Jump to content
Dogomania

Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]


Tola

Recommended Posts

Dnia 4.08.2019 o 22:17, Tyś(ka) napisał:

Uwielbiam Szumy, często je odwiedzam :)

Ja też, zresztą jak całe moje ukochane Roztocze.

Podobnie  jak  mój ukochany Kazimierz Dolny, który również odwiedziłam z Iwoną i malti:).

Do kompletu brakowało tylko wyjazdu w Bieszczady - to kolejne takie moje magiczne miejsca;).

Ale w Bieszczady wyjeżdżam tylko w jesieni, bo ta magia to tylko w jesiennych barwach;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dnia 24.07.2019 o 09:23, terra napisał:

pięć godzin po... odeszło moje słońce

Przykro mi bardzo:(

 

Tola, nie widziałem wcześniej tego strumyka / rzeki. Gdy myślałem, że tam pięknie to po tym widoku stwierdzam, że tam jednak jest jak w bajce:) Zaledwie miesiąc mnie nie było, a tyle się tu działo. Nadrobiłem zaległości i chciałem jeszcze zalajkować zdjęcia, ale wystarczyło tylko na jeden post. Myślałem, że limit kasuje się następnego dnia, a to chyba doba musi minąć... W każdym razie zdjęcia jak zawsze super i z zazdrością przeglądam:)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.08.2019 o 17:22, Maciek777 napisał:

Przykro mi bardzo:(

 

Tola, nie widziałem wcześniej tego strumyka / rzeki. Gdy myślałem, że tam pięknie to po tym widoku stwierdzam, że tam jednak jest jak w bajce:) Zaledwie miesiąc mnie nie było, a tyle się tu działo. Nadrobiłem zaległości i chciałem jeszcze zalajkować zdjęcia, ale wystarczyło tylko na jeden post. Myślałem, że limit kasuje się następnego dnia, a to chyba doba musi minąć... W każdym razie zdjęcia jak zawsze super i z zazdrością przeglądam:)

To tzw Szlak Szumów nad Tanwią, albo Rezerwat nad Tanwią -   kolejna atrakcja Roztocza:).

Moje dzieciaki uwielbiały w dzieciństwie  wyjazdy nad Tanew, ta miłość pozostała do dzisiaj, wciąż lubimy razem pokonywać te piękne szlaki:)

Takich przyrodniczych perełek jest u nas sporo;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.09.2019 o 04:56, Havanka napisał:

Chociaz jesien tez ma swoje uroki, ja tez wolę lato i żal mi zawsze, kiedy odchodzi. Piekne okazy kozaków cieszą oko,tym bardziej,że rosną w zasiegu ręki, pod domem. Aż się proszą,by je zerwać i zrobic pyszny sosik !

Sosiku nie było, dołączyłam kozaczki do innych grzybów przeznaczonych do suszenia, znajdą miejsce w pierwszym jesiennym bigosie;)

A lata żal; u nas na wsi sporo żurawi, a one nieubłaganie zwiastują koniec tej najcieplejszej pory roku.

Wczoraj i dzisiaj było bardzo ciepło, w dzień jeszcze lato, wszyscy próbowali łapać te ostatnie już chyba promienie słońca, bo idzie kochani jesień...

IMG_20190914_153802.jpg

IMG_20190914_153821.jpg

IMG_20190914_164551.jpg

IMGP0097.JPG

IMGP0098.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W piątek Zulka miała usuwany  ząb, w który ostatnio robił się stan zapalny; antybiotyk pomógł na krótki czas.

Zabieg poprzedziła wizyta u kardiologa, który przyjezdza z Lublina; miała echo serca, usg -  badanie wykazało powiększenie aorty płucnej, nowy guzek, tym razem na nadnerczu. Najpierw nie brano pod uwagę zabiegu, ale po konsultacji kardiolog zdecydował się jednak na bardzo delikatną  narkozę wziewną.

Przeżyliśmy ciężkie chwile, stres był ogromny, ale zabieg udał się i  mój babulinek zniósł go bardzo dobrze,  chciał na własnych łapkach opuścić lecznicę, a wieczorem zaatakował sporo większą sukę sąsiadów (konflikt  trwa od czasów Toli)

Zulce usunięto jeden ten najgorszy ząbek, wyczyszczono z kamienia resztę.

Mamy tez leki na chore serduszko, które sunia będzie musiała już brać do końca życia.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.08.2019 o 21:29, Tola napisał:

To tzw Szlak Szumów nad Tanwią, albo Rezerwat nad Tanwią -   kolejna atrakcja Roztocza:).

Moje dzieciaki uwielbiały w dzieciństwie  wyjazdy nad Tanew, ta miłość pozostała do dzisiaj, wciąż lubimy razem pokonywać te piękne szlaki:)

Takich przyrodniczych perełek jest u nas sporo;)

I bez zachwalania chce mi się przeprowadzić:P

Dnia 31.08.2019 o 21:37, Tola napisał:

Tydzień temu odwiedził nas moja kolejna schroniskowa miłość - Hana i też razem podziwiliśmy piękno Roztocza.

Tacy goście to ja rozumiem:) Dobrze, że obyło się bez spięć.

Dnia 8.09.2019 o 20:48, Tola napisał:

I kozaczki odkryte pod naszą brzózką ;)

U nas, zdaje się, że właśnie w ten weekend zaczął się jakiś wysyp grzybów...i grzybiarzy. To drugie to raczej mało pozytywne zjawisko;)

Dnia 9.09.2019 o 04:56, Havanka napisał:

Chociaz jesien tez ma swoje uroki, ja tez wolę lato i żal mi zawsze, kiedy odchodzi. 

Ja się wyłamię i powiem, że wolę jesień, ale koniecznie złotą polską:)

Dnia 16.09.2019 o 20:41, Tola napisał:

W piątek Zulka miała usuwany  ząb, w który ostatnio robił się stan zapalny; antybiotyk pomógł na krótki czas.

Zabieg poprzedziła wizyta u kardiologa, który przyjezdza z Lublina; miała echo serca, usg -  badanie wykazało powiększenie aorty płucnej, nowy guzek, tym razem na nadnerczu. Najpierw nie brano pod uwagę zabiegu, ale po konsultacji kardiolog zdecydował się jednak na bardzo delikatną  narkozę wziewną.

Przeżyliśmy ciężkie chwile, stres był ogromny, ale zabieg udał się i  mój babulinek zniósł go bardzo dobrze,  chciał na własnych łapkach opuścić lecznicę, a wieczorem zaatakował sporo większą sukę sąsiadów (konflikt  trwa od czasów Toli)

Zulce usunięto jeden ten najgorszy ząbek, wyczyszczono z kamienia resztę.

Mamy tez leki na chore serduszko, które sunia będzie musiała już brać do końca życia.

Jak dobrze, że wszystko poszło dobrze! Czytając to, nie wiedziałem jak się ten tekst skończy:/

Dnia 22.09.2019 o 22:00, Tola napisał:

Ostatni dzień lata - Florka łapie słońce

Ja tam liczę jeszcze na miesiąc słońca...

Zachwycony zdjęciami zwierzaków, domu i natury jestem gotowy na kolejny tydzień pracy:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...