Jump to content
Dogomania

Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]


Tola

Recommended Posts

Tym razem problemy mieliśmy z Florką; popiskiwała w nocy, stała się apatyczna, z niechęcią wychodziła na spacer no i popiskiwała przy podnoszeniu, dotykaniu. Oczywiście pojechała do lecznicy - gorączki brak, morfologia i biochemia ok, podotykana i obejrzana ze wszystkich stron przez wetkę i nic, żadnego pisku, żadnego płaczu. A po powrocie do domu wszystko zaczęło się od nowa.

Ponieważ to popiskiwanie przy dotykaniu pojawiało się już wcześniej, zrobiliśmy też prześwietlenie żeber, bo pojawiły się domysły, że może stare złamanie, może śruty...Nic, czysto.

Dzisiaj wpadła w histerię przy próbie włożenia sweterka... Czy to możliwe, ze ma jakieś złe wspomnienia, spotkało ją coś złego,  pamięta dawny uraz ... Będzie chodziła bez sweterka, trudno.

A, Florcia  miała  usuwany kamień nazębny, przy narkozie wziewnej, wszystko ok.

Wczorajszy spacerek

IMGP2444.JPG

IMGP2447.JPG

IMGP2448.JPG

IMGP2449.JPG

IMGP2451.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.01.2021 o 17:40, Tola napisał:

Dzisiaj wpadła w histerię przy próbie włożenia sweterka... Czy to możliwe, ze ma jakieś złe wspomnienia, spotkało ją coś złego,  pamięta dawny uraz ... Będzie chodziła bez sweterka, trudno.

A, Florcia  miała  usuwany kamień nazębny, przy narkozie wziewnej, wszystko ok.

Dziwne to. Może faktycznie ma podłoże psychiczne:/ Powtórzyło się jeszcze?

Całe szczęście:)

Uwielbiam przeglądać zdjęcia tutaj bo emanują ciepłem i spokojem. Wiem, że się powtarzam :P  Zwierzaki chyba odczuwają wielką ulgę, że mimo mrozów mieszkają sobie w domu. Zwłaszcza kotki. 

Ile u Was tak faktycznie było stopni tydzień temu? U nas straszyli -22*C, a ostatecznie było -14, przynajmniej na moim termometrze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.01.2021 o 18:49, Maciek777 napisał:

Dziwne to. Może faktycznie ma podłoże psychiczne:/ Powtórzyło się jeszcze?

Całe szczęście:)

Uwielbiam przeglądać zdjęcia tutaj bo emanują ciepłem i spokojem. Wiem, że się powtarzam :P  Zwierzaki chyba odczuwają wielką ulgę, że mimo mrozów mieszkają sobie w domu. Zwłaszcza kotki. 

Ile u Was tak faktycznie było stopni tydzień temu? U nas straszyli -22*C, a ostatecznie było -14, przynajmniej na moim termometrze.

Z odpowiedzią trafiłam na zły czas - kolejnej awarii na dogo, wszystko co napisałam zniknęło, więc piszę jeszcze raz;)

U Florki niby lepiej, nie jest już taka bolesna, biega, śpiewa nam te swoje psie arie, ale nadal w najmniej oczekiwanych chwilach potrafi straszliwie pisnąć, przy delikatnym dotyku, właściwie  muśnięciu. Może taka jej uroda, będziemy obserwować. 

Cieszę się, że zdjęcia podobają się i że tu zaglądacie, mam okazję żeby chociaż raz na jakiś czas pokazać moje zwierzaki:).

Kotki są słodkie, wspaniale zaklimatyzowały się i są chyba szczęśliwe. Tylko co dalej, mamy dylemat... Ostatnie lata zimowały u nas od listopada do kwietnia, a teraz zastanawiamy się, co zrobimy w tym roku. Są coraz starsze, większość dnia przesypiają, a na wsi niestety zostają same, bo my przyjeżdzamy na parę dni  i wracamy do Zamościa. dawały sobie radę tyle lat, ale teraz zaznały domowego życia i nie wiem, gdzie są bardziej szczęśliwe...

 

Zima u nas ma się dobrze, wszędzie biało, sporo śniegu no i podobno idą kolejne mrozy...

Mieszkam nad rzeką, więc u nas ta najniższa temperatura spadła do - 19

Link to comment
Share on other sites

I ja się z jednym postem (u Baja) załapałem na tę awarię ;)

Dobrze, że u Florki lepiej. Co by to nie było, trzymam kciuki by się nie powtarzało.

Fajnie jest tak pokazać komuś swoje zwierzaki  na zdjęciach:) 

Czyli kotki już same nie wiedzą gdzie są szczęśliwsze? Dylemat. Jeśli nie jest to problem by zostały w domu to może zróbcie test i nie odwoźcie ich w tym roku na wiosnę. Zobaczycie czy same będą chciały wyjść z domu gdy zrobi się ciepło.

Mieliście -19 stopni? Zimno mi na samą myśl.

Kotki na zdjęciach to takie dumne Panie Domu;) I sunie takie zaspane:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 30.01.2021 o 18:27, Maciek777 napisał:

I ja się z jednym postem (u Baja) załapałem na tę awarię ;)

Dobrze, że u Florki lepiej. Co by to nie było, trzymam kciuki by się nie powtarzało.

Fajnie jest tak pokazać komuś swoje zwierzaki  na zdjęciach:) 

Czyli kotki już same nie wiedzą gdzie są szczęśliwsze? Dylemat. Jeśli nie jest to problem by zostały w domu to może zróbcie test i nie odwoźcie ich w tym roku na wiosnę. Zobaczycie czy same będą chciały wyjść z domu gdy zrobi się ciepło.

Mieliście -19 stopni? Zimno mi na samą myśl.

Kotki na zdjęciach to takie dumne Panie Domu;) I sunie takie zaspane:)

Panią domu zdecydowanie czuje się Telma, natomiast Luizka wciąż przemyka po mieszkaniu, uspokaja się ewentualnie na kanapach:). To zupełnie inne charaktery i w odczuwaniu  szczęścia  chyba również:) Mam wrażenie, że Luizka próbowałaby uciekać przy pierwszej okazji. Jak to się ułoży z tym ich pobytem u nas to czas pokaże. Problemem na pewno byłyby nasze parodniowe wyjazdu na wieś do chałupy, bo wtedy musiałyby jechać z nami, a tam na pewno korzystałyby ze swobody, nie dałoby się inaczej. No nic, zobaczymy jak to się ułoży, nie ma co się na zapas zamartwiać.                                                        U nas dzisiaj rano nad rzeką -22...

Link to comment
Share on other sites

Ale u Was nasypało! U mnie tyle nie było, a do tego teraz deszcz pada więc wiadomo... Jednak temperatury współczuję:/ U mnie wtedy było -9*C. 

Rzeczywiście z kotkami nie ma jednego dobrego rozwiązania, ale tak jak piszesz - czas pokaże co będzie.

Kto wygląda na szczeniaczka to zgadzam się z elik:D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 2.02.2021 o 20:01, Maciek777 napisał:

Ale u Was nasypało! U mnie tyle nie było, a do tego teraz deszcz pada więc wiadomo... Jednak temperatury współczuję:/ U mnie wtedy było -9*C. 

Rzeczywiście z kotkami nie ma jednego dobrego rozwiązania, ale tak jak piszesz - czas pokaże co będzie.

Kto wygląda na szczeniaczka to zgadzam się z elik:D

U nas nadal biało, ale to chyba ostatnie takie dni z zimą w tle:). Takiej zimy rzeczywiście dawno było  - i takich mrozów i takiej ilości śniegu.

Dzisiaj jeszcze najlepiej w było domu, ale już niedługo:)

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...