Jump to content
Dogomania

Melduję się!


riplay

Recommended Posts

Witam serdecznie,
Melduję się wśród właścicieli tej cudnej rasy, tzn ja to taki prawie prawie właściciel, bo po piesa jadę w połowie lipca.
Instynkt gniazdowy już mam, poszukuję wyprawki dla malucha, długo potrafię oglądać miski, legowiska i smycze, nocami śni mi się sunia oraz regularnie sprawdzam czy wzorzec rasy mam dobrze zapamiętany.
Zgłaszam się, bo jestem głodna informacji o psie, ciągle rodzą się w głowie nowe pytania więc mam nadzieję, że tu wśród właścicieli mój apetyt na wiedzę zostanie zaspokojony :-)

Link to comment
Share on other sites

Hej,
Jak na razie to ja mam takie plany, że ho ho, mam nadzieję, że życie mi ich okrutnie nie zweryfikuje.
Jestem na etapie szukania przedszkola dla suni, mam w planach jeździć, zwiedzać, wystawiać się, wstawać o 5 rano na bieganie z piesą. A w najbliższych planach zlokalizować Was Metheoro w Rudawie na półmaratonie :-)
A przy okazji, zadam pytanie pewnie głupie, ale chciałabym się upewnić: Kupuję suczkę z hodowli Zamecka Zahrada. Rozumiem, że taki przydomek zostaje z nami forever? A gdyby zamarzyła mi się własna hodowla, zarejestruję ją, to dopiero szczeniaki otrzymują mój przydomek?, nie ma możliwości przerejestrowania suki? Pytam, bo wymowa czeska jest.. hm czeska :-)

Link to comment
Share on other sites

no cóż wymowa jak wymowa... musisz się nauczyć bo taki przydomek sunia bedzie miała zawsze - tego się nie zmienia. Jej dzieci będą mieć nowy- Twój :)
Jak wyjdzie to faktycznie w niedziele sie zobaczymy - o ile nie pojade już do Chech, dziś czekam na wyniki progesteronu u Alice... a jak pojadę to poznam Twoją dziewczynkę a my się może przy innej okazji spotkamy :)

Link to comment
Share on other sites

Koleżanki drogie podpowiedzcie jak to jest z umową kupna-sprzedaży psa w obcym języku, ja pewnie dostanę po czesku :-) no i będzie czeski film. Nie żebym nie ufała hodowczyni od której kupuję, ale jakoś tak lubię wiedzieć co podpisuję. A może mogę poprosić wcześniej o umowę i spokojnie ja sobie przetłumaczyć? Pytam, żeby głupola z siebie nie zrobić przynajmniej w zakresie formalności :-D
pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Ja bym absolutnie i nieodwołalnie żądała umowy w znanym mi języku! Ale nigdy nie miałam do czynienia z kupnem psa z zagranicy, więc nie wiem czy to przyjęte, tu więcej powie na pewno Metheora.
Ale już przesłanie do wcześniejszego zapoznania się to konieczność i nie miałabym żadnych wątpliwości:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Witam!

Aby nie zakładać kolejnego wątku na podobny temat: melduję się na forum MT jako przyszły przewodnik małego Manchestera. :-) Maleńki nie zdążył jeszcze skończyć tygodnia, a już miał wybrane przedszkole, lecznicę, dietę, a przyszły pan z tęsknotą w oczach szukał torów do Agility i kombinował, w jaki sposób poukładać część przeszkód w niedużym ogrodzie. I wyczekuje dnia, w którym pojedzie po nowego członka rodziny. :-) Jeszcze tyle tygodni... Akurat jest czas, żebyśmy przygotowali dom i obejście na przyjazd Młodego.

W związku z tym zwracam się do doświadczonych właścicieli z konkretnym pytaniem zakupowym. Rozglądamy się za transporterami i wpadł nam w oko model Gulliver, tylko nie mamy pewności co do rozmiaru. Czy dla dorosłego psa MT odpowiedni jest rozmiar 3 (61 x 40 x 38 cm) czy 4 (72 x 52 x 51 cm)? Jeżeli ktoś miałby inne propozycje w kwestii zakupu transportera, to również chętnie się zapoznam.

Z góry dziękuję za wszelkie porady i serdecznie pozdrawiam.

darko

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...