Jump to content
Dogomania

Championat Czech


Marek z Gromem

Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Młodzieżowy : 3 CACJ (w tym przynajmniej 1 na wystawie międzynarodowej ) od 2 sędziów, można zamienić 1 CAC uzyskany do wieku 24 miesięcy na CACJ

Champion : 4 CAC (w tym przynajmniej dwa na wystawie międzynarodowej ) od 2 sędziów, CAC muszą być zdobyte w przynajmniej dwóch sezonach wystawowych (sezon wystawowy = rok kalendarzowy)


[SIZE="1"]http://www.spaniel.pl/images/kraje/czechy.htm[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marek z Gromem']Dziekuje bardzo za pomoc :)

Mam caca z wrzesnia czyli wsumie teoretycznie zdobede 3 w styczniu i mam championa jesli dobrze zrozumialem ??[/quote]
W Czechach nie ma za duzo wystaw. W styczniu w Czechach jest tylko jedna wystawa. wiec nie masz szans na na zakonczenie championatu w styczniu:evil_lol:
W przypadku championatu czech trzeba przeslac [B]ORYGINAŁY KART OCEN I KARTEK Z CAC-ami. + [/B]oczywiscie ksero rodowodu i oplata

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Interesuje się warunkami jakie pies musi spełnić żeby zostać Championem Czech. Znalazłam taką informację :

"Rasy użytkowe potrzebują 2 x CAC (z czego przynajmniej jeden musi być z klasy użytkowej), z czego jeden musi być przyznany na wystawie międzynarodowej. Drugi wniosek CAC może być zdobyty na wystawie krajowej, klubowej lub specjalistycznej. Warunkiem przyznania championatu jest dyplom pracy. Wnioski CAC muszą być zdobyte w co najmniej dwóch sezonach wystawowych od co najmniej dwóch sędziów. Bardzo ważne są oryginały CAC (sama karta oceny niewielkie ma tu znaczenie). Na CAC musi być pieczątka organizatora, numer katalogowy i numer rej. CAC - samego kartonika. Wysyłamy oryginały CAC + podanie + ksero rodowodu, nie zaszkodzą i ksera kart ocen. Opłata za championat - 20 Koron".

Czy ktoś wie na ile prawdziwe są to informacje? Zawsze myślałam, że do championatu jest potrzebny dyplom użytkowości ale że pies nie musi być wystawiany w klasie użytkowej, tylko np w championach...

Link to comment
Share on other sites

wiesz co Aniu, dla mnie to trochę dziwne, żeby do championatu jakiegoś kraju był potrzebny użytek, gdyby tak jednak było, to znaczyłoby, że w czechach, wszystkie championy z gr.VII są użytkowe! to byłoby coś niezwykłego. użytku nie robi się od tak.może mają do wyboru albo ileś tam CAC, albo mniej CAC + użytek. sama jestem ciekawa.

Link to comment
Share on other sites

No faktycznie nie chce się skopiować ze strony Czeskiego Związku. Ale z tego co tam zrozumiałam, to w rasach w których przyznawany jest certyfikat użytkowości, to pies musi go mieć żeby zostać Championem.
Zadałam to samo pytanie na wyzly.pl, Adam powinien wiedzieć :)

Link to comment
Share on other sites

:)
I jeszcze jedno pytanie - certyfikat użytkowości może być wystawiony później niż zdobyte CAC? Chodzi mi np o taką sytuację - mam CAC z zeszłego roku, teraz zdobywam drugie (+odstęp czasu, inni sędziowie i ranga wystawy), a certyfikat wystawią mi dajmy za jakieś 3 miesiące. Czy taki komplet "zdobyczy" uprawnia psa do tytułu championa Czech?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak z innymi próbami pracy, ale "nasze polskie" IPO wystarczy - nie sądzę, że przy innych jest jakaś różnica.
Zresztą chodzi o rasy, które do tytułu Intera potrzebują dyplomu, więc dołącza się ten co do Intera, czyli rodzimy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...