Jump to content
Dogomania

Przepisy na psie ciasteczka :)


blaira

Recommended Posts

  • Replies 531
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

[quote name='MakeBelieve']Ja wszystkie ciacha trzymam w pudełku otwartym. Wątróbkowe i pasztetowe też, np teraz robiłam pasztetowe to leżakują sobie na balkonie żeby się wysuszyły dobrze.[/QUOTE]

Aha, dziękuję :)
A można je przerobić? Mój pies, chociaż kundel, to wybredny jak francuska chihuahua rodem z wybiegu psiej mody :P Więc ani marchewkowych nie ruszy, ani jabłkowych, ani żadnych innych- tylko z wątróbką, żołądkami lub sercami a chcę mu zrobić kilka wersji dla urozmaicenia, więc np. ciasto na ciasteczka wątróbkowe podzielić na 4 części, jedną zostawić, drugą upiec z marchewką, trzecią z serem itd. Ale czy się tak upieką, czy są jakieś określone składniki których nie mogę wrzucić bo zepsują mi ciasteczka?:???: :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Mi się wydaje, że nie.. Ja np robiłam pasztetowe to dodałam sera żółtego :> Trzeba po prostu pamiętać, żeby nie było np za dużo pasztetowej, a mało mąki, że się nie upiecze.
Np konsystencja ciasteczek wątróbkowych i pasztetowych jest podobna, serowe z oryginalnego przepisu wychodzą suche i kruche, a jabłkowe takie jakby ciągnące się, gumiaste trochę, ale to może tylko mi tak :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ja, ty i 2 psy']:) dosyć szybko się robi ciacha z wątróbką, a nie spotkaliśmy jeszcze psiaka wśród zaprzyjaźnionych czworonogów, który nie dostałby napadu ślinotoku na sam ich zapach :lol:
[/QUOTE]
Zawsze miałam ochote z wątróbką zrobić, ale Nuka wgl nie lubi wątróbki, ucieka na sam widok :lol:

Link to comment
Share on other sites

Moja też gardzi wątróbką a ciacha wątróbkowe wsuwa ;D
Jakie są najszybsze i najłatwiejsze ciacha do zrobienia? Bo jak dla mnie narazie z wątróbkowych,serowych,pasztetowych i jabłkowych to pasztetowe najszybsze i najłatwiejsze, że nawet dla mnie wyszły ^^

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Ja, ty i 2 psy']Nie bój nic :) akurat w tym przepisie nic nie może pójść źle. wystarczy wszystko wymieszać i tyle. Pixel będzie w niebo wzięty, bo to prawdopodobnie najbardziej aromatyczne ciacha, jakie jak na razie zrobiłam. Pachną rybką na odległość. Absolutne posłuszeństwo na spacerach gwarantowane ;)[/QUOTE]

Właśnie znalazłam przepis na blogu, faktycznie proste do zrobienia :)
W wakacje będzie dużo czasu to mu zrobię ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

[quote name='Ja, ty i 2 psy']Buba zwana Bubolem miała wczoraj urodziny. W prezencie dostała dziwacznie chrumczącą świnkę i pyszne, mięciutkie bułeczki łososiowe ze szpinakiem :) Przepis na [URL="http://www.jatyi2psy.pl"]blogu.[/URL]

[IMG]http://imageshack.us/a/img191/260/l1070675.jpg[/IMG][/QUOTE]

Te bułeczki wyglądają tak apetycznie, że sama bym je zjadła ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lidan']Te bułeczki wyglądają tak apetycznie, że sama bym je zjadła ;-)[/QUOTE]
Na pewno ludzie też mogą jeść bo to po prostu bułeczka ze szpinakiem :) Na pewno są pyszne :loveu:

Ja już dawno temu dodałam do zakładek, blog bardzo mi się podoba, przyjemny dla oka, fajnie się go czyta, same plusy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...