Jump to content
Dogomania

Pies pseudo - asystujący chce zostać wyegzaminowany!


Recommended Posts

Hej! Piszę aby podzielić się takim jednym spostrzerzeniem, a przy okazji o coś zapytać :-) Mam nadzieję, że uporałam się ze sprawą kategorii nienagannie :-P aczkolwiek na innych forach różnie to bywa. Otóż. Interesuje mnie, czy w Polsce jest możliwość samodzielnego wyszkolenia psa asystującego, bo wiem, że na zachodzie na pewno. Z psem przewodnikiem, asystującym osobie korzystającej z wózka jest problem. Ale co by powiedzieli na wydanie certyfikatu psu dla osoby chorej psychicznie? Reakcja społeczeństwa byłaby, jaka była. Dyskryminacja na pełnej linii. Chociaż ostatnio się odrobinę poprawia. Swoją sunię szkolę sama. Chodzi za mną w kamizelce po ulicach, sklepie zoologicznym i towarzyszy wszędzie tam, gdzie jej pomoc jest mi potrzebna, a prawo jej nie wyklucza. Jednak brakuje jej mi również w miejscach, gdzie jej pomoc byłaby nieoceniona, takich jak szkoła lub... kino. I ja nie zmyślam Akurat tam najczęściej dopadają mnie ataki paniki. I jeszcze w domu. Jest dobrze wyszkolona, posłuszna, karna ( odpukać :-) ) egzaminy pozdawałaby bez większych trudności. Ale niestety gdzie jej takowe sprawić, lub co jeszcze trudniejsze jak później egzekwować prawo. Co mówić ludziom. To bardzo frustrujące, i nie tyle co brak funduszy na szkolenie psich asistów, co wykluczenie od strony społeczeństwa. Bo w Polsce jest również wiele pseudo-asistów, które wciąż nie są akceptowane i to niestety na równi z certyfikatowcami :-/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...