Jump to content
Dogomania

(nie) "RODOWODOWY" reproduktor


goldenka245

Recommended Posts

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

uff...przebrnęłam przez wszystkie 26 stron z niemałym wprawdzie trudem, ale przebrnęłam:cool3:. I powiem tak...
Moja ( najukochańsza i wielkiego serca teściowa, która psy kocha za samo bycie psem - jej ukochana sunia dożyła lat 17:cool1: ), kiedy przywieźliśmy do domu Fanfana stwierdziła tak: "dzieci, tyle pieniędzy za psa???"...wątek sprzed prawie 2 lat. Ale całkiem niedawno usłyszałam jej rozmowę ze znajomą posiadającą "rasowego yorka bez papierów, bo kupili psa do kochania", z której wynikało bardzo jasno, że Kochana Nasza Mamusia się nawróciła i z wielką werwą beształa koleżankę argumentując przy tym tekstami żywcem wyjętymi sprzed lat 2 ( "ależ mamo, kochać to my będziemy psa rasowego vide rodowodowego śpiąc spokojnie ze świadomością, że wiemy, iż jego dziadek i pradziadek zdrowi byli:lol:").
Dodam jeszcze, że Mamusia z zapałem ogląda brazylijskie czy jakie to tam są jeszcze seriale, a ostatnio wpisywała się na stronę internetową jednego z nich. I tak sobie pomyślałam - może podpuścić Mamusię, żeby zasugerowała tamtejszym scenarzystom wątek: hodowla / pseudohodowla:cool3:;)?

Link to comment
Share on other sites

A swoją drogą, jeżeli już mówimy o kosztach hodowli, to wydaje mi się, że są one nieproporcjonalnie wysokie w odniesieniu do naszych zarobków i kosztów utrzymania psów w naszym kraju. Moim zdaniem odpowiedzialny jest za to m. in. ZK. Opłaty za zgłoszenie psa na wystawę są bardzo wysokie. Wiem - teren, sprzęt wystawowy, diety sędziowskie itp. Ale oprócz takich pozycji znajdziemy inne: kolacja sędziowska, bankiet, pobyt gości honorowych (a tych bywa sporo!), koszta przyjazdów i pobytu sędziów zagranicznych (Wenezuela. Włochy, Hiszpania, Izrael... tak, sędziowie przybywają z daleka! - czasem po to, żeby ocenić 50 psów....), prezenty dla sędziów... Tu budzi się we mnie sprzeciw.

Wysokie koszta hodowli w ZK (wystawy, metryczki, szkolenia itp) są jedną z przyczyn przechodzenia niektórych hodowców ("hodowców") do grupy, która jest dla mnie wysoce podejrzana, tj. do grupy tych, co to powołują do życia rzesze piesków bez rodowodu...

Czy ktoś wie, ile wynosi dieta sędziowska?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...