzewska Policja, z ustaleń wynika że to on był sprawcą .
Koło łowieckie do którego przynależy sprawca to "MAZUR" z Węgorzewa - nikt z myśliwych z tego koła w tym czasie i w tym okręgu nie polował .

Właściciele Lola powiadomili o zdarzeniu skarbnika koła - pana Zakrzewskiego.
Zostali wyśmiani, a Zakrzewski stwierdził, że można zastrzelić psa. Rozmowa została nagrana i zostanie wykorzystana w dalszych działaniach.

Gazeta Węgorzewska napisała o wydarzeniu 11 maja.
TOZ z Kętrzyna obiecało pomoc, ale nikt nic nie zrobił do dziś. – WSTYD!

Co by się stało gdyby chłopiec nie wszedł do domu?
Jak długo dzieci będą miały w pamięci koszmar, który zgotował myśliwy?

W związku z tym żądamy niezwłocznego ukarania sprawcy,zajęcia stanowiska w tej sprawie.

Imię nazwisko PESEL

adresy: [email][email protected][/email]
[email][email protected][/email][/h]

Link to comment
Share on other sites

straszne. I ja udostępniłam na FB.
I zgadzam się z tym co ktoś juz wcześniej napisał. Warto pójść z dzieckiem do psychologa dziecięcego bo taka rzecz mogła mieć wpływ na jego rozwój. Ten "myśliwy" nie powinien czuć się bezkarny.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=#000000]odszkodowanie za rodowód ew?? co za bzdury?! To kasa sie tylko liczy,a co z rodziną,przecież oni nawet w tej kategori nie pomysleli.i na pewno nie bada myslec.tego "myśliwego" trzeba ukarac,dac przykład bo tylko to może innych odstraszyc.owszem duży pies sam, może sie równac zagrożeniem,ale to niech zaczną strzelac do guwniarzy z maczetami itp-wieksze zagrożenie niż psiak z dala od ludzi....[/COLOR]
[COLOR=#000000]to info z fb[/COLOR][/QUOTE]
Tu nie chodzi o kasę dla właściciela, ale o to, żeby panu od strzelby po kieszeni się dostało. Takie coś skutecznie oducza.

Link to comment
Share on other sites

Sądy mamy do bani. Właściciel usłyszy, że nikt tego złośliwie nie zrobił, ot tak sobie strzelba wypaliła sama. Zabawny prokurator umorzy postępowanie w sprawie uszkodzenia pieska, bo to przecież weterynarz go uśpił za zgodą właściciela, a policja zacznie wmawiać, że to dobry człowiek, bo przyjechał do Polski i tak strasznie się tu męczy.
Przecież to całkiem normalne zabić komuś zwierzaka, zniszczyć cudzą własność, zamordować człowieka.
Chyba lepsze efekty dało by zrobienie zrzutki i wynajęcie jakiejś mafii, co się nie będzie z taką kanalią cackać.

Link to comment
Share on other sites

Tyle jest psich dramatów, że ostanio rzadko wchodzę na zaproszenia z profilu, bo jest ich za dużo i nie daje rady, ale to mnie poruszyło, niewiele moge zrobić, weszłam na wydarzenie na FB, udostępnię i pozapraszam, no i mocno trzymam kciuki, zeby udało się ukarać sprawcę, choćby najmniejszy wyrok, ale zawsze to może nastepnym razem ktoś się zastanowi. Sama mam psy i wiem, ze pies może się oddalić nawet najbardziej pilnowany, mnie też kiedyś w czasie spaceru pies zniknął z oczu na kilka minut i wrócił ze śrutem w łopatce, na szczęście to był śrut z wiatrówki i niezby głeboko pod skórą, sama wyjęłam, ale mogło byc różnie, innym razem drugi pies też odbiegł tak, że starciłam go z oczu i po chwili wrócił z wnykami na szyi, dobrze, że były kiepsko i słabo umocowane, bo mogło sie to skończyc tragicznie. Teraz w czasie spacerów jak spuszczam psy ze smyczy to cały czas boje się, żeby któryś za daleko nie pobiegł, a przeciez muszą się wybiegać i zniknięcie psa na moment, wywołuje u mnie lekką panikę, wyobrażam sobie co muszą czuć właściciele, a zwłaszcza dzieci, to trauma na całe życie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']Ciekawe co by było gdyby chłopiec pobiegł za psem?[/QUOTE]
Pewnie też by oberwał, bo tłumok by myślał, że biegnie drugi pies, abo dziki zwierz goni psa i tłumaczył by się, że chciał uratować uciekającego psa przed jak mu się wydawało dzikiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...