Jump to content
Dogomania

pies na smyczy


magda12

Recommended Posts

Polecam używanie linek 10m czy nawet dluższych,ma sie wtedy pełną kontrole nad psem jeśli nie jest sie pewnym jego zachowania, no i mozna go stopniowo uczyc ze przychodzi na komende,a jesli nie zwraca uwagi to szarpnięciem linki i powinno sie udać no i nabierze przez to nawyku przychodzenia na zawołanie i moze z czasem bedziesz mogła go spuszczac z pewnościa ze wróci

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak ja pisze poprzedniczka. Też przez długi czas bałam się spuszczać mojej suni ze smyczy, więc doskonale Cię rozumiem. Na forum poradzono mi by zakupić linkę i na niej ćwiczyć wracanie na wołanie. Dzięki temu pies będzie miał nieco więcej luzu, a Ty będziesz spokojniejsza.

Link to comment
Share on other sites

zacznij jak najszybciej uczyć psiaka posłuszeństwa bo linka 5 czy 10 metrów nie jest rozwiązaniem problemu wiem to z własnego doświadczenia . Sama zaniedbałam swoją angielkę , teraz ma 14 miesięcy i nie jestem jej w stanie spuścić. Raz tego spróbowałam i skończyło się to niestety bliskim spotkaniem jej z autobusem :/ na szczęscie nic sie jej nie stało. Na chwilę obecną czeka nas tylko tresura :( owszem linka jest wygodna do nauki bo psiu może odejść na ile chce a Ty mozesz uczyć go wracania na zawołanie :)

Link to comment
Share on other sites

Linka jest okej, ale do ćwiczeń. IMHO puszczenie psa nawet na 20-stometrowej lince jest po prostu niebezpieczne. Może o coś zahaczyć i się zaplątać, a jak coś zobaczy, to i tak pobiegnie.

Ja bym radziła nauczyć się skupiać psa uwagę na Tobie, np. zabawą, jedzeniem i powoli zacząć dodawać rozproszenia.

Nie polecam szarpania, jeżeli nie chce przyjść - przyjscie ma byc da psa nagrodą, czyms fajnym. Jezeli nie chce przyjsc, a jest na lince, to podejdz, zachec czyms. Jezeli nie chce przyjsc, a jest bez smyczy, zawolaj, odbiegnij.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...