Jump to content
Dogomania

Lwów 11.08.2007 (Ukraina) CACIB


simbik

Recommended Posts

[quote name='wiesia75']nie chce straszyc ale ja rozmawialam wlasnie z weterynarzem granicznym i on mi powiedzial ze badania sa wymagane.
przedstawialam cala sytuajce: ze to na jeden dzien na wystawe, ale o n stwierdzil ze to konieczne
a czy ktos wie czy jakies towarzystwo ubezpiecza samochod od kradziezy na Ukroainie?
bo ja nie moge takiego znalezc[/quote]

PZU napewno ma to w zakresie swoich ubezpieczeń, ale jak do tej pory było to ubezpieczenie dodatkowe, nie wiem dokładnie jak jest w tej chwili.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zanetta']My w zeszlym roku wracajac z Lwowa mielismy problem na polskiej granicy wlasnie o badanie serologiczne :([/quote]
zanetta, a mogłabyś napisać coś więcej - pliss..

[quote name='Kika']PZU napewno ma to w zakresie swoich ubezpieczeń, ale jak do tej pory było to ubezpieczenie dodatkowe, nie wiem dokładnie jak jest w tej chwili.[/quote]
Kika - może i ma, ale chyba nie wszyscy ich pracownicy są o tym poinformowani - jak chcemy jechać gdzieś na wschód i pytamy o ubezp. to zawsze zapada tzw. krępujące milczenie :cool3: Jak to kiedyś usłyszałam oni mają ubezp. na terenie europy i nigdy nikt nie umie sobie zinterpretować czy za wsch. granicą to jeszcze europa :razz: :shake:

Link to comment
Share on other sites

przyznam sie ze nam sie udalo przejechac na papier drugiej mojej suczki :oops: to byl chyba cud ze wogole mialam to przy sobie, druga sprawa ze badanie robione bylo we Francji i pan z granicy nijak mogl sie w tym rozeznac :lol: jednym slowem fuks.
Jesli chodzi o granice ukrainska ... ja mam zawsze same przygody :-( rok temu kobieta przedemna wsadzila w psi paszport 35 $ wiec skoro ja nie dalam to wet kazal mi sie wracac do Lwowa po JAKAS TAM pieczatke od ukrainskiego weta :angryy: po kilkuminutowej wymianie zdan wet zagrozil mi KRYMINALEM !!!! lzy i lament pomogly ale kilka godzin musialam pobiadolic. Wiem ze sa tacy co przejezdzaja ta granice bez zadnych problemow ....az zazdroszcze .... ja mam chyba pecha

Link to comment
Share on other sites

My mamy samochod ubepieczony w Hestii.
Na infolinie dwonilismy dwa razy, jedna Pani powiedzial; nam zdecydowanie ze nie mamy ubepieczenia od kradziezy na Ukrainie, a druga wiedzac e rozmowa jest nagrywana i nie majac informacji mowi "powtarzam mozecie jechac na Ukraine" a na nasze konkretne pytanie "czy jak nam ukradna samochod to oddzacie pieniadze" zamilkla. Bylismy jeszcze w biurze Hestii i dwoch pracownikow kazdy mowil co innego (ze podanie do prezesa, ze doplata)
Z tego co zrozumialam z ogolnych warunkow polisy to ubezpieczenie obejmuje wszystko oprocz kradiezy na terenenie bylych republik radzieckich (z wylaczeniem Litwy, Lotwy, Estoni)
Takze za zniszczenia na terenie tym republik tez odpowiadaj tylko nie odpowiadaja za kradziez.
Nie musze oczywiscie tlumaczyc ze "zielone karta" to hjest OC tylko (tak na marginesie mi to dopiero maz po czasie wytlumaczyl)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiesia756']My mamy samochod ubepieczony w Hestii.
Na infolinie dwonilismy dwa razy, jedna Pani powiedzial; nam zdecydowanie ze nie mamy ubepieczenia od kradziezy na Ukrainie, a druga wiedzac e rozmowa jest nagrywana i nie majac informacji mowi "powtarzam mozecie jechac na Ukraine" a na nasze konkretne pytanie "czy jak nam ukradna samochod to oddzacie pieniadze" zamilkla. Bylismy jeszcze w biurze Hestii i dwoch pracownikow kazdy mowil co innego (ze podanie do prezesa, ze doplata)
Z tego co zrozumialam z ogolnych warunkow polisy to ubezpieczenie obejmuje wszystko oprocz kradiezy na terenenie bylych republik radzieckich (z wylaczeniem Litwy, Lotwy, Estoni)
Takze za zniszczenia na terenie tym republik tez odpowiadaj tylko nie odpowiadaja za kradziez.
Nie musze oczywiscie tlumaczyc ze "zielone karta" to hjest OC tylko (tak na marginesie mi to dopiero maz po czasie wytlumaczyl)[/quote]

Nie mas zna Ukrainie ochrony dotyczącej:kradzieży, uszkodzenia pojazdu przez osoby trzecie oraz na skutek czynników chemicznych i termicznych .Zwykłe stłuczki są objęte.
Wszystko kwestia jakim autem jeździsz, ale generalnie nie słychac ostatnio o kradzieżach aut na Ukrainie.Oni tam takimi brykami jeżdż ,że nam się nie śniło.

Link to comment
Share on other sites

Juta czy chodzi Ci o badania serologiczne.
Krew do pobrania , ale nie wczesniej niz 120 dni po ostatnim szczepieniu na wscieklizne.
jedyne laboratorium jakie ma uprawnienia do tych badan to Pulawy- czas- okolo 3 tygodni a koszt 300zl.
Ale teraz jak rozmawialam z roznymi wystawcami to mysle ze bym zaryzykowala i probowala jechca bez.
Powinno sie udac:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anovi']A ja mam takie.. hmm.. może troszkę dziwne pytanie..
czy ktoś się przez przypadek dowiadywał, czy wystawa w ogóle się odbędzie? Mam na myśli ostatnie wydarzenia na Ukrainie w okręgu lwowskim :roll:[/quote]


A możesz bardziej szczegółowo?:-o

Link to comment
Share on other sites

[U]dostalam dzis takiego meila:[/U]

[FONT=Arial][SIZE=2]Ja dzisiaj od południa dzwonię do różnych instytucji i próbuję się czegoś dowiedzieć.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]W końcu skierowano mnie do Głównego inspektora Weterynaryjnego- tam sprawami wywozu i wwozu zwierząt na terytorium Polski zajmuje się Pani Anna Hofman[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]tel. do Warszawy 022 623 20 64.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Nie zna ona dokładnie przepisów obowiązujących na Ukrainie ale [/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]z informacji od niej uzyskanych wynika, że większym problemem niż wywóz może być wwóz psa na terytorium Polski (UE). Zgodnie z jej opinią nie jest ważne czy pies będzie przebywał na terytorium kraju nie będącego członkiem UE tydzień cz 1 godzinę i tak przy wjeździe do Polski [COLOR=red]powinien mieć badania na przeciwciała[/COLOR]. [COLOR=red]W razie braku w najgorszym przypadku grozi kwarantanna na granicy.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]To, że psy wjeżdżają bez badań wynika tylko z nieznajomości przepisów na granicy.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Jak kogoś zatrzymają i spróbuje się odwołać to oficjalne stanowisko jest takie.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Znam kilka osób, które jeździły bez badań, nam w tamtym roku nawet paszportów dokładnie nie oglądali. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=2]Ja jednak nie będę ryzykował jutro jestem umówiony na pobranie krwi a wyniki mam mieć 7 sierpnia.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Jestem w tak szczęśliwej sytuacji, że do Puław mam niecałe 100 km.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Z tego co dowiedziałem się w Puławach prawdopodobnie badania są bezterminowe więc jeszcze się przydadzą.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Koszt badania 270 zł.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2][U][B]Jak ktoś z Twoich znajomych będzie zainteresowany możesz podać mój telefon lub tego e-maila.[/B][/U][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]W tej chwili żeby się wyrobić do Lwowa krew musi być w Puławach najpóźniej do poniedziałku do godziny 10 rano.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=2]Badania trwają tydzień i tego się nie przyspieszy.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']A możesz bardziej szczegółowo?:-o[/quote]
bardziej szczegółowo, to chodzi mi o to np.
[URL]http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ukraina;alarm;chemiczny;po;wypadku;pociagu;z;fosforem,24,0,253720.html[/URL]
[URL]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80644,4319437.html[/URL]
[URL]http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,statp,cG93aWF6YW5l,wid,9037941,wiadomosc.html?ticaid=1430b[/URL]

Tzn.. z tego co słyszałam, sytuacja jest podobno już opanowana, ale właśnie w związku z powyższym padło moje pytanie odnośnie tego czy ktoś się orientował czy wystawa w ogóle się odbędzie...
Tylko z tego powodu pytałam :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...