Jump to content
Dogomania

Mocznica. Brak chęci jedzenia...


majkkali

Recommended Posts

Witam. Moja suczka to połączenie owczarka niemieckiego z jamnikiem. Ma 12 lat. Waży 17,5kg. Tydzień temu przestała jeść. Stała się osowiała, apatyczna. Z dnia na dzień było coraz gorzej. Dostała trzęsiawki. Nachodziły ją, jakby fale dreszczy. Schudła 3 kg. Na początku weterynarz myślał, że to zatrucie pokarmowe. Niestety, po zrobieniu badań krwi, okazało się, że suczka ma bardzo podwyższony poziom moczników (około 300). Podwyższony jest też poziom kreatyniny. Weterynarz podejrzewał już wcześniej, że to mogą być nerki. Po zobaczeniu wyników badań, stwierdził, iż prawdopodobnie pies ma mocznicę. Zupełnie nie wiem skąd się wzięła. Tak nagle. Suczka chorowała na serce (brała "Vetmedin", "Furosemid", itp), ale nigdy nie miała problemów z nerkami, aż do teraz. Bardzo się martwię, gdyż suczka nie je już nic 7 dzień. Od przedwczoraj przychodzę z nią codziennie do weterynarza na kroplówkę (sole fizjologiczne oraz glukoza) oraz zastrzyki ("Furagin"). Weterynarz zalecił także podawać "Ranigast". Mam kilka pytań:
1) Co robić, aby piesek wyzdrowiał? Chodzić na te kroplówki i podawać w.w. leki? Czy można zrobić coś jeszcze?
2) Co zrobić, aby piesek wreszcie zaczął cokolwiek jeść? Jak ją zachęcić? Pije tylko trochę wody. Widać, że chciałaby coś zjeść, wodzi oczkami za podstawianym jedzeniem, ale coś ją od tego czynu powstrzymuje. Może jest to spowodowane popaleniem przełyku przez wymiociny z kwasem moczowym? Czy istnieje jakiś lek łagodzący ból i umożliwiający tym samym psu jedzenie?

Bardzo proszę o odpowiedź. Bardzo martwię się o moją suczkę. Widzę jak bardzo cierpi :(
Z góry dziękuję za poświęcony czas.

Link to comment
Share on other sites

majkali-a miała robiona morfologię?to bardzo wazne-szczególnie z rozmazem-jest teraz sezon kleszczowy,kleszcze przenosza pierwotniaka babesia canis-nie leczona jest smiertelna.jak bedziesz u weta to go popros o morfologie.(kleszcza mogła nie zobaczyc,bo np.pies mógł wydrapac go).babeszioza daje podobne objawy

Link to comment
Share on other sites

Witaj

Współczuję, bo nie dawno pożegnaliśmy się właśnie z psem z niewydolnością nerek.
Co do choroby, to jest paskudna, pies nie chce jeść bo ma za wysoki poziom mocznika,
to co możesz zrobić to na razie karmić go na siłe z ręki, nasz pies dostawał przy wysokiej mocznicy karmę mokrą w puszkach Royal Canin Renal.
Miał wpychane kulki tej karmy do pyska.
Co do wyleczenia, to o ile nie jest to jakieś zapalenie to niewydolności nie wyleczysz, raz będzie lepiej raz gorzej.
Po serii kroplówek poziom mocznika i kreatyniny powinien spaść, natomiast to zależy od tego w jakim stanie są nerki, niech wet Ci zrobi USG i określi stan nerek.
Możesz spróbować podać psu Apetizer (w aptece, produkt dla dzieci niejadków).

Co do leków to konieczne przy mocznicy podawanie jest Furosemidu lub innego środka moczopędnego.
Kroplówki wspomagają leczenie i to bardzo. My przy bardzo zaawansowanej mocznicy dawaliśmy 500 ml soli i glukozy 2 x dziennie, jedna kroplówka rano, druga popołudniu, po 7 dniach pies miał duży spadek mocznika i kreatyniny.

Napisz jaki masz ten poziom kreatyniny bo on świadczy również o stanie nerek.

Możesz podawać suplementy diety Rubenal, Ipakitine, Azodyl. - wszystkie wspomagają nerki.

Link to comment
Share on other sites

witam
myśle że powinnaś dokarmiać psine strzykawką i szukać dobrego weta który dobrze bedzie prowadził leczenie ,bo da sie . Moją sunie lecze od dwóch miesiecy pierwszy wynik to mocznik ponad 300 kreatynina ponad 7 weci kazali uśpić sunie ale przy moim uporze kolejna klinika zaproponowała kroplówki i nic po za tym dopiero kontakt z doktor Neską dał mi nadzieje i siłe walki i tak walczymy drugi miesiąc cały czas konsultując sie z Pania Agnieszką a ze odległość do Pani doktor jest ogromna to za pomocą meili a miejscowy wet załamuje rece kiedy mówie mu że Pani doktor takie leki zaleca bo dla niego i wielu innych to najlepiej uśpić psa i po kłopocie po co mają sie dokształcac przecież to tylko zwierze ,a Pani Neska to wet z powołania z wielkim sercem dla niej nie liczy sie pieniądz i to ze tak sie opiekuje moją sunią bardzo je dziekuje .wracając do twojego problemu że pies nie chce jeść to moim przypadku Pani doktor zaleciła famidyne i ulgastrin ,gdyż przy mocznicy robią sie owrzodzenia i te leki łagodzą na dzień dzisiejszy sunia nadal jest karmiona i pojona strzykawką ,nadmienie że waży 45 kg i na początku przestała jeść póżniej zaczełam ją dokarmiać to zjadała ok 50 ml papki gotowanej a w tej chwili zjada nawet 2 l dziennie ,może kłopotliwe ale dla tak wielkiego serca jakie ma to zwierze to żadne poświecenie z mojej strony .tydzień temu robiona biochemia tragiczna kret 18 mocznik 360 po konsultacji z Panią doktor podany antybiotyk i po tygodniu kreatynina spadła na 7 jest nadzieja

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...