Jump to content
Dogomania

Canicross


nathaniel

Recommended Posts

generalnie to jest to samo, przy obu paski wychodzą spod krocza, ale można się przyzwyczaić do tych pasków pod pupą :cool3:
biegałam i w ManMacie i w Hifikii, wielkiej różnicy nie ma, chociaż bardziej radziłabym kupić Hifikię - sama miałam przez pewien okres problemy z kręgosłupem i w tym pasie biegało mi się lepiej.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 576
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mnie się lepiej biega jak się zapnie linę amortyzującą do kółeczka u góry ;)
Aczkolwiek zastanawiam się nad użyciem pasa na biodrach, bo po ostatnich zawodach tak mnie wzięło.... :shake: a nigdy mnie kręgosłup nie bolał, teraz to coraz częściej... bez wizyty u lekarza się nie obejdzie :shake:


Suciune, mogę zapytać, gdzie mieszkasz? Może o tym niewiesz, a niedaleko Ciebie na pewno ktoś biega ;) pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Przeczytałam z 20 str tematu i na razie się poddaje :eviltong:
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy szelki tego typu [URL="http://www.allegro.pl/item578164378_szelki_sanki_pies_wielka_frajda_rozmiar_m.html"]Szelki + sanki + pies = Wielka FRAJDA rozmiar M (578164378) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]
nadają sie do Canicrossingu?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HuSkaCz']
Suciune, mogę zapytać, gdzie mieszkasz? Może o tym niewiesz, a niedaleko Ciebie na pewno ktoś biega ;) pozdrawiam[/QUOTE]

Przyszowa, mała wieś.
Szczerze, nie sądzę, żeby jakikolwiek biegacz chciał biegać z 14-letnią nastolatką.

Link to comment
Share on other sites

Niestety niewiem, gdzie to jest, ale przeglądnij na forum.stake-out.org użytkowników... Widziałam chyba kogoś z Limanowej... ;) oczywiście zdarzają się tacy, którzy wolą sami trenować, ale jak poprosisz, na pewno ktoś Ci pomoże doskonalić technike biegania, cani... czasem zdarza się, że takie właśnie osoby jak Ty pomagają w treningach duzym zaprzęgom, no ale najgorzej to się "wkręcić"... ;)

Iza. - Canicrossu, a szleki zupełnie się nie nadają... polecam sledy rowerland.pl/index.php?artykul=43 ewentualnie, jak pies biegnie obok, guardy - husky.org.pl/produkt/?id=7 (dopisz sobie wszędzie www. bo z linkami jakoś mi post wskoczyć nie chce :roll:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myszu']Szarik z tego co się orientuje to masz ONka?? Uważaj z tym ciągnięciem u niego i dużymi dystansami to nie pies pociągowy jego organizm nie jest do tego przystosowany. To co dobre dla haszczaka to nie koniecznie dobre jest dla innych ras. Szczególnie trzeba dbać o stawy, serducho i opuszki łap, które bardzo często u psów biegających rozwarstwiają się.
I jeszcze dobra rada dla początkującego nie patrz na zawodowców na to jakie dystanse przebiegają, z jaką prędkością itd. ich psy niestety są eksploatowane ponad normę i kończą karierę lub życie w wieku około 6 -7 lat:-( (pewnie mnie za to zaatakują ale taka jest prawda tam gdzie wchodzi w grę sport, rywalizacja i nagrody nie ma mowy o dobru "zawodników" bez względu czy jest to człowiek czy pies - znam to z autopsji:mad: szczególnie kwestię ludzkich sportowców). A nam chodzi o dobrą zabawę i zdrowie nasze i naszych psów:lol:.[/quote]
Z tego jasno wynika, że mowa o trenowaniu jednego psa.

[quote name='Myszu']Podawanie nazwisk na forum, które mogłoby byc odebrane jako oskarżenie jest niezgodne z prawem:lol:. Ale jeden z przykładów maszer z Zakopanego w rozmowie ze mną przyznał że jego pies w czasie treningu pod Gubałówkę doznał zawału serca:mad:, nie traktował tego jako coś złego ot poprostu będzie musiał kupić nowego psa:angryy:. Wiele przykładów psów wyrzucanych lub oddawanych za złotówkę bo są już weksploatowane - zajmuję się psią branżą więc wiem o czym mówie a poza tym wystarczy poszperać po psich forach. Nie twierdze że wszyscy maszerzy są tacy sami ale sporo.[/quote]
Nie znam żadnego zawodowca z Zakopanego w BJ lub CC (dyscypliny z jednym psem), więc nie pisz bzdur. To, że zajmujesz się psią branżą wcale nie znaczy, że wiesz co się dzieje w "zawodowym" sporcie zaprzęgowym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88'][B]Grześ [/B]a możesz mi napisać dokładnie, jak powinny iść sledy? Kiedyś znalazłam na forum zaprzęgowym opis, że paski na piersi powinny się krzyżować na guzku na piersi, na plecach między łopatkami, łączyć z tyłu na wysokości ogona..... i leżeć bo bokach na ostatnim żebrze [nie nachodzić na brzuch]...

Ps. Na forum zaprzęgowym jestem dość krótko, a już miałam okazję dowiedzieć się o ludziach sprzedających "za stare" paroletnie psy, byleby tylko mieć jak najlepszy zaprzęg :shake:[/quote]

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Czy było tam napisane, że paski powinny nachodzić na brzuch?

W prawidłowo uszytych szelkach chomąto się krzyżuje, a raczej schodzi się na guzku na piersi i dalej paski są zszyte razem na długości ok. 10 cm (zależy od rozmiaru szelek), a dopiero potem rozchodzą się na boki wzdłuż końcówek żeber.
Natomiast w szelkach Hifikii się tylko krzyżują. Jako, że guzek jest wyżej od pachy, po naciągnięciu szelek (jak pies ciągnie), będą one się wcinać w pachę i biec wyżej po żebrach.

Mam nadzieję, że jasno napisałem.

Na potwierdzenie moich słów o "profesjonaliźmie" Hifikii, porównaj sobie różne sprzęty firm Rowerland, Therdpole, Polarni Przyjaciele, Manmat, Sivudelek, Zero DC, a zobaczysz, że jedynie Hifikia ma "innowacyjne" (czytaj różniące się) rozwiązania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa'][IMG]http://www.karusek.com.pl/poradnik/img/pas.jpg[/IMG]
przeciez to idealnie ciazy na kregoslup...[/quote]Ten pas jest sztywny i szeroki. Jak naciągniesz paski, przesunie się się niżej na biodra i co ważne, gdy pies pędzie ciągnął nie przesunie sie do góry.

[quote name='diabelkowa']myslalam ze o takie cos [URL]http://www.hifikia.webd.pl/hifica/liny/ppa3/ppa3-photo.jpg[/URL] ale to miedzy nogami to raczej niewygodne[/quote]Natomiast ten pas jest miękki, poduszka ochrania tylko, by wąska taśma się nie wrzynała w plecy.
Jako, że taśmy pod tyłek są częściowo amortyzowane, mimo ich naciągnięcia, pas się będzie przesuwał z bioder w górę, bo obwód pasa jest z reguły mniejszy niż bioder.

Link to comment
Share on other sites

[B]Grześ[/B] toś teraz strzelił.. mam szelki Hifiki i mogę ci odpowiedzieć z czystym sumieniem - w nich TEŻ szelki najpierw krzyżują się na guzku, później są razem zszyte na długości 12 cm, prawie do wysokości pach [u Birmy - zmierzyłam specjalnie dla ciebie, w innych rozmiarach to pewnie będzie inna długość], a pod pachami się nie wrzynają :razz:. Skoro twierdzisz, że jakaś firma robi zły produkt to najpierw się dowiedz, jak ich produkt wygląda :roll:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grześ']

Nie znam żadnego zawodowca z Zakopanego w BJ lub CC (dyscypliny z jednym psem), więc nie pisz bzdur. To, że zajmujesz się psią branżą wcale nie znaczy, że wiesz co się dzieje w "zawodowym" sporcie zaprzęgowym.[/quote]
To chyba twoje słowa więc ci odpisałam że nie wspominałam że facet trenuje którąś z dyscyplin z jednym psem no chyba że nie wiesz że z istnieją inne konkurencje w sporcie zaprzęgowym. Więć wyjaśniam ci że mówiąc "ogólnie o zawodowcach miałam na myśli ogół ludzi zajmujących się sportem zaprzęgowym. Wyjaśniam ci to bo jednak nadal uważam że masz niejakie problemy i to chyba nie tylko z czytaniem ze zrozumieniem.
A tak w ogóle to cieszę się że napisałeś o tym "pierdzeniu" bo przynajmniej mam już jasność z kim mam doczynienia :shake:.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że możesz się dogadać z producentem, by paski były koloru czarnego, myślę, że powinno dać się to załatwić. ;)

Tylko, ostrzegam, kontakt e-mail, a tym bardziej jakaś konwersacja może zając trochę czasu... Co prawda otrzymałam jedną odpowiedź z ManMatu (po paru dniach), ale na kolejną czekam już około tygodnia... Teraz były mistrzostwa polski w zaprzęgach, to zapewne przyczyna. :shake: A trochę nam zależy na czasie...


Chce się pochwalić! Szarik rozróżnia już komendy prawo/lewo, a na 'dajesz, dajesz!' przyspiesza! Tylko bez szelek nie mamy zbyt dużych możliwości, nie mogę go nauczyć ciągnięcia w obroży... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88'][B]Grześ[/B] toś teraz strzelił.. mam szelki Hifiki i mogę ci odpowiedzieć z czystym sumieniem - w nich TEŻ szelki najpierw krzyżują się na guzku, później są razem zszyte na długości 12 cm, prawie do wysokości pach [u Birmy - zmierzyłam specjalnie dla ciebie, w innych rozmiarach to pewnie będzie inna długość], a pod pachami się nie wrzynają :razz:. [B]Skoro twierdzisz, że jakaś firma robi zły produkt to najpierw się dowiedz, jak ich produkt wygląda[/B] :roll:.[/quote]
Nic nie strzelałem.
Doskonale wiem jak produkty firmy Hifikia, o których była mowa w tym temacie wyglądają, bo były wstawione linki ze zdjęciami.
Dla Twojej informacji:
[URL="http://allegro.pl/item584364216_uprzaz_sled_x_back_na_miare_z_poduszkami_hifica.html"]UPRZAZ SLED X-BACK NA MIARE Z PODUSZKAMI - HIFICA (584364216) - Aukcje internetowe Allegro[/URL] Niestety wklejony przez Ciebie na stronie 38 link z numerem aukcji 520172491 jest już w archiwum, powyższy jest z identycznym opisem, więc go wstawiłem.
Podobnie sytuacja się ma z aukcją nr 520172425, którą wstawiłaś na tejże stronie, wstawiam więc nową z identycznym opisem [URL="http://allegro.pl/item584364229_uprzaz_sled_x_back_szelki_2w1_z_poduszkami_hifica.html"]UPRZAZ SLED X-BACK/SZELKI 2w1 Z PODUSZKAMI HIFICA (584364229) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]
Kolejne ze strony 38 [URL="http://www.allegro.pl/item565788488_prof_szelki_z_poduszkami_poliamid_hifikia.html"]PROF. SZELKI Z PODUSZKAMI - POLIAMID - HIFIKIA (565788488) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]
Strona 39 [URL="http://allegro.pl/item571865390_uprzaz_sled_x_back_szelki_2w1_z_poduszkami_hifikia.html"]UPRZAZ SLED X-BACK/SZELKI 2w1 Z PODUSZKAMI HIFIKIA (571865390) - Aukcje internetowe Allegro[/URL]
Wszystkie te szelki są zszyte tylko na krzyż, i to o nich się wypowiadałem. Natomiast nie wypowiadałem się o Twoich szelkach, bo z tego co czytałem (chyba), były one szyte na miarę, więc mogli modyfikować swoje wyroby.
Może Ty wpierw otworzysz sobie na allegro wszystkie przedmioty tego sprzedającego, poprzyglądasz się im, zanim zaczniesz cokolwiek pisać.

Link to comment
Share on other sites

[B]Grześ[/B] nadal się głupio kłócisz... ja miałam te szelki w ręku i oglądałam na własne oczy [swoją drogą Hifikia robi chyba tylko na wymiar :roll:], ale ty wiesz więcej "bo widziałeś na zdjęciu" :razz:. Wiesz, na tym chyba zakończę rozmowę z tobą, bo aż mi się odechciewa jakiegokolwiek tłumaczenia :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myszu']To chyba twoje słowa więc ci odpisałam że nie wspominałam że facet trenuje którąś z dyscyplin z jednym psem no chyba że nie wiesz że z istnieją inne konkurencje w sporcie zaprzęgowym. Więć wyjaśniam ci że mówiąc "ogólnie o zawodowcach miałam na myśli ogół ludzi zajmujących się sportem zaprzęgowym. Wyjaśniam ci to bo jednak nadal uważam że masz niejakie problemy i to chyba nie tylko z czytaniem ze zrozumieniem.[/quote]
Czy na pewno to ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
Oczywiście są to moje słowa, tylko nie wszystkie z tego postu.
Doradzasz osobie, która będzie trenowała z jednym psem i jednocześnie odradzasz jej patrzenie na zawodowców. Myślisz na jakich zawodowców ona nie będzie patrzyła? Chyba nie na midowców, którzy trenują po kilkadziesiąt kilometrów. Będzie patrzyła na BJ, bo jak się nie mylę, to właśnie chciała robić.
Czytając Twoje wyjaśnienie nt. co miałaś na myśli pisząc o zawodowcach, uważam, że masz problemy z pisaniem ze zrozumieniem.
Jest tu pewna niekonsekwencja.
Raz piszesz, by nie patrzeć na dystanse i prędkości z jakimi jeżdżą zawodowcy, a innym razem piszesz, że do grona zawodowców zaliczasz każdego, co się zajmuje tym sportem, a więc nawet takiego, co zrobi z psem np. 40 km rocznie i wystartuje raz w zawodach, bo właśnie są blisko jego miejsca zamieszkania.
Jeszcze raz powtórzę, pierdnęłaś o zawodowcach i teraz chciałoby się uciec, więc najlepiej mi zarzucić jakieś tam braki.
Nawiasem mówiąc nie znam żadnego zawodowca (który osiąga prędkości i pokonuje dystanse, a więc w Twoim rozumieniu zarzyna psy w imię sportu) z Zakopanego w jakiejkolwiek konkurencji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88'][B]Grześ[/B] nadal się głupio kłócisz... ja miałam te szelki w ręku i oglądałam na własne oczy [swoją drogą Hifikia robi chyba tylko na wymiar :roll:], ale ty wiesz więcej "bo widziałeś na zdjęciu" :razz:. Wiesz, na tym chyba zakończę rozmowę z tobą, bo aż mi się odechciewa jakiegokolwiek tłumaczenia :roll:[/quote]
Mnie też się odechciewa tłumaczenia Tobie czegokolwiek, jak nie potrafisz zajrzeć na całą aktualną ofertę Hifikii.
Mam nadzieję, że inne osoby czytające to będą miały więcej samozaparcia, by tam zajrzeć i przekonają się o moich racjach.

28-29 marca będą zawody w Lubieszowie [URL="http://www.mushing.pl/?show=kalendarz&zawody=109"]Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów[/URL], więc ok. 35 km od Gliwic.
Pojedź i pooglądaj sobie profesjonalny sprzęt.
PS.
Też miałem szelki Hifikii w ręku, jakbyś nie wiedziała, są z Tychów.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co ja też tak samo jak bonsai_88 nie ma siły z tobą rozmawiać i ci tłumaczyć szczególnie że musiałabym zniżyć się do twojego poziomu i rozmawiać o czynnościach fizjologicznych:evil_lol: z kimś kto nie potrafi prowadzić normalnej rozmowy bez atakowania kogoś pokazywania jaki to on jest mądry a swoje braki pokrywa chamstwem. Biegaj sobie ile chcesz i jak chcesz używaj sobie nadal badziewnego sprzętu Haifiki twoja sprawa. A ja swojego zdania nie zmienie i nie mam zamiaru się tłumaczyć bo mam dowody na to co mówie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myszu']Wiesz co ja też tak samo jak bonsai_88 nie ma siły z tobą rozmawiać i ci tłumaczyć szczególnie że musiałabym zniżyć się do twojego poziomu i rozmawiać o czynnościach fizjologicznych:evil_lol: z kimś kto nie potrafi prowadzić normalnej rozmowy bez atakowania kogoś pokazywania jaki to on jest mądry a swoje braki pokrywa chamstwem. Biegaj sobie ile chcesz i jak chcesz używaj sobie nadal badziewnego sprzętu Haifiki twoja sprawa. A ja swojego zdania nie zmienie i nie mam zamiaru się tłumaczyć bo mam dowody na to co mówie.[/quote]
Jak dla mnie to Ty pierwsza zaatakowałaś zawodowców pisząc:
[quote name='Myszu']I jeszcze dobra rada dla początkującego nie patrz na zawodowców na to jakie dystanse przebiegają, z jaką prędkością itd. ich psy niestety są eksploatowane ponad normę i kończą karierę lub życie w wieku około 6 -7 lat:-( (pewnie mnie za to zaatakują ale taka jest prawda tam gdzie wchodzi w grę sport, rywalizacja i nagrody nie ma mowy o dobru "zawodników" bez względu czy jest to człowiek czy pies - znam to z autopsji:mad: szczególnie kwestię ludzkich sportowców). A nam chodzi o dobrą zabawę i zdrowie nasze i naszych psów:lol:.[/quote]
To uogólnienie jest najnormalniejszym chamskim oszczerstwem. Więc to raczej ja zniżyłem się do Twojego poziomu i nazwałem rzeczy po imieniu. Z resztą, jak widać z powyższej wypowiedzi, spodziewałaś się w związku z tym jakiegoś ataku.

Że zdarzyć się mogą takie przypadki, to ja zdaję sobie sprawę, bo to są tylko ludzie, zwłaszcza jeśli ktoś chce zrobić z kanapowca sportowca. Ale powinno się je piętnować, by uniknąć potem takich wypowiedzi, jak Twoja.
Natomiast na pewno nie zdarzają się wśród zawodowców, gdzie dobór psa jest przemyślany, gdzie więź między partnerami (bo tak można nazwać zawodnika i psa/y) jest dużo silniejsza, dzięki wspólnej pracy.

PS.
Nie wkładaj mi w usta słów, których nie użyłem.
Nie napisałem, że sprzęt Hifikii jest badziewny, tylko, że jest nieprofesjonalny.
No i go nie używam.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88'][B]Myszu[/B] wiesz... to ja używam badziewnego sprzętu Hifiki... ba, nie tylko używam badziewnego sprzętu, ale na zawodu podane mi przez Grzesia jechać nie mam zamiaru i jego za żaden autorytet dla mnie nie uważam :diabloti:... oj zła ja, niedobra :evil_lol:[/quote]
Rób co chcesz i używaj czego chcesz.
Ale nie namawiaj innych, do tego, by też to robili.
Bo jak na razie, to na forum Stake-Out pytasz, a tu robisz za znawcę.

Dla tych co pytali, Manmatem w Polsce handlują trzy firrmy:
[URL="http://www.manmat.prv.pl"]www.manmat.prv.pl[/URL]
[URL="http://www.lonewolf.pl"]www.lonewolf.pl[/URL]
[URL="http://www.manmat.info"]www.manmat.info[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...