Jump to content
Dogomania

Canicross


nathaniel

Recommended Posts

a te szelki guard chyba mzona zastapic zwyklymi ale podobnymi??tak pytam z ciekawosci:) bo dla mnie to jedno i to smao;p a zwyklych szelek tez jest troche.. tzn fasonow , ze sie tak wyraze.... wiec w sumie bo co placic z 40 zl na specjalne szelki jesli mzona miec podobne za 15 zl dla owczarka niem?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 576
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Myszu']Przypomniałam sobie że gdzieś w domu mam szelki guardy Manmatu i szorki od Polarnych przyjaciół są za małe na moje maleństwo chętnie odsprzedam tylko musze je znaleźć i zobaczyć jaki to rozmiar. Dajcie znać jeśli ktoś jest zainteresowany. Są prawie nie używane bo on szybko rósł:lol:[/quote]

To ja tak z ciekawości... cena by mnie interesowała /ale raczej teraz kupić niema sensu bo moja sh mała jeszcze-prawie 6 miechów, a poza tym rodzice by mnie z domu wygonili jakby usłyszeli na co ja kase wydaje-uwazają ze ja jakaś maniaczka jestem i ciągle tylko te psy mi w głowie... choc kto wie.../ no i te rozmiary...

Link to comment
Share on other sites

Myszu no coś takiego!!!! Siatkówka?! Toż to mój kiedyś ulubiony sport:cool2: (teraz sobie tylko chetnie w tv pooglądam), w szkole, potem w liceum troszkę grałam; wprawdzie ja przy moim 1,50 & refleksie szachisty nigdy nie mialam aspiracji do prawdziwego grania, ale dla frajdy, towarzysko - zawsze chętnie! Na studiach probowałam tenisa, jazdy konnej, nart, ale jakos nic mi nie przypadlo do gustu na dłużej; góry jak najbardziej, ale odkąd mój poprzedni pies zachorował i nie mógł juz chodzic na długie spacery kupiłam rower i to było wreszcie to! Teraz powaznie myślę o biegówkach (oczywiście z pieskiem). Jednak jak sie od dziecka łyknie bakcyla sportowego to zostaje na cale życie...nie wyobrażam sobie tak nie ruszac sie wcale:shake: To powodzenia życzę Ci na boisku......( a w czym sie specjalizujesz? )
a co do Manmatów to ja jestem zainteresowana tylko moja psica dość spora jest:roll: pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Myszu az tyle amatorsko :crazyeye::crazyeye: Qrcze ja bym wybrala tylko góry i tenisa (gram ale w stolowego :eviltong:) A dzisiaj sama chcialam biec z pieskiem, bo zazdrosc wziela ale na koniec powiedzialam ze jednak ROWER :evil_lol: flaki to mi chyba przemiescily sie o 180stopni :evil_lol: linke amortyzujaca zrobie sama tylko pas musze kupic :)

Najfajniejsze jest uczucie jak juz skonczy sie trening tak z rana to czlowiek od razu sie lepiej czuje (taki szybszy :eviltong:)

Link to comment
Share on other sites

Sport to uzależnienie po prostu- jak sie coś trenuje i nagle przestaje to sie umiea...przynajmniej ja tak mam- nie mam któregoś z moich treningów-jestem chora;)

a w czwartek sprzęt zamawiam:D tyle ze mój pies to cienias jest;) jesli o biegi chodzi...no, i nauczony biegac prz nodze-długa droga przed nami:)

Link to comment
Share on other sites

Super Milkat że fanke siatkówki spotkałam, a jeśli chodzi o specjalizację to do nie dawna grałam na środku obrony, ale odkąd mam haszczaka :evil_lol: i wyskok poprawiłam gram na środku bloku.
A w sprawie szelek to szorki(od Polarnych Przyjaciół) są rozmiaru L - 15 zł, guardy ManMat - rozmiar M - 30 zł. Szorki są prawie nie używane bo kupiłam je za małe, guardy są dłużej i częściej używane ale jakości manmatu nie trzeba zachwalać.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myszu']
A w sprawie szelek to szorki(od Polarnych Przyjaciół) są rozmiaru L - 15 zł, guardy ManMat - rozmiar M - 30 zł. Szorki są prawie nie używane bo kupiłam je za małe, guardy są dłużej i częściej używane ale jakości manmatu nie trzeba zachwalać.:lol:[/quote]

A orientuje się ktoś przypadkiem ile kosztuje przesyłka?? /chodzi mi bardziej o szorki tylko tak dla pewności spytam ze wyglądają jakoś tak podobnie [url]http://www.husky.org.pl/img/sklep0059_szorki.jpg[/url] / No i kolorek jaki??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myszu']Super Milkat że fanke siatkówki spotkałam, a jeśli chodzi o specjalizację to do nie dawna grałam na środku obrony, ale odkąd mam haszczaka :evil_lol: i wyskok poprawiłam gram na środku bloku.
A w sprawie szelek to szorki(od Polarnych Przyjaciół) są rozmiaru L - 15 zł, guardy ManMat - rozmiar M - 30 zł. Szorki są prawie nie używane bo kupiłam je za małe, guardy są dłużej i częściej używane ale jakości manmatu nie trzeba zachwalać.:lol:[/quote]
a czy ONek zmiescilby sie w te szorki?? za przednimi lapkami ma 75 cm obwodu;p;p tzn klate.... i jakies zdjecie mozna tych szelek zobaczyc??

Link to comment
Share on other sites

hm....te guardy to nie wiem czy by były dobre ...jeszcze raz zmierzę moją psicę, bo wychodzi mi tak ok. 39 - 40 cm czyli S (wg. tej tabelki na stronie manmatu) ale też nie jestem pewna czy w dobrym miejscu mierzę....:niewiem: tak między lopatkami a przednimi łapami, cos się obawiam że to za mało mi wychodzi, przecież moja psica troszke waży i drobinką nie jest....; marmara19 jesli chcesz szorki to w Gliwicach są tu: [URL="http://www.3rd-pole.com/"]http://www.3rd-pole.com/[/URL] zawsze możesz tam podejść z psem i przymierzyć; w sumie to cenowo mało się różnią od manmatów ale tych z Wroclawia (adres był w tym wątku juz chyba)

Link to comment
Share on other sites

ten sklepik jest w gliwicach?? u tej dziewczyny moge miec taniej;p jesli milkat cchesz to sprobuje zalatwic Tobie etz taniej przez Kamila ;p;p znam ta dziewczyne;p;p i cekin wlansie w szelkach przez nia robionych biegal;p;p mysmy wczoraj i dizisaj po 10 km na rowerku zrobili.. i oba moje psiaki ladnie biegaly:)))pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

O ! a ja sie o niej dowiedziałam od spotkanych na lotnisku ludzi co z huszczakami biegali, tez mieli od niej sprzęt:lol: ale na stronie jest info że guardów nie ma aktualnie w ofercie i dlatego szukałam dalej....To Twój Cekin ma od niej szelki? Jakie? i co fajne? ;) Eee to się normalnie ostro za ćwiczenie zabrałaś...ja dziś też trochę po wilczych dołach biegałam, tylko mi Tajga przy każdej kałuży chciała przystanki robić i się taplać:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Milkat: Cekin jeszcze nie ma szelek.. wczesniej tutaj gdzies pokazywalam link do fotki.. on biegal w szelkach na lince i hulajnodze nalezacej do znajomego od husky;pa tak to pieski juz zaczynaja biegac z 10 km przy rowerze.. obydwa;pi jets fajnie.. dzisiaj tylko planuje najpierw isc na wilcze i pocwiczyc posluszenstwo.. a rowerek zostawic na popoludnie.. bo za cieplo jest zbey w sloncu biegaly:))) pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Według mnie do canicrossu najlepsze są guardy, ale to zalezy co się komu podoba. Z szelkami zawsze jest problem bo co pies to inna budowa, ta tabela z rozmiarami na stronie manamtu niewiele mi pomogła z niej wyszło że mój powinnien nosić chyba M ale w taki rozmiar to musiałabym go chyba wpychać przy użyciu łyżki do butów. Jak przymierzył to dobre okazały się XL. Dlatego wydaje mi sie że najlepszym rozwiązaniem jest iść do sklepu i mierzyć, wtedy dobierze się odpowiednie. A i uważajcie na dziwne wynalazki które można kupić w różnych sklepach bo albo będą psa uciskać i nici z biegania a jeżeli chodzi o szorki i ciągnięcie większych ciężarów może się to skończyć uszkodzeniem stawu barkowego. Dlatego może się powtarzam ale lepiej więcej zainwestować w szelki niż sprawić psu ból i płacić za leczenie. Nowe Manmaty kosztują około 50 zł na stronie manmatu a np. w Karusku chyba 60. To moze wydaje sie dużo ale jeśli ma się psa dorosłego który nie zmienia wymiarów to starczą na ładne pare lat. Te szelki są naprawdę super uszyte zgodnie z anatomią psa, świetna taśma która się nie zwija a co ważne przynajmniej u psów północnych nie zamarzają w zimie... Nie wiem jak leżą na psie o innej budowie ale dla haszczaka są najlepsze. Ja w każdym razie nie mam zamiaru eksperymentować na zdrowiu mojego psa.

Link to comment
Share on other sites

Muszę się wybrać do jakiegos sklepu i pomierzyć rozmiary szelek...czy to są jakies standardowe? bo nigdy jeszcze nie kupowałam? Też raczej do biegania wolałabym jakies solidne, takie co się w nich wygodnie będzie psu poruszać, więc manmaty byłyby extra! tylko martwi mnie dobranie odpowiedniego rozmiaru żeby byly wygodne dla niej; Teraz mam remont w domu i trochę brakuje mi czasu, ale dziś udalo nam sie pobiegać a jeszcze spotkałysmy marmarę19 z pieskami i sie Tajga z Cekinem wybiegały i wykąpały razem, spacerek więc sie udał a tajga później dała mi spokojnie ppopracować przy remoncie.... pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

kacpru - pytac jest zawsze OK. Guardy to takie specjalne szelki sportowe mozna chyba powiedzieć - w nich pies nie zrobi sobie np. otarć, są dopasowane bardziej do anatomii psa; to chyba tak trochę jak z butami sportowymi...jak masz odpowiednie do rodzaju sportu jest ci wygodniej i bezpieczniej....hehe apropos ...to ja muszę sobie tez buty porzadne kupić! Moje przemakają a w dodatku chyba sobie kontuzjowałam kostkę i dzis ledwo chodzę:placz: pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Jasne! Nadają się do normalnych spacerów ( w odróznieniu od szorek zaprzęgowych takich), i np. do biegania przy rowerze, albo nartach; obejrzyj sobie je na stronkach manmatu albo karuska, tam są fotki i opisy;
pozdrawiam. czyżby nowy chętny do canicrossu?!:multi:

Link to comment
Share on other sites

Jakos trzeba zmeczyc psa jezeli nie lubi np. aportowac pilki ;)
ale myslalam bardziej nad zakupem springera i takie guardy sadze,ze w tym wypadku byly by odpowiednie.Obawiam sie troche zakupic caly sprzet do canicrossu bo z moim zapalem roznie bywa ;)

a jezeli chodzi ogolnie o bieganie,czy to prawda,ze lepiej biegac po miekkich nawierzchniach? Bieg po betonie moze sie odbic na zdrowiu psa?

Link to comment
Share on other sites

Ale dawno mnie tu nie było, Aneczqa wysłałam ci odpowiedź, jeszcze raz sorki że tak późno. A jeśli chodzi o wybór nawierzchni to pewnie że lepsze są naturalne nawierzchnie od betonu czy asfaltu i to zarówno dla psich nóg jak i człowieka. My to jeszcze możemy ubrać buty z amortyzacją ale psiury w końcu w samych skarpetkach latają;) . Ale jak od czasu do czasu biega po asfalcie to nic mu nie będzie. Choc i tak asfalt lepszy niż kamienie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...