Jump to content
Dogomania

Owczarek belgijski a agresja


Agnisia =)

Recommended Posts

OB odpada, czy długowłosy, czy krótko włosy. To rasa wiecznie biegająca, szybka jak błyskawica, przez przypadek może zrobić krzywdę dziecku. Belg wpadnie na drzewo bo go nie zauważy a co dopiero dziecko.
Oczywiście żeby nie było, oczywiście da się pogodzić dziecko z belgiem, jednak myślą że pozostawmy to miłośnikom rasy którzy innej nie biorą pod uwagę ;)

Co do samej agresji bo taki jest właściwy temat. To nie powinno być problemu jeżeli chodzi o dziecko.

Link to comment
Share on other sites

nie zgadzam sie z tym, że OB nie nadają sie do dzieci. Nadają się jak najbardziej ale jak we wszystkim potrzebny jest zdrowy rozsadek wychowujacych zarówno dziecko jak i psa. Belgi sa bardzo impulsywne, ale także bardzo wyważone jesli wiedzą czego od nich sie wymaga. Wpiszmy już do archiwów opowieści o źle socjalizownych belgach bo jest ich bardzo mało.

Link to comment
Share on other sites

jest wiele ras ktore nadaja sie do dzieci, ale OB nie. jedną z przyczyn jest ich dynamika, samo powitanie polega na oparciu sie przednimi lapkami na wlasicielu lub nowo poznanej osobie, i czasami jest to z pełnego biegu .

Link to comment
Share on other sites

[B]Asia_W[/B] ja myślę, że każdy normalny psychicznie pies w rękach pasjonata rasy czy psiarza ogólnie, świetnie dogada się z dziećmi, niezależnie od rasy, belg też.

Ale kiedy mowa o osobie "zielonej", która z belgami nie miała do czynienia i szuka psa pod kątem dziecka, nie mamy pojęcia o jej umiejętnościach wychowawczych - tu polecanie belga jako psa do dzieci to krzywda dla tych ludzi i rasy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rubryk']Witam!
Szukam rasy psa do domu z ogrodem. Warunek - musi być łagodny dla dzieci. Mam czteromiesięczną córkę i chciałbym, aby przyszły mieszkaniec był łagodny dla niej lecz nieufny w stosunku do obcych (nieufny nie znaczy agresywny). Czy charakter owczarków belgijskich odpowiada moim oczekiwaniom?[/quote]

Przede wszystkim musi być to rodzina, która może poświęcić psu wiele czasu. Mnóstwu osobom wydaje się, że mając dom ze skrawkiem trawnika, zapewnia swojemu psu odpowiednią porcję ruchu. A belg to pies, któremu potrzebny jest stały kontakt z człowiekiem. Najszczęśliwszy jest gdy może z nim pracować. Posłuszeństwo, agility czy też podobna forma aktywnego wypoczynku, to jest to, co belgi kochają najbardziej. :) Jeśli bywacie w domu jedynie żeby się w nim wyspać, a na spacery z psem przeznaczacie tylko weekendy, to belg to nie jest rasa dla Was.
Jeden z moich psów, adoptowany przeze mnie groenendael, spełniał wszystkie wymienione przez Ciebie oczekiwania. Był w rodzinie z małym dzieckiem, mieszkającej w domku z ogrodem pod Poznaniem. Praca i dojazdy pochłaniały jego państwu tyle czasu, że na kontakt z psem w ich życiu było za mało miejsca. Mój obecny pies stał się notorycznym uciekinierem, ponieważ w ten sposób sam mądrala zapewniał sobie odpowiednią porcję ruchu. W końcu trafił do schroniska a w wyniku tego do mnie i... przestał uciekać. :)
Dlatego ważne jest też co Wy możecie ofiarować tak bystremu i aktywnemu psu jakim jest owczarek belgijski.

Link to comment
Share on other sites

ja pisze o osobie tak zielonej jak jest to tylko możliwe jesli ktoś poradzi sobie z wychowaniem własnych dzieci to poradzi sobie z wychowaniem belga jesli ktoś chce to robic równoczesnie (a wie o co idzie) to bez problemu sobie poradzi.
Jednak jak ktos przeliczy swoje siły to mamy problem i to duzy, bo źle nauczony szczeniak jest jak bomba wtedy trzeba dużo osób i wielkie ryzyko, że się naprawi.
Po prostu naprawdę znam kilka belgów, które wspaniale funkcjonują z dziećmi duługo i krótko włosych i jest super.
Naprawde w tym roku nie mam żadnych szczeniat do sprzedania i zero reklamy :cool3:
Ja wiem, że belgi to fajne psy dla koneserów.
Jednak naprawde uważam, że to9 na wychowanie dzieci powinnismy zwracać uwage, a jaki bedziemy robic to dobrze to z belgiem pestka i każdym innym psem.
Jeśli ktos radzi sobie z wychowaniem własnych dzieci to nie ma problemu, poradzi sobie z wychowaniem dziecka i belga :diabloti:
To działa na tych samych zasadach :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 12 years later...

Moj belg ma prawie dwa lata i powiem szczerze , że jest niezwykle trudnym przypadkiem właśnie przez nieodpowiednie warunki panujące u 'hodowcy' . Wiem , że nie powinno się brać psa z niesprawdzonego źródła szczególnie tej rasy. Na jego rodziców absolutnie nie mogę powiedzieć złego słowa, bardzo dobrze ułożone psiaki . Bez żadnych problemów dopuściły mnie do młodych,  których było aż 8 . Wszystkie piękne,  wysokie, postawione uszy i takie opanowane nawet spokojne. Oczywiście oprócz jednego, który najbardziej rzucił mi się w oczy. Jak tylko mnie zobaczył od razu przybiegł,  zaczął skakać po mnie,  pchać się na kolana , nie dało się od niego uwolnić. Na tle reszty zachowywał się jakby miał ADHD i wyglądał okropnie. Przynajmniej 5 cm niższy od reszty. Wychudzony, nadety brzuch. Oczywiście zdecydowałam , że wraca ze  mną do domu.  

     Wyrósł na naprawdę pięknego,  dostojnego psa aczkolwiek ma wiele wrecz obsesyjnych zachowań. Bardzo agresywnie reaguje na białe szczególnie duże samochody. Dostaje szału jak zamyka się przed nim furtke, drzwi do auta , drzwi do sklepu. Kiedy zobaczy jakaś osobę na podwórku czy to z rodziny czy znajomych zamęcza  ich . Potrafi przez kilka godzin przynosić kija , rzucać go na kolana, pod nogi . Staje przed tą osobą i klapie zębami.  Cały czas jest w ruchu, kładzie się tylko do spania. Nieustannie pracujemy nad tymi odchylami . Przestał biegać przez sen, piszczeć, rzucać się.  Podejrzewam , że był najsłabszym ogniwem w stadzie przez co został odrzucony . Jeszcze parę miesięcy temu panicznie bał się zostawać sam. Na chwilę obecną jest dużo lepiej. Nawet przez sekundę nie żałowałam,  że wybrałam właśnie jego. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...