Jump to content
Dogomania

Rozmiar legowiska dla SHIH-TZU.


kondi133

Recommended Posts

Za niedługi czas będe miał u siebie w domku małego szkraba shih-tzu. Jego mama razem z nim i jego braciszkiem śpi w wiklinowym legowisku i ja chce też mu takie kupić.
Niewiem czy jest to dobry pomysł bo miałem dużego psa rasy boxer który miał zwykłe legowisko z materiału ale z doświadczenia wiem że nie jest to dobre przynajmniej w przypadku dużego psa.

Będe bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze rozmiaru tego legowiska dla psiaka.

Dziękuje bardzo z góry.

Konrad

Link to comment
Share on other sites

Lonka ma rację, wiklina to bardzo zły pomysł, szczególnie dla malucha. Szczerze mówiąc nie jest rozsądne trzymać w czymś takim matkę z dziećmi.... Łóżeczek jest teraz dostatek i shih tzu najbardziej lubią właśnie "materiałowe". Zawsze można wybrać takie, które można najłatwiej uprać i już.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kondi133']Dobrze tylko w jakim rozmiarze najlepiej?

Konrad[/quote]Osobiście zawsze kupowałam legowisko jak dla dorosłego shih-tzaczka;)moja najmłodsza dziewczynka bardzo lubiała spać w legowisku razem ze starsza suńka:cool3: I tak jest do tej pory:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']Osobiście zawsze kupowałam legowisko jak dla dorosłego shih-tzaczka;)moja najmłodsza dziewczynka bardzo lubiała spać w legowisku razem ze starsza suńka:cool3: I tak jest do tej pory:loveu:[/quote]

Czy 60 cm na długość wystaczy a 40 cm na szerokość tak dla samego pieska?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Witam wszystkich! :)

Nie chciałam zaśmiecać forum, dlatego podpinam się pod ten wątek...
Chciałabym zakupić legowisko dla shih tzu, ale nie mogę sie zdecydować- materiałowe, czy też z plastiku. Czy ktoś mógłby podzielić sie opiniami/doświadczeniami dotyczącymi legowisk?

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Legowisko z plastiku? Ja bym swojemu takiego nie kupiła. Przecież to twarde takie i nieprzytulne... Chyba, że mu tam nakładziesz jakieś poduszki czy kocyki co by miał mięciutko ;)

Ja mam takie:
[URL]http://www.ubrankadlapsow.com/legowiska/exclusive/legowisko-dla-psa-moro-orchidea.html[/URL]

Wiadomo, że się brudzi ale wystarczy przetrzec mokrą gąbką z mydłem i już :)

Link to comment
Share on other sites

no właśnie to mnie w nim odrzuca, poza tym jest paskudne, ale słyszałam, że praktyczne ;> zastanawiam się nad tym :

[url]http://allegro.pl/legowisko-sztuczny-puch-wroclaw-60-50-podusia-i1288060691.html[/url]

tylko nie wiem który rozmiar, 60x50x20 czy 70x55x25 (wymiary zewn)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ja mam legowisko przeznaczone dla psów ras średnich - czyli duże. Dla moich dwóch psiaków w sam raz, bo albo jeden się rozłoży na całym, albo we dwójkę się spokojnie zmieszczą - i tak śpią najczęściej :)
Z moimi psami nie jest tak jak z kotami, które wolą mniejsze, psy zazwyczaj na legowiska wnoszą swoje zabawki i razem z tym śpią :) A potem trzeba kupować takie spania, które ledwo się w domu mieszczą :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Przy wyborze rozmiaru legowiska najważniejszą rzeczą jest zmierzenie naszego pupila. Po zmierzeniu pieska dodajemy ok. 20cm na długość i szerokość i tak otrzymane wartości porównujemy z tabelą rozmiarów producenta. Jeśli rozmiar wypada pomiędzy, to wybieramy większe legowisko. Legowiska z wikliny lub z plastiku nie sprawdzą się w przypadku tej rasy. To delikatne pieski dlatego potrzebują miękkiego i wygodnego posłanka, najlepiej wykonane z bezpiecznych materiałów. Pamiętaj są to rasowe pieski i isnieje duże ryzyko uczulenia. Zapraszam do sklepu BoccaLupo, napewno znajdziesz tutaj coś idealnego dla Twojego pieska:
https://boccalupo.pl/kategoria-produktu/strefa-relaksu/kolekcja-bocca-lupo/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...