Jump to content
Dogomania

Mam szacunek psicy ale ......


zeneca

Recommended Posts

No właśnie. Chyba nie tak to sobie do końca wyobrażałam. A może powinnam się cieszyć i przestać się zadręczać ? Po kolei. Od prawie roku mamy sukę kundelka. To schroniskowy nabytek. W tej chwili Rudka ma ok. 4 lat. Jest wspaniałym zwierzakiem choć przyznam, że wymagała tzw. ułożenia i wskazania granic. Udało się i mogę powiedzieć, że mamy zrównoważonego psa;). I tutaj przejdę do mojego "ale" .... Rudka wyraźnie wybrała mnie sobie na przewodnika - spędzam z nią najwięcej czasu, wykonuję zabiegi pielęgnacyjne, chodzimy na długie spacery wypełnione zabawą i nauką, itp. Moja rodzina to jeszcze mąż i dorosła córka. Wszyscy starają się być konsekwentni w stosunku do Rudki, nie żałujemy jej też czułośći i miziania.... Suka jest za mną najbardziej, najbardziej się też mnie słucha. Ale ..... chyba brakuje mi jej spontaniczności w stosunku do mnie:-( bardzo rzadko zawraca mi sobą głowę, nie narzuca się, nie kładzie prawie nigdy łba na kolanach, nie skacze łapkami przy powitaniu.... Udało nam się wypracować spokojne powitania, to MY wołamy ją aby się przywitać, gdy suka jest spokojna. Ale zdarza się, że na rodzinkę leciutko skoczy, na mnie nie .... Uwielbia czochrania ze mną ale nigdy tego nie inicjuje, chętnie w tym uczestniczy gdy to ja zacznę. Itp, itd. Z jednej strony strasznie mnie cieszy, że wypracowałam sobie taką pozycję, a z drugiej chyba zazdroszczę trochę, jak patrzę na jej ogromną spontaniczność w stosunku do innych. Mam wrażenie, że jest wobec mnie z lekkim dystansem i nie wiem, czy tak do końca tego chciałam:razz:. Powiedzcie czy na tym właśnie polega szacunek psa do człowieka? Mam się cieszyć? Czy oprócz szacunku jest też miłość? Ja ją czuję bardzo, ale ten jej dystans...Dodam, że psica stara się być zawsze prawie gdzieś w pobliżu mnie. I jeszcze jedno - rano nas nie budzi, czeka spokojnie aż sami wstaniemy. Ale gdy czuje już, że się ruszamy przychodzi i potrafi polizać po twarzy męża, przy mnie kładzie pysk na pościeli i się patrzy:lol:. Co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

Brawo! Wypracowałaś sobie pozycję lidera .Tak właśnie zachowuje się podporządkowany pies, okazując szacunek Mimo, iż brakuje Tobie pewnej spontaniczności w kontaktach z psem, nie zmieniaj tego ,bo zaczną się kłopoty. Niestety coś za coś.:)

Link to comment
Share on other sites

To są normalne zachowania psa wobec lidera. Pies okazuje w ten sposób szacunek - nienarzucanie się i respektowanie granic to oznaka szacunku. Odwracanie głowy, wcinanie kontaktu wzrokowego to są kurtuazyjne zachowania psów. nam trudno je zrozumieć, bo w ludzkim świecie jest to raczej oznaka niechęci.

Moje psy zachowują sie tak samo i absolutnie nie są wylęknione ani nic, po prostu to jest naturalne zachowanie. Obserwuję psy moich klientów, które są bardzo 'spontaniczne' a przy tym rozpuszczone, nieusłuchane, agresywne, namolne itp. Twoj pies jest szczęśliwy znając swoje miejsce (psy tego potrzebują, inaczej robią się nerwowe).

Link to comment
Share on other sites

super, powinnas sie cieszyć, ja bym chciała mieć tak ułożone psy, bo 60 kg skaczące po plecach to nic przyjemnego... Być może jeśli sunia ma spokojny temperament to nie zaszkodziłoby Tobie poluzowanie tego dystansu, jednak myślę że dla niej tak jest lepiej bo ma jasno zaznaczoną pozycje w stadzie. Inaczej robi sie psu wode z mózgu.. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anka_szklanka']super, powinnas sie cieszyć, ja bym chciała mieć tak ułożone psy, bo 60 kg skaczące po plecach to nic przyjemnego... Być może jeśli sunia ma spokojny temperament to nie zaszkodziłoby Tobie poluzowanie tego dystansu, jednak myślę że dla niej tak jest lepiej bo ma[U] jasno zaznaczoną pozycje w stadzie[/U]. Inaczej robi sie psu wode z mózgu.. :)[/QUOTE]

Zgdzam się. Jeden z moich psów ma naprawdę dominujacy charakter. I o dziwo to włąśnie ten pies okazuje mi więcej szacunku, tzn używa więcej gestów niż psy o mniej dominującym charakterze. Takze nie ma reguł ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[SIZE=2]Witam po przerwie [IMG]http://picsrv**********/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG]. Wczoraj był u nas
behawiorysta, sprawdzony i polecony [IMG]http://picsrv**********/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG] . Spędziliśmy razem 5
godzin - w domu, na spacerze, w czasie różnorakich sytuacji. Podzieliłam się z
nim moimi wątpliwościami . Teraz jestem spokojna i DUMNA z psicy, jaką mam [IMG]http://picsrv**********/images/smiles/icon_biggrin.gif[/IMG] ! Według opinii
specjalisty Rudka jest [B]zrównoważonym, radosnym,
ufnym [/B]psem, który doskonale odnajduje się w naszej rodzinie. Jej
zachowanie w stosunku do mnie jest w zupełności normalne - tak zachowuje się
pies w stosunku do swojego przewodnika, którego szanuje i kocha.[B] Bo częste są sytuacje, gdy [/B][B]pies kocha, ale nie ma szacunku do człowieka[/B].
Wyznaczone przez nas granice sprawiły, że sunia czuje się bezpiecznie.
Usłyszałam - "tak trzymać!". I że mnóstwo ludzi takiego psiaka może mi
pozazdrościć. I mam się cieszyć, a nie zamartwiać wyimaginowanymi problemami
[IMG]http://picsrv**********/images/smiles/icon_lol.gif[/IMG] . Tak więc niniejszym
czynię, pozdrawiając serdecznie.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2]Witam po przerwie :).Wczoraj był u nas
behawiorysta, sprawdzony i polecony . Spędziliśmy razem 5
godzin - w domu, na spacerze, w czasie różnorakich sytuacji. Podzieliłam się z
nim moimi wątpliwościami . Teraz jestem spokojna i DUMNA z psicy, jaką mam ! Według opinii
specjalisty Rudka jest [/SIZE][SIZE=2][B]zrównoważonym, radosnym,
ufnym [/B]psem, który doskonale odnajduje się w naszej rodzinie. Jej
zachowanie w stosunku do mnie jest w zupełności normalne - tak zachowuje się
pies w stosunku do swojego przewodnika, którego szanuje i kocha.[B] Bo częste są sytuacje, gdy [/B][B]pies kocha, ale nie ma szacunku do człowieka[/B].
Wyznaczone przez nas granice sprawiły, że sunia czuje się bezpiecznie.
Usłyszałam - "tak trzymać!". I że mnóstwo ludzi takiego psiaka może mi
pozazdrościć. I mam się cieszyć, a nie zamartwiać wyimaginowanymi problemami
. Tak więc niniejszym
czynię, pozdrawiając serdecznie.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...