Jump to content
Dogomania

Carlos. 8l, foksterier. ZIELONA woda! 1.5m łańcuch! Czeka na miłość. Tczew-JEST DS!


inusia00111

Recommended Posts

Gdzie będzie mieszkał? Jaki jest ten drugi pies? Co zrobi, jeśli psy się zdecydowanie niepolubią?
Generalnie zasada jest taka, że najpierw sprawdza się domek - robi się wizytę przedadopcyjną.
Jeśli wizyta wypadnie pomyślnie to w momencie przekazania psa spisuje się umowę adopcyjną (w internecie jest dużo umów adopcyjnych dla psów), a niej m.in. że zobowiązuje się do wysterylizowania psa (żeby nie trafił do pseudo)
Po jakimś czasie robi się wizytę poadopcyjną, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku.

Chodzi o dobro psa. O to, żeby nie wylądował na ulicy albo w schronisku.


zerknij [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/182675-Wizyta-przed-adopcyjna[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Igam']Gdzie będzie mieszkał? Jaki jest ten drugi pies? Co zrobi, jeśli psy się zdecydowanie niepolubią?
Generalnie zasada jest taka, że najpierw sprawdza się domek - robi się wizytę przedadopcyjną.
Jeśli wizyta wypadnie pomyślnie to w momencie przekazania psa spisuje się umowę adopcyjną (w internecie jest dużo umów adopcyjnych dla psów), a niej m.in. że zobowiązuje się do wysterylizowania psa (żeby nie trafił do pseudo)
Po jakimś czasie robi się wizytę poadopcyjną, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku.

Chodzi o dobro psa. O to, żeby nie wylądował na ulicy albo w schronisku.


zerknij [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/182675-Wizyta-przed-adopcyjna[/URL][/QUOTE]

mowi że jej pies jest spokojny i przyjazny. o to chciałam jej właśnie zapytać co będzie jak psy sie nie polubią. Ja tam się nie znam na robieniu wizyt przed adopcyjnych, nawet nie miałabym jak dojechać... Umowa adopcyjna... sądze , że to jest raczej sprawa tej pani co ma psa... myślałam o umowie ale ta twierdzi , że ona nic nie będzie podpisywać.

Link to comment
Share on other sites

Wizyty przedadopcyjne można nawet zorganizowac na drugim koncu Polski, po prostu wysyła się kogoś zaufanego z dogomanii czy znajomych psiarzy z okolic potencjalnych włascicieli ;) Z Malborka na dogo jest plina (nawet chetna na wizytę ;) ), ja jestem i jeszcze ktoś na pewno.

Pewnie chodzi Ci o zrzeczenie się psa przez właściciela?
A umowa adopcyjna to co innego, przydatna bardzo przy adopcji, każdy nowy dom adoptujący psa powinien taką umowę podpisac z wydającym psa czyli w tym przypadku- Tobą. Wzór umowy mam na mailu, mogę Ci podesłac i sobie wydrukujesz w dwóch egzemplarzach.

Zeby sprawdzic czy psy sie polubią niech przyjedzie po Carlosa ze swoim i przejdą się na spacer. Aczkolwiek to też nie daje 100% gwarancji bo znam przypadek psów lubiących się na spacerze a chcących się zjeśc nawzajem w mieszkaniu;)


Trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie sprawy!

Edited by Pinesk@
Link to comment
Share on other sites

Carlos pojechał do nowego domku ;) Jego poprzednia już, właścicielka dała wszystko co dla niego miała tkz. książeczkę zdrowia, jakieś piłki, poduchę, karmę , i te miski co kupiłam,smycz, szelki, obroża. Odebrały go 2 takie dziewczyny, po 20 pare lat chyba :D Skomętowały "ale on zaje*isty 8O " Mówiły że trochę zaniedbany. Wspomniały, że dziś go wykąpią a jutro zabiorą do psiego fryzjera, trochę mu sierść podciąć. Pytałam się, co będzie jeżeli się nie zaakceptuje z psem którego juz mają. Mówiła, że raczej nie powinno być problemu, a jak się nie zaakceptują to wykastrują oby dwa. Carlos chyba je zaakceptował, gdy z nim szłam na umówione miejsce, to ciągnął jak nigdy 8O I całą drogę merdał ogonem. Czyżby wiedział co go czeka ? Gdy został zawołany przez te dziewczyny to podleciał i zaczął się domagać głaskanka :D A gdy chciały już iść, to jeszcze się cofnął, mnie obskoczył i z wielką radochą poszedł z nimi :P Sądzę , że to dobry dom będzie. Bo mówią, że zwierzęta rozpoznają dobrych ludzi. A jak jest coś nie tak to są nie ufne, a ten :D radocha nieziemska ;d

Link to comment
Share on other sites

Trzymam więc kciuki za Carlosa. Wierzę, że będzie dobrze...
Rozumiem, że nie masz adresu, gdzie będzie mieszkał (plina mogłaby wtedy podejść i zobaczyć czy wszystko OK).
Może zadzwoń za parę dni do dziewczyny. Spytaj się jak się miewa Carlos.
Poproś o zdjęcia - niech Ci wyślą na maila.

Dzięki Inusiu za zaopiekowanie się Carlosem i znalezienie mu nowego domku :loveu:

Edited by Igam
Link to comment
Share on other sites

Dostałam email od tej co brała Carlosa- Jak się okazało Carlo :D a zmienione zostało na Karol :P


"Hej !Jak sie okazalo dzisiaj na "przegladzie" w lecznicy carlos ma na imie carlo a ja przemianowalam go na karola. Jest w niezlej kondycji fizycznej i na poniedzialek umowilismy sie na kastracje karola w zwiazku z tym ze ze wzgledu na wiek i charakter zwiazany ze swoja rasa dosc mocno poturbowal swojego nowego wspollokatora, ktorym jest moj 2 letni jack russel terier oraz na usuniecie kamienia na zebach. Slabo na chwile obecna dogaduje sie z psem mojej mamy,ale on "tak ma" i mojego psa zaakceptowal po roku. Dzisiaj jest juz o wiele lepiej aczkolwiek weterynarz zalecil mi kupienie miekkiego kaganca w momencie kiedy nie mam pelnej kontroli nad dwoma osobnikami, tzn agresor nie jest na smyczy, wiec karol po domu przechadza sie w kagancu :) ze swoja agresja karol nie afiszuje sie na spacerach, jest bardzo grzeczny, pilnuje sie, w momencie kiedy zabralam go dzisiaj popoludniu do stajni( mam 3 konie) karol nie tylko nie byl agresywny w stosunku do kotow, koz i innych psow ktore sie przechadzaly po stajni ale pilnowal sie moich nog kiedy przebywalismy wsrod innych osob. Karol obecnie spi na dywanie zakudlany w swoj kocyk, wymeczony stajnia i dlugim spacerem po lesie.Wczoraj karol zostal przeze mnie wykapany, dzisiaj fryzjerka ostrzygla go na krociutko. W malborku u mojej mamy (ul. Korczaka) jestem do wtorku, poniewaz w srode wraz z psami wybieram sie do warszawy gdzie mieszkam na stale i pracuje ul. Mazowiecka. Pomiedzy malborkiem a warszawa srednio kursuje raz na dwa tygodnie. Jezeli chcialabys sprawdzic jak karol sie miewa to zapraszam, tylko uprzedz mnie wczesniej abym byla na miejscu obojetnie w ktorym miescie :) aha no i karol uwielbia jezdzic samochodem :)Zdjecie poszlo mmsem, a jutro zrobie wiecej"pilna- napiszę Ci na pw nr telefonu do tej Magdy :)

Link to comment
Share on other sites

Jack russel terrier i foks i jeszcze do tego dwa samce.. niezłe połączenie.
Ale mam nadzieję, że będzie dobrze, trzymam kciuki i dobrze by było żeby zrobic wizyte w stałym miejscu zamieszkania ;)
A umowa.. Inusiu nie chodzi o umowę o zrzeczenie się psa tylko o umowę między Tobą a nowym właścicielem. To w sumie zwykła formalność jest, zabezpieczenie 'na wszelki wypadek'.
No ale nie narzekam już :D

Edited by Pinesk@
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pinesk@']Ślicznie wygląda! Kastracja to dobry krok, niech jednak pamiętają, że hormony moga sie długo stabilizowac i po nawet ok 3ech miesiacach się dopiero unormują czyli wyciszą psa ;)[/QUOTE]

też sądzę że jest piękny ^^ aż wygląda na młodszego ;D ciesze się że ma domek, bo za tydzien ponoć mają te działki likwidować, i by jeszcze zlikwidowali je razem z psem ;/ a teraz wiem że jest już bezpieczny :)
pewno o tym wiedzą że hormony się długo stabilizują, dadzą radę ;d

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

hej. dawno nie zagladałam. pod koniec sierpnia dostałam nowe wieści o naszym Carlosie/Karolu :D

" Hej! Karol sie zachowuje jakby mieszkal z nami cale zycie :) jest bardzo grzeczny. Na spacerach chodzi bez smyczy i biega za patykami. Jezdzi ze mna wszedzie wraz ze swoim najlepszym kumplem stefanem :) karol uwielbia jezdzic samochodem no i troche pozwiedzal ze mna w te wakacje :) bylismy nad morzem, na mazurach (plywal w kajaku i na zaglowce) i w poznaniu.
Teraz jestesmy w warszawie, ale zaraz wracamy do malborka :)


------
serdecznie pozdrawiam "

I zdjęcia.



[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/9/zdjecie1r.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img9/6397/zdjecie1r.jpg[/IMG][/URL]


Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/685/zdjecie2o.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img685/3936/zdjecie2o.jpg[/IMG][/URL]


Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]

Edited by inusia00111
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...