Jump to content
Dogomania

Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]


Tola

Recommended Posts

20 godzin temu, Tola napisał:

Zulcia jest bardzo słaba, je niewiele, ale jednak zaczęła jeść.

Robi się jak mgiełka, a mnie pęka serce.

Ale piękne miejsce....

Zulcia pewnie spędziła tam wiele szczęśliwych chwil, może jeszcze nabierze choć trochę więcej sił żeby nacieszyć się  ciepłem i trawą.... jeszcze choć trochę....

Bardzo Wam tego życzę.  

Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, konfirm31 napisał:

Przytulam, Tolu. Doskonale rozumiem, co czujesz, bo i z moją Bliss teraz marnie :(. I też nie chce jeść....My jutro jedziemy na działkę, bo mamy nadzieję, że odzyska apetyt na życie, no i nie ma tam schodów do pokonywania kilka razy dziennie...

 

3 godziny temu, limonka80 napisał:

Ale piękne miejsce....

Zulcia pewnie spędziła tam wiele szczęśliwych chwil, może jeszcze nabierze choć trochę więcej sił żeby nacieszyć się  ciepłem i trawą.... jeszcze choć trochę....

Bardzo Wam tego życzę.  

Dziękujemy bardzo, mam nadzieję, że jeszcze się uda...

Zulcia jeszcze w ubiegłym roku jeździła z nami, biegała po swojemu po trawie, niestety teraz jest bardzo słabiutka, nie słyszy, nie bardzo widzi, trzeba jej bardzo pilnować; więc jak jedziemy do konkretnej pracy, to zostaje w domu, wtedy cały czas śpi.

W Zamościu mieszkamy w bloku i na spacery jest znoszona i wnoszona po schodach,  sama już od długiego czasu nie daje rady.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tola napisał:

Wtedy usg wykazało stan zalany żołądka, ma tez podobno wrzody...

Dzisiaj znowu zjadła rano parę łyżeczek, potem polizała trochę jedzenie,  a teraz zwymiotowała żólcią

A czy rozmawiałaś z wetem, o podawaniu psu pantoprazolu? Ranigastu nie należy dawać, bo podobno tylko maskuje obiawy choroby. Gdzieś o tym czytałam - w jakimś czasopśmie weterynaryjnym. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.05.2021 o 22:03, Tola napisał:

Zulcia jest bardzo słaba, je niewiele, ale jednak zaczęła jeść.

Robi się jak mgiełka, a mnie pęka serce.

Rano miałem napisać i nie zdążyłem. Ucieszyło mnie, że znowu zaczęła jeść. Teraz tu wchodzę i czytam, że wymiotuje... 

Trzymajcie się. Ty i Twoja rodzina. Zulcia na pewno dla Was wszystkich jest bardzo ważna więc życzę dużo siły w tych trudnych chwilach.

Zdjęcia jak zawsze piękne. Zulka, jak mało który pies, ma okazję cieszyć się takimi widokami i naturalnymi terenami do eksplorowania.  A tym bardziej mało który pies ma taką wspaniałą ludzko - psio - kocią rodzinę.

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli wymiotuje żółcią to może spróbuj dać jej rano odrobinę mleka. Ja miałam taką suczkę, ktora jak miała rano pusty żołądek to też wymiotowała żółcią bo to nadkwasota. Koleżanka doradziła mi mleko i wymioty się skończyly a ona do końca życia piła mleko chętnie.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 12.05.2021 o 21:48, konfirm31 napisał:

A czy rozmawiałaś z wetem, o podawaniu psu pantoprazolu? Ranigastu nie należy dawać, bo podobno tylko maskuje obiawy choroby. Gdzieś o tym czytałam - w jakimś czasopśmie weterynaryjnym. 

Zulka od ostatniej wizyty u weta dostaje właśnie pantoprazol. 

Dnia 13.05.2021 o 14:23, dwbem napisał:

Jeżeli wymiotuje żółcią to może spróbuj dać jej rano odrobinę mleka. Ja miałam taką suczkę, ktora jak miała rano pusty żołądek to też wymiotowała żółcią bo to nadkwasota. Koleżanka doradziła mi mleko i wymioty się skończyly a ona do końca życia piła mleko chętnie.

Zulka wszystko to dostaje, problem jest w jej braku apetytu, ona nie chce jeść i jest z tym coraz gorzej. Karmię ją łyżeczką, bo z miseczki już zupełnie przestała jeść. Wymyślamy cuda, a ona mlaśnie dwa razy i odchodzi:( Zakupiony nutridrink pierwszego dnia wypiła chętnie, ale z następnym był już  problem. I tak ze wszystkim. Jest coraz chudsza, widzę jak gaśnie😢

Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Tola napisał:

Zulka od ostatniej wizyty u weta dostaje właśnie pantoprazol. 

Zulka wszystko to dostaje, problem jest w jej braku apetytu, ona nie chce jeść i jest z tym coraz gorzej. Karmię ją łyżeczką, bo z miseczki już zupełnie przestała jeść. Wymyślamy cuda, a ona mlaśnie dwa razy i odchodzi:( Zakupiony nutridrinkpierwszefi dnia wypiła chętnie,vakeja następny był już z problem. I tak że wszystkim. Jest coraz chudsza, widzę jak gaśnie😢

:((

Też mamy problem z jedzeniem :(. Apatia, senność, brak apetytu. Serce, tarczyca, stawy- pod kontrolą, ale to nie wystarcza.

Cudujemy, jak możemy, a i tak pomaga na krótko...

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

:((

Też mamy problem z jedzeniem :(. Apatia, senność, brak apetytu. Serce, tarczyca, stawy- pod kontrolą, ale to nie wystarcza.

Cudujemy, jak możemy, a i tak pomaga na krótko...

Dziękuję, ściskamy, bo wiem, jak to boli:( U nas też serce wątroba, trzustka pod kontrolą, ale bez jedzenia sunia słabnie. Przychodzi do kuchni, wydaje się głodna, chętna, a za moment powącha i odchodzi. Teraz jest nawet problem z podaniem leku, bo zawsze mi ała podawany z jedzeniem:(

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Tola napisał:

Zulka wszystko to dostaje, problem jest w jej braku apetytu, ona nie chce jeść i jest z tym coraz gorzej. Karmię ją łyżeczką, bo z miseczki już zupełnie przestała jeść. Wymyślamy cuda, a ona mlaśnie dwa razy i odchodzi:(

Ten widok rozdziera serce, wiem bo od trzech dni mamy podobnie z Dżekusiem. Ten wieczny głodomór, pies który zawsze towarzyszył nam w posiłkach, a w odwiedzinach u znajomych prosto od progu pędził do misek mieszkających tam zwierzaków, teraz popatrzy, powącha i odwraca się. Karmię go z ręki, malutkimi porcjami, tym co najbardziej lubi - trochę zjada ale chyba robi to tylko dla mnie, jego już jedzenie nie cieszy.  

5 godzin temu, konfirm31 napisał:

Chyba już nie ma apetytu na życie..... 

chyba trafniej nie da się ująć tego, co dolega naszym psiakom......

Bezradność tak boli, po prostu płakać się chce. 

Trzymajcie się, miejmy nadzieję że może jeszcze tym razem się uda..... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sunia, która była u nas w DT, miała na imię Czacza, a obecnie Ada, dobija do 21 lat.  Wyniki ma jak młódka, kilka dni temu przeżyła operację usunięcia nowotworu skóry. I jej pańcia ma ten sam problem. Za nic nie chce jeść. Skubnie i koniec. Dostaje gotowane, chrupki, puszki i nic nie pomaga. Bardzo schudła.

Chyba starość tak ma, że zmniejsza potrzeby życiowe i w końcu doprowadza do śmierci. U ludzi również.

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, konfirm31 napisał:

:((

Też mamy problem z jedzeniem :(. Apatia, senność, brak apetytu. Serce, tarczyca, stawy- pod kontrolą, ale to nie wystarcza.

Cudujemy, jak możemy, a i tak pomaga na krótko...

 

8 godzin temu, Tola napisał:

Zulka od ostatniej wizyty u weta dostaje właśnie pantoprazol. 

Zulka wszystko to dostaje, problem jest w jej braku apetytu, ona nie chce jeść i jest z tym coraz gorzej. Karmię ją łyżeczką, bo z miseczki już zupełnie przestała jeść. Wymyślamy cuda, a ona mlaśnie dwa razy i odchodzi:( Zakupiony nutridrink pierwszego dnia wypiła chętnie, ale z następnym był już  problem. I tak ze wszystkim. Jest coraz chudsza, widzę jak gaśnie😢

                                     764 Best Copic ciao images | Etykietki do prezentów świątecznych ...

Link to comment
Share on other sites

Rany, 21 lat to sukces, tyle to dożywają koty ale psy bardzo rzadko.

U mnie też choryna raka pies dopóki jadl i walczył leczyliśmy ale też w pewnym momencie przestal jeść i się poddał. Niestety na raka i starość nikt nie wymyślił leków.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, dwbem napisał:

Rany, 21 lat to sukces, tyle to dożywają koty ale psy bardzo rzadko.

U mnie też choryna raka pies dopóki jadl i walczył leczyliśmy ale też w pewnym momencie przestal jeść i się poddał. Niestety na raka i starość nikt nie wymyślił leków.

764 Best Copic ciao images | Etykietki do prezentów świątecznych ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dawno nie pisałam o Zulci, chciałam przekazać  jakieś lepsze wieści, ale nic takiego się już chyba nie wydarzy.

Zulcia gaśnie, jest coraz słabsza, coraz jej mniej:(

Z jedzeniem niby jest niewielka poprawa, bo udaje mi się z pomocą łyżeczki  zachęcić ją do zjedzenia niewielkich ilości dwa razy dziennie, ale są to naprawdę malutkie porcje.

Dzisiaj po raz pierwszy w tym roku pojechała z nami na wieś; ona była zawsze taka radosna na tych wyjazdach, jeszcze w ubiegłym roku próbowała się bawić, niestety tamte chwile minęły bezpowrotnie:(.

Dzisiaj większość czasu przespała.

IMGP3168.JPG

IMGP3245.JPG

IMGP3246.JPG

IMGP3249.JPG

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.06.2021 o 23:42, Tola napisał:

Dawno nie pisałam o Zulci, chciałam przekazać  jakieś lepsze wieści, 

Dzisiaj po raz pierwszy w tym roku pojechała z nami na wieś; ona była zawsze taka radosna na tych wyjazdach, jeszcze w ubiegłym roku próbowała się bawić, niestety tamte chwile minęły bezpowrotnie:(.

Zaglądałam tu i za każdym razem miałam nadzieję na jakieś dobre wiadomości .....

Smutno bardzo, z upływem czasu i starością jeszcze nikt nie wygrał, niby to wiemy to, ale i tak boli....

Zulcia jest taka rozczulająca jak śpi w wiklinowym koszyczku.... a na zdjęciach z ogrodu tak spokojnie przygląda się światu wokół niej, może nie bawi się już tak jak kiedyś, ale myślę że poznaje to miejsce i jest szczęśliwa że znowu tu jest.... 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.06.2021 o 23:42, Tola napisał:

Dawno nie pisałam o Zulci, chciałam przekazać  jakieś lepsze wieści, ale nic takiego się już chyba nie wydarzy.

Zulcia gaśnie, jest coraz słabsza, coraz jej mniej:(

Z jedzeniem niby jest niewielka poprawa, bo udaje mi się z pomocą łyżeczki  zachęcić ją do zjedzenia niewielkich ilości dwa razy dziennie, ale są to naprawdę malutkie porcje.

Dzisiaj po raz pierwszy w tym roku pojechała z nami na wieś; ona była zawsze taka radosna na tych wyjazdach, jeszcze w ubiegłym roku próbowała się bawić, niestety tamte chwile minęły bezpowrotnie:(.

Dzisiaj większość czasu przespała.

IMGP3168.JPG

IMGP3245.JPG

 

 

                           764 Best Copic ciao images | Etykietki do prezentów świątecznych ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...