Jump to content
Dogomania

Miniaturowa sunia na stałe w DT. 27.12.2021 [*]


Tola

Recommended Posts

Dnia 8.05.2022 o 22:36, Tola napisał:

To historyczny park, z okresu międzywojennego, zaprojektowany przez Waleriana Kronenberga. 

Cały obszar parku wchodzi w skład zabytkowego układu urbanistycznego Starego Miasta w Zamościu wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO.

W 2008  Park Miejski w Zamościu zajął 1 miejsce w organizowanym konkursie na najpiękniejszy park w Polsce:)

Bardzo lubię tutaj przychodzić, obserwować zmiany pór roku, wsłuchiwać się w ciszę, podziwiać piękno przyrody.

Przychodziły tutaj wszystkie nasze psy, Tolka z Zulką bardzo często.

W czasach, kiedy chodziłam do LO w parku od wielu lat działała letnia, klimatyczna cukiernia Parkowa, potem jednak została zlikwidowana, a właściwie wyburzona,  a teraz powstała na nowo, odbudowana jako Parkowa Caffe; cieszą takie zmiany, bo to też część historii tego parku.

A na stawie  w czasach szkolnych jeżdziłam na łyżwach;)

Dziękuję za wyczerpujący opis 🙂 Nie spodziewałem się tego wszystkiego. Gdybym mieszkał w pobliżu to pewnie sam bym tam chodził tak często jak bym mógł 🙂 

Po pięknych zdjęciach widać, że wiosna już u nas na stałe zagościła 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dnia 15.05.2022 o 18:17, Maciek777 napisał:

Dziękuję za wyczerpujący opis 🙂 Nie spodziewałem się tego wszystkiego. Gdybym mieszkał w pobliżu to pewnie sam bym tam chodził tak często jak bym mógł 🙂 

Po pięknych zdjęciach widać, że wiosna już u nas na stałe zagościła 🙂 

i lato już sie zaczyna.... czas szybko płynie, a w sercu wciąż te same tęsknoty, wspomnienia...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dzisiaj pierwszy dzień lata, upał trochę odpuścił, a my wyjątkowo w domu, a nie na wsi, bo   tam w tym roku same kłopoty - a to dach w obórce dokonał żywota i trzeba zmieniać, a to hydrofor się popsuł i brak wody - dzisiaj zrobiliśmy sobie wolne od kłopotów;).

Pokażę za to trochę, a właściwie dużo Florki na wsi. Pozdrawiamy cieplutko wszystkich tu zaglądających🍀☀️🌿☀️☘️☀️🌿

IMGP4616.JPG

IMGP4618.JPG

IMGP4619.JPG

IMGP4622.JPG

IMGP4643.JPG

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 15.05.2022 o 18:17, Maciek777 napisał:

Dziękuję za wyczerpujący opis 🙂 Nie spodziewałem się tego wszystkiego. Gdybym mieszkał w pobliżu to pewnie sam bym tam chodził tak często jak bym mógł 🙂 

Po pięknych zdjęciach widać, że wiosna już u nas na stałe zagościła 🙂 

Czas pędzi, już mamy lato🍀

Dnia 2.06.2022 o 10:30, mari23 napisał:

i lato już sie zaczyna.... czas szybko płynie, a w sercu wciąż te same tęsknoty, wspomnienia...

To co piękne i ważne zostaje z nami na zawsze♥️

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

U nas też lato na wsi, tyle że w lesie, więc szpilki, szyszki, mrówki i te rzeczy 😉. Ale  psy - zadowolone. My też.

Wnuk już ma 15 lat i dla Niego, przyjazdy na działkę, to przeszłość

Pięknie tam u Ciebie. Zielono. Ja próbuję walczyć z naturą i usilnie co roku sieję trawę, ale jestem na straconej pozycji. Bo dookoła, wysokie sosny 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.06.2022 o 08:29, mari23 napisał:

cudne fotki, cudne "lato na wsi" ❤️ 

a dziś kolejny 27..... 

Tak, chwile radosne wciąż przeplatane tęsknotą i wspomnieniami. Zulcia bardzo lubiła wyjazdy na wieś, tutaj też razem z Tolą odpoczywają na zawsze, pod sosnami. 

Dnia 27.06.2022 o 09:29, konfirm31 napisał:

U nas też lato na wsi, tyle że w lesie, więc szpilki, szyszki, mrówki i te rzeczy 😉. Ale  psy - zadowolone. My też.

Wnuk już ma 15 lat i dla Niego, przyjazdy na działkę, to przeszłość

Pięknie tam u Ciebie. Zielono. Ja próbuję walczyć z naturą i usilnie co roku sieję trawę, ale jestem na straconej pozycji. Bo dookoła, wysokie sosny 🙂

 

My też prawie jak w lesie, bo mamy go tuż za płotem,  staraliśmy się też posadzić na działce jak najwięcej leśnych drzew, mamy więc sosny, brzozy, dęby, jest jeden mały buczek, przywieziony z Warszawy, który dostałam  na rozdaniu nagród za zbiórkę makulatury na ratowanie koni. Wymarzyłam sobie chatę prawie w lesie i w tym kierunku zmierzamy😉 Wnuk na razie malutki, wszystkiego ciekawy, więc te wyjazdy na wieś to wielka atrakcja🙂 Kiedyś też siałam trawę, teraz dałam spokój, koszę to co wyrasta😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeszcze zapomniałam dodać, że te wyjazdy na wieś to też dla wnuczka wspaniały kontakt z naturą i taka zielona szkoła dla maluszków, mam nadzieję nauka nie zostanie w lesie i że kiedyś w dorosłym życiu będzie dbał o wszystko co żyje. Na razie nauczyłam go przytulania do drzew😉

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 27.06.2022 o 10:31, Tola napisał:

Jeszcze Ela, której dawno tu nie było

IMG-20220627-WA0012.jpg

IMG-20220627-WA0011.jpg

IMG-20220627-WA0010.jpg

ależ ona cudna!!!!!! Pluszaczek słodki ❤️ 

Dnia 27.06.2022 o 10:47, Tola napisał:

Jeszcze zapomniałam dodać, że te wyjazdy na wieś to też dla wnuczka wspaniały kontakt z naturą i taka zielona szkoła dla maluszków, mam nadzieję nauka nie zostanie w lesie i że kiedyś w dorosłym życiu będzie dbał o wszystko co żyje. Na razie nauczyłam go przytulania do drzew😉

Taka nauka nie zostanie w lesie, mam na to dowód w osobie mojej Kasieńki :)

Link to comment
Share on other sites

Też takie rozmowy prowadziłam przez wiele wakacji ze swoim wnukiem, który od trzeciego roku życia, przyjeżdżał co roku do nas na działkę. 

Może to skutek tych rozmów, bo niezależnie od  fascynacji światem komputerów i informatyką, chce iść na biol-chem 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Dnia 2.06.2022 o 10:30, mari23 napisał:

i lato już sie zaczyna.... czas szybko płynie, a w sercu wciąż te same tęsknoty, wspomnienia...

O tak, bardzo szybko 😕  Ja tu dotarłem gdy lato już jest w swojej drugiej połowie. 

Dnia 21.06.2022 o 18:03, konfirm31 napisał:

Piękne miejsce i cudna Florka 🙂

I to bardzo 🙂 Musiałem jednak oszczędnie zarządzać moim przydziałem "lajków" na dzisiaj bo by mi zabrakło na wszystkie zdjęcia 🙂 

Dnia 27.06.2022 o 10:26, Tola napisał:

Kiedyś też siałam trawę, teraz dałam spokój, koszę to co wyrasta😉

Można i w tę stronę 😄 

Dnia 27.06.2022 o 10:31, Tola napisał:

Jeszcze Ela, której dawno tu nie było

Piękna jak zawsze i się nie starzeje 🙂 Chyba kiedyś już napisałaś co to za rasa, ale możesz jeszcze raz? 🙂  Bo to zwykle tak wygląda 😉 

1334244734_by_PanSzwagier_500.jpg

Dnia 27.06.2022 o 10:53, mari23 napisał:

ależ ona cudna!!!!!! Pluszaczek słodki ❤️ 

Taka nauka nie zostanie w lesie, mam na to dowód w osobie mojej Kasieńki 🙂

Jak te ceramiczne owieczki pokryte tym sztucznym, watowatym futrem 😄 

Oby, oby 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dnia 1.09.2022 o 20:15, terra napisał:

Bardzo mi przykro, przytulam Tolu.

Zulciu [']

Jak odejście Zulci zniosła Florcia? Tęskni ? ale wokoło ma moc innych zwierzaczków, ma towarzystwo.

Dziękuję♥️ Florka to nasza najbardziej zaburzona suczka i niestety po odejściu Zulci wydaje mi się, że  jest jeszcze gorzej 😥 Chyba będę dzwoniła do Sowy, może da nam jakieś wskazówki, co może być przyczyną jej zachowania.  

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj Florcia miała usuwany kamień nazębny. Zabieg poprzedzony był badaniem krwi no i niestety wynik ALT jest trzykrotnie podwyższony☹️. Nie wiem co jest tego przyczyną, bo w kwietniu Florka miała robione wszystkie badania i wyniki były w normie. Przed zabiegiem miała też robione echo serca, bo jakos ostatnio jakby się szybciej męczyła, ale jest wszystko dobrze. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...