Jump to content
Dogomania

Canicross


nathaniel

Recommended Posts

  • Replies 576
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To nie taka prosta sprawa z tym nadepnięciem jest - ze mnie jest kawał baby, rozpędzona jestem naprawdę groźna... a mój Gizmo to spaniel tybetański, czyli 7 kilogramowe "bydlę". ;) Juz raz w domu wszedł mi pod nogi i kulał potem jakiś czas :-( (słonica w składzie porcelany :shake: ) tak więc wolę nadeptywania krasnoludków unikać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fattyciak']To nie taka prosta sprawa z tym nadepnięciem jest - ze mnie jest kawał baby, rozpędzona jestem naprawdę groźna... a mój Gizmo to spaniel tybetański, czyli 7 kilogramowe "bydlę". ;) Juz raz w domu wszedł mi pod nogi i kulał potem jakiś czas :-( (słonica w składzie porcelany :shake: ) tak więc wolę nadeptywania krasnoludków unikać.[/quote]

Fakt, na kurduple trzeba uwazac, ale z drugiej strony warto jednak male nauczyc, ze wejscie pod nogi boli.
Ja swoje (4.5kg) nauczylam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

odgrzebuję temat :evil_lol:

dojrzewałam ze 2 lata do cani crossu i chyba dojrzałam :P

do tej pory rowerek solidnie, ale ja za mało spalam na tym rowerze :evil_lol:

guardy mamy z manmata, teraz pas i amortyzatory - zainwestować w MM też, czy da radę zastąpić tańszą hifiką np.?

i linka, taka na 2 psy daje radę, czy to raczej bajer?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='nathaniel']w kłebie około 3 lat[/quote]
Padłam :evil_lol:...

Wiem ,że to staaaary post, ale nie mogłam się powstrzymać :p

No, przeczytałam cały temat :multi:. Postanowiłam zacząć z Birmą biegać :cool3:. Dlatego mam do was, profesjonalistów, pytanie... do biegu potrzebuję 3 rzeczy - pas, linka z amortyzatorem i szelki dla młodej... niestety w tym miesiącu stać mnie tylko na 2 rzeczy [w firmie, w której chcę kupić wszystko kosztuje ok 60-80 zł]... i teraz pytanie - co najlepiej kupić? Ponieważ Birma jeszcze nie zawsze wpada na pomysł z ciągnięciem [tzn. jak smycz się całkowicie napina to młoda zazwyczaj zwalnia], więc na początek chciałam kupić pas i linkę... Jednak nie wiem, czy nei lepiej byłoby jednak kupić np. pas i szelki? albo szelki i linkę? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']Padłam :evil_lol:...

Wiem ,że to staaaary post, ale nie mogłam się powstrzymać :p

No, przeczytałam cały temat :multi:. Postanowiłam zacząć z Birmą biegać :cool3:. Dlatego mam do was, profesjonalistów, pytanie... do biegu potrzebuję 3 rzeczy - pas, linka z amortyzatorem i szelki dla młodej... niestety w tym miesiącu stać mnie tylko na 2 rzeczy [w firmie, w której chcę kupić wszystko kosztuje ok 60-80 zł]... i teraz pytanie - co najlepiej kupić? Ponieważ Birma jeszcze nie zawsze wpada na pomysł z ciągnięciem [tzn. jak smycz się całkowicie napina to młoda zazwyczaj zwalnia], więc na początek chciałam kupić pas i linkę... Jednak nie wiem, czy nei lepiej byłoby jednak kupić np. pas i szelki? albo szelki i linkę? :roll:[/quote]


Choć nie jestem profesjonalistą radziłabym najpierw kupić przede wszystkim szelki i nauczyć psa odrózniania - w obroży nie ciągne, a w szelkach moge... wiec jak na razie nie mozesz pozwolic sobie na caly komplet to kup linke i szelki i ucz psa ciagniecia ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Do roweru to chyba guardy [przynajmniej tak mi w Hifikii powiedzieli ;)].

Dzisiaj byłam z Birmą na rowerze i myślałam, że zamorduję wariatkę... Jak idziemy na rower to robimy trasę ok. 10 km [dla Birmy to za mało, ale ja na razie więcej nie zrobię :oops:]. Mniej więcej po 5 km zaczęło mrzeć... i co zrobił mój wspaniały piesek? Stwierdził, że jak pada to ona nie biega :mad:. Przez 5 km musiałam prawie siłą zmuszać Birmę do biegu, żebyśmy po prostu miały jak do domu wrócić :razz:.

O dziwo po dojechaniu nawet nie udusiłam paskudy :evil_lol:... Za to odegrałam się płukając jej dokładnie łapy i brzuch [po biegu w lesie z białych zrobiły się czarne] :diabloti:...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...