Jump to content
Dogomania

Zespół suchego oka


ILoveSpringers

Recommended Posts

Moja bulterierka miała Zespół suchego oka.
Stosowaliśmy Optimune, maść starczała nam na miesiąc. Same sztuczne łzy niewiele pomagały - trzeba byłoby je zakraplać praktycznie non stop, w przeciwnym razie pies odczuwał dyskomfort.
Po zastosowaniu Optimuna oczy były cały czas nawilżone, kontrola u okulisty wykazała ogromną poprawę, nawilżenie oka w normie. Pan doktor sam był zaskoczony tak znaczną poprawą:)
Rzeczywiście maść trochę kosztuje ale komfort psa był ważniejszy.

Link to comment
Share on other sites

Oj nie, nie ma potrzeby podawania aż takiej ilości. My podawaliśmy zaledwie ok. 2 mm i oczy były super, wieczorem powtórka. Ta maść jest bardzo gęsta.
Dodatkowo w upały, lekarz zalecił wkraplać sztuczne łzy tak ze 2 razy dziennie ale to jak temperatura utrzymywała się ok. 30 stopni.

Co ciekawe, pan doktor chciał zrobić operację mojej bullce i doprowadzić przewód ślinianki do oka żeby w ten sposób oko nawilżyć. Niestety okazało się, że bulisia miała inną budowę ślinianki tzn. ona była skierowana do dołu a nie do góry, operacja się nie udała. I został nam Optimmune.
Ale pan doktor profesjonalista, ogromna wiedza i doświadczenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

kilka lat temu miałam pod opieką psiaka z tym zespołem...Ze wszystkich przetestowanych leków najbardziej pomagał Optimmune, niestety miesięczne leczenie nie należało do najtańszych, ok. 90zł
Na chore oko pies nie widzi, nie wytwarza łzy-gałka jest właściwie martwym organem.
Wet także wspominał o przeszczepieniu ślinianek lub usunięciu gałki ocznej. Znaleźliśmy weterynarza, który zrobił nam zastępstwo do Optimmune, koszt leku to ok. 30 zł na ponad miesiąc. Lek był na bazie oleju(nie pamiętam dokładnie rodzaju) oraz [U]czystej [/U]cyklosporyny(bardzo trudna do dostania), lek działał dokładnie tak samo jak optimmune, ale finansowo nie odczuwaliśmy tego aż tak bardzo.
Dzisiaj żałuję że dkoładniej nie zapisałam składu leku i stosunku oleju do cyklospryny, wielu osobom mogło by się to przydać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rotek_'] Znaleźliśmy weterynarza, który zrobił nam zastępstwo do Optimmune, koszt leku to ok. 30 zł na ponad miesiąc. Lek był na bazie oleju(nie pamiętam dokładnie rodzaju) oraz [U]czystej [/U]cyklosporyny(bardzo trudna do dostania), lek działał dokładnie tak samo jak optimmune, ale finansowo nie odczuwaliśmy tego aż tak bardzo. [/QUOTE]

A może pamiętasz nazwisko lekarza, który skombinował ten zamiennik?
Może ktoś jeszcze by skorzystał.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Link dla wstępu:
[URL]http://www.psyimy.pl/weterynaria/Okulistyka/470,Zespol_suchego_oka/[/URL]

Preparat weterynaryjny [U]dożylny[/U], dostępny w Czechach i na Słowacji
BONHAREM
stosowany jest [U]również[/U] w leczeniu tej dolegliwości.
Skutecznie.

Mam kontakt do osoby, zootechnika, który aktualnie posiada ten specyfik i może wysłać.
Dodam iż wysyłka zimą jest niemożliwa.
Kwas hialuronowy ( [URL]http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwas_hialuronowy[/URL]) jest bardzo wrażliwy na temperatury ujemne. Ścina go.

Edited by Reni
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...