Jump to content
Dogomania

Canicross


nathaniel

Recommended Posts

[quote name='Anza&Hacker']Witaj:cool1:
Specjalnie na Twoje życzenie zmierzyłam pasek tych szelek - długość całego jednego paska (wiesz bez kółek) jest równo 30cm:lol: Na mojego golda są dobre, on jest szczupły i wielkości goldena:roll: Szelki ManMat'u z reguły mają to do siebie, że ten pasek (obręcz) na grzbiecie się przesuwa, tak, ze klamra wchodzi pod łokieć psa - wielu to przeszkadza i po prostu zszywają je u góry, przy grzbietowym pasku - ja mam nie zszyte i jakoś żyje:evil_lol: Reszta nie powinna się suwać:shake:[/QUOTE]


Dziękuję bardzo za zamierzenie. Moja XeLka ma 32 cm. 4 cm na obwodzie to niezbyt dużo... Może zepnę np agrafką na razie ten pasek u góry i zobaczę jak to będzie. Może lepiej. Chociaż jednak mi się zdaje, że są zbyt duże… Bo jak Mona biegała, to widziałam, że nie tylko klamra się przesuwała, ale też ta część na szyi. Na pewno nie leżała tam gdzie powinna, więc już sama nie wiem. Zobaczę. Najwyżej kupię drugie. Jeszcze raz dziękuję za zmierzenie swoich szelek.

Pozdrawiam,
Janka

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 576
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki Anza!

[SIZE="4"]W skutek złego zmierzenia swoich psów, mam dwie zbędne pary szelek ManMata guardów o rozmiarze XL. Były używane dosłownie kilka razy. Wyglądają tak :
[img]http://pelna-miska.ehost.pl/sklep/image_func.php?img=gfx/66ed137837b4a67ab1b1e3e2b434e92b.jpg&maxwidth=300&lang=pl[/img]
[img] http://pelna-miska.ehost.pl/sklep/image_func.php?img=gfx/93ab0d4533d62c0546b38a510701dc7a.jpg&maxwidth=300&lang=pl[/img]

Poszukuję też dla swojej drugiej suńki guardów ManMata o rozmiarze „M”. Może Twój pies z takich wyrósł i leżą niepotrzebne?
[/SIZE]
Jakby ktoś coś chciał w sprawie szeleczek to pw....




Pozdrawiam,
Janka


<edit>

Po napisaniu postu widzę, że szelki na zdjęciach które się pokazały, wyglądają na różne wielkościowo. Zdjęcia te kopiowałam ze strony Pełnej Miski, gdzie moje szelki zakupiłam i w rzeczywistości są takie same. Mała nieścisłość w zdjęciach na stronie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Janka'] Dzisiaj wzięłam Moniśkę na wycieczkę rowerową w tych szeleczkach i niestety – przekręcają się jej, Nie trzymają się. Ona powinny raczej przylegać do ciała w każdym miejscu, prawda? Bardzo proszę o odpowiedź. [/quote]

No właśnie, ja mam podobny problem :roll:
Kupiłam Unie M-ki i też się przekręcają (z drugiej strony, jak pies ciągnie akurat w bok, to czy to nie jest naturalne, że się przekręcają?).
Poza tym zobaczyłam, jak leżą te szelki na Hackerze i wyszło mi, że na Unie leżą kompletnie inaczej - Hacker ma ten tylny pasek zaraz za przednimi łapami, a Una - gdzieś tak pod koniec żeber :roll: Zdjęcie kiepskie, ale w miarę widać o co chodzi:
[IMG]http://img64.imageshack.us/img64/2915/imgp38810pm.jpg[/IMG]

Jak te szelki właściwie powinny leżeć? Za duże czy nie za duże? Pomoocy...

Pozdrawiam
Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

Szelki Uny są na 100% za duże - w dobrze dopasowanych szelkach obręcz na grzbiecie powinna być jak u Hackera i tego ONa, czyli zaraz za łapami, a poza tym obręcz na szyi musi przylegać - a Unie bardzo odstaje!

Sama z doświadczenia wiem, że szelki dopasować psu jest nie łatwo bo ok godzine miałam mieżenia z moim psiskiem:roll: Na miejscu ludzi ze źle dobranymi szelkami starała bym się zamienić z kimś... w końcu to dla dobra pieska:lol:

W zadużych szelkach można chodzić na zwykłe spacery, ale jeżeli chcemy z psem biegać, jeździć na rowerze lub uprawiać jakiś inny sport to musimy mu zamienić na bardzo dobrze układające się na nim... inaczej stwarzają dla niego niebezpieczeństwo:shake:

p.s. Ta Twoja Una jest naprawde śliczna i bardzo ładnie jej w takich szelkach:lol:

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam dziewczyny za szybkie odpowiedzi :buzi: Kurcze, to te całe tabelki są licho warte :roll:

[B]marmara_19[/B] fajny ONek :)

[B]aśka[/B] na to wygląda :lol:

[B]Anza[/B] cóż, niektórzy mają szczęście i mają gdzie przymierzać :razz: a mi pozostaje te gdzieś sprzedać i kupić kolejne - rozmiar mniejsze? - w nadziei, że będą ok...

Co do PS - to więcej zdjęć ślicznej Uny w [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=15604"]jej galerii[/URL]

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy']No właśnie, ja mam podobny problem :roll:
Kupiłam Unie M-ki i też się przekręcają (z drugiej strony, jak pies ciągnie akurat w bok, to czy to nie jest naturalne, że się przekręcają?).
Poza tym zobaczyłam, jak leżą te szelki na Hackerze i wyszło mi, że na Unie leżą kompletnie inaczej - Hacker ma ten tylny pasek zaraz za przednimi łapami, a Una - gdzieś tak pod koniec żeber :roll: Zdjęcie kiepskie, ale w miarę widać o co chodzi:
[img]http://img64.imageshack.us/img64/2915/imgp38810pm.jpg[/img]

Jak te szelki właściwie powinny leżeć? Za duże czy nie za duże? Pomoocy...

Pozdrawiam
Marysia i Una[/QUOTE]

Witaj!

No ja właśnie swoim [troszkę różnym] suniom kupiłam dwie XeLki. Jedną weźmie chyba mój Wujek dla Asta [chociaż teraz mam wątpliwości czy i na Niego nie są za duże…], a myślałam, że na tą większą ta XeLka będzie jednak dobra, ale nie - też za duża :( :( :(… Brat stwierdził, żebym kupiła dla jednej eMkę, a dla drugiej eLkę… Powiedz mi Marysiu, gdzie Ty swoje kupowałaś i ile za nie zapłaciłaś. Chyba je od Ciebie wezmę [bo na Unę są na 100% za duże]. Aha, Anza mówiła że między eLką i XeLką to na obwodzie „obroży” jest różnica czterech centymetrów [dwóch na jednym pasku], jak możesz to zmierz czy u Ciebie też równo 4 cm. Aha, mam prośbę jeszcze. Jak już będziesz mierzyła :), to zmierz jeszcze ile ma ten pasek na plecach, i na brzuchu. Będę bardzo wdzięczna :)

Pozdrawiam,
Janka


P. S.[url]http://i5.tinypic.com/15gxgg5.jpg[/url]

Marmara z jakiej firmy Ty masz te szeleczki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']to tez sa manmaty guardy:))) tylko, ze czarne bez wzorkow:) mam je od Agaty bo na jej Iru byly za duze:)))[/QUOTE]


Ooo! A może wiesz gdzie Agata je kupiła? Bo ja kupowam w Pełnej Misce i były tylko taie wzorzyste [choć mi się podobają] i w łapki. Pytam z ciekawości.

Pozdrawiam,
Janka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Janka'] Powiedz mi Marysiu, gdzie Ty swoje kupowałaś i ile za nie zapłaciłaś. Chyba je od Ciebie wezmę [bo na Unę są na 100% za duże]. Aha, Anza mówiła że między eLką i XeLką to na obwodzie „obroży” jest różnica czterech centymetrów [dwóch na jednym pasku], jak możesz to zmierz czy u Ciebie też równo 4 cm. Aha, mam prośbę jeszcze. Jak już będziesz mierzyła :), to zmierz jeszcze ile ma ten pasek na plecach, i na brzuchu. Będę bardzo wdzięczna :)[/quote]

Hej!
Swoje kupowałam w Karusku i zapłaciłam jakieś 60zł. Jeśli będziesz je chciała, to chętnie Ci je odsprzedam (a cenę możemy obgadać na pw).
Długość jednego paska w przedniej części ("obroży"): 28 cm
Pasek łączący na grzbiecie: 17 cm
Pasek łączący na brzuchu: 28 cm

Pozdrawiam
Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Janka']Ooo! A może wiesz gdzie Agata je kupiła? Bo ja kupowam w Pełnej Misce i były tylko taie wzorzyste [choć mi się podobają] i w łapki. Pytam z ciekawości.

Pozdrawiam,
Janka[/quote]
podejrzewam , ze takze w tym sklepie je kupowala, chcociaz teraz ma juz wzorzyste S dla swojej suczki bo nie mieli czarnych:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']podejrzewam , ze takze w tym sklepie je kupowala, chcociaz teraz ma juz wzorzyste S dla swojej suczki bo nie mieli czarnych:)[/quote]

A czy dało by się te "S" pomierzyć? Długość paska w "obroży", długość paska na grzbiecie i długość paska na brzuchu? :modla: Prooooszęęęę...

Pozdrawiam
Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy']A czy dało by się te "S" pomierzyć? Długość paska w "obroży", długość paska na grzbiecie i długość paska na brzuchu? :modla: Prooooszęęęę...

Pozdrawiam
Marysia i Una[/quote] ja rowiniez dolaczam sie do prosby, a moze ktos ma XS i moglby pomierzyc? dziwne bo u nas nie widzialam XS w zadnym sklepie internetowym a na stronie Manmatu pisze ze maja... juz sama niewiem jaki rozmiar moglby byc dobry dla suczy...
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shangri_la']ja rowiniez dolaczam sie do prosby, a moze ktos ma XS i moglby pomierzyc? dziwne bo u nas nie widzialam XS w zadnym sklepie internetowym a na stronie Manmatu pisze ze maja... juz sama niewiem jaki rozmiar moglby byc dobry dla suczy...
pozdrawiam[/quote]

No nie.... jacy z was Wrocławianie - nie wiecie, że u ans wszystko jest w sklepach:lol: Ja kupowałam z Hackerem w Galerii Dominikańskiej i tam masz wszystko od XS po EXL - to chyba największe:cool3: Tam jest troche drogo - ja płaciłam chyba 89zł za moje guard'y, ale za to odchodzi opłata za przesyłke i od razu masz zmierzone - polecam się wybrać... nawet jak by nie mieli to na pewno można by zamówić, albo chociaż spytać kiedy będą:razz: No i możecie popatrzeć w innych zoologicznych u nas przecież jest teog tyle, że gdzieś na pewno by były - a no i jeszcze mamy we Wro tego pana co ma najtaniej i ma wszystkie rozmiary chyba:roll: Pewni moglibyście się domówic, żeby dał wam zmierzyć:lol: Tu macie link do jego strony: [URL="http://manmat.prv.pl/"]http://manmat.prv.pl/[/URL] Właśnie zajrzałam i on ma guard'y po 50zł, a ja płaciłam dwa razy tyle... szkoda, że wcześniej o nim nie wiedziałam:roll: Paru dogomaniaków już go polecało - pewnie warto u niego sprubować:lol:

Link to comment
Share on other sites

witam
hehe znam ta stronke ale tam w tabeli rozmiarow rowniez nie ma XS i wogole te tabelki rozmiarow roznia sie z tych naszych stron i ze strony glownej manmat.cz :
Dostupné velikosti XS : obvod krku 30 - 35 cm S : obvod krku 35 - 40 cm M : obvod krku 40 - 45 cm L : obvod krku 45 - 50cm XL : obvod krku 50 - 55cm XXL : obvod krku 55 - 60cm EXL : obvod krku 60 - 65 cm

a u nas: karusek.com.pl :
Rozmiary: S - Orientacyjny obwód szyi psa 30 - 35cm; orientacyjna wielkość psa - mała suczka husky; M - Orientacyjny obwód szyi psa 40 - 45cm; orientacyjna wielkość psa - typowy pies husky, mała suczka malamut; L - Orientacyjny obwód szyi psa 45 - 50cm; orientacyjna wielkość psa - przerośnięty pies husky, standardowa suczka malamut; XL - Orientacyjny obwód szyi psa 50 - 55cm; orientacyjna wielkość psa - standardowy pies malamut, duża suczka malamut, owczarek niemiecki; XXL - Orientacyjny obwód szyi psa 55 - 60 cm; orientacyjna wielkość psa - duży pies malamut, duży owczarek niemiecki; XXXL - Orientacyjny obwód szyi psa 60 - 65cm

wiec dlaczego w rozmiarowce "czeskiej XS to 30-35cm, a w "naszej" to tyle samo ma S-ka :niewiem::niewiem::niewiem: i o co chodzi?
moze po prostu mamy inne psy:razz:




, a w galeriowym zoologu nie kupuje z zasady...pare przykrych akcji :roll: , poza tym drogo jak juz sama wspomnialas;)

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co... szelki już mamy- dostała w prezencie od weta- szyte przez kogoś (?) a leżą świetnie... Niestety biorąc pod uwagę ceny- resztę "wyprodukuję" sama... Nie stać mnie np. na pas za 90 zeta:shake:
A poza tym Aksa biega coraz chętniej- i już się (prawie) nie odwraca, żeby łapać smycz:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shangri_la']
, a w galeriowym zoologu nie kupuje z zasady...pare przykrych akcji :roll: , poza tym drogo jak juz sama wspomnialas;)[/quote]

Ciekawe co Ci zrobili;>? W każdym razie, możesz zawsze przyjść tam przymierzyć, stwierdzić, że nie pasuje Ci kolor i kupić gdzie indziej - a będziesz znała już rozmiar:lol:

[SIZE=1]p.s. będziecie dziś na treningu?[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anza&Hacker'] W każdym razie, możesz zawsze przyjść tam przymierzyć, stwierdzić, że nie pasuje Ci kolor i kupić gdzie indziej - a będziesz znała już rozmiar:lol:

[SIZE=1]p.s. będziecie dziś na treningu?[/SIZE][/quote]

a mozna do galeri wejsc z psem? kurcze widzialam tam ludzi z malymi pieskami na rekach ale z duzym? chyba ze sie tym bocznym wejsciem przeslizgne. a ty tam bylas a Hackerem?

[SIZE=1]ps: dzis raczej nie bedziemy bo za goraco i duszno ( a my przeciez rowerkiem ), ale w czwartek jak bedzie chlodniej a podobno ma byc to pewnie bedziemy. [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shangri_la']a mozna do galeri wejsc z psem? kurcze widzialam tam ludzi z malymi pieskami na rekach ale z duzym? chyba ze sie tym bocznym wejsciem przeslizgne. a ty tam bylas a Hackerem?

[SIZE=1]ps: dzis raczej nie bedziemy bo za goraco i duszno ( a my przeciez rowerkiem ), ale w czwartek jak bedzie chlodniej a podobno ma byc to pewnie bedziemy. [/SIZE][/quote]

Można wejść spokojnie nawet z Nowofundlandem - z tym, że właśnie tym wejściem od strony zoologicznego:lol: Ja z moim już kilka razy byłam - nigdy nie było problemów:cool3:

No my właśnie poginamy na traning - piechotką idziemy jakieś 50 min. ale dojazdu nie mam:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy'][B]shangri_la[/B] byłaś przymierzać te szelki? :razz: Bo nasze sunie wymiarowo podobne, więc czekam z niecierpliwością jaki rozmiar Wam wyjdzie :p

Pozdrawiam
Marysia i Una[/quote]
uff jeszcze nie bylam, sesja w toku i nawet z trudem znajduje czas na zwykly spacer, do galerii teraz dojazd komunikacja beznadziejny bo remontuja, wiec zostaje tylko rower z suczydelkiem.... a ze to dosc daleko ode mnie, to czekam na jakas normalna pogode. a tu jak nie 30 stopni to chlodno i pada:roll: albo akurat jestem caly dzien na uczelni:roll:
mam nadzieje ze niebawem jakos podjade tam ( moze nawet uda mi sie zrobic zdjecie w sklepie:cool3:)
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich na Forum! Jestem tu poraz pierwszy. Żyję pod jednym dachem z Owczarkiem Niemieckim (1rok i 2miesiące) - to ten widoczny na fotce :)

Mam pytanie do wszystkich, a szczególnie osób z Poznania i okolic. Czy ktoś uprawia canicross lub/i dogtrekking w Stolicy Wielkopolski lub okolicach?

Kilkanaście dni temu przegladałem internet i wpadłem na stronę o canicrosie i dogtrekkingu...tak się wczytałem, że od dwóch tygodni co rano biegam z psem (na razie pies biega, a ja jadę za nim na rolkach)

Inna rzecz ma się z dogtrekkingiem, tu nastąpiła miła niesodzianka, gdyż od 14 lat uprawiam ten sport regularnie (wycieczki 20-30 km) raz na tydzień...nie wiedząc jak nazywa się ta dyscyplina!
W zimie tego roku maszerując samotnie (z psem) po zaśnieżonych pod poznańskich polach myślałem, iż fajnie by było chodzić na takie wyprawy z innymi ludźmi i ich pasmi.

Sądzę, że 20-30 km jest do pokonania przez dużą część właścicieli 4nogów :)

Rejon Czerwonaka/Kicina/Tuczna mam dobrze obeznany, jak również dalsze i blizsze okolice Kórnika i Zaniemyśla.

Co sądzicie o takim pomyśle?

Może ktoś ma ochotę pobiegać rano z psem na uprzęży po Malcie? My startujemy o 6:10 spod Maltanki :) Wiem,wiem godzina zabójcza ale trzeba jeszcze w zyciu pracować.
Kółko zabiera mi 30-35 minut, to jest jakieś 5-6km, czyli jak widać tempo raczej spacerkowe:))

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...