Jump to content
Dogomania

PT-na czym to polega itd itp?


wiska

Recommended Posts

mi się ten aport jakoś trudny nie wydaje. też dostałyśmy 30/30 mimo, że pies nie aportujący :roll: i wszystko wyuczone. Dla mnie najtrudniejsze jest bieganie na komendę.

Ale... jak ja zdawałam to był pełen luuuzik. Sędzia odejmował punkty tylko za to co jest jasno wyszczególnione w regulaminie (np. zła pozycja w marszu) i za mega błędy czyli np. wychodzenie z placu zamiast 'do mnie'

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia&Funia']A jak jest z zgłaszaniem na egzamin musi być jakaś pieczęć instruktora który szkolił psa??[/quote]

Nie. Psa mozesz szkolic sobie nawet sama bez limitu czasowego, liczy sie zdanie egzaminu. Zaczelismy sie szkolic do PT w szkolce w wieku 4 miesiecy i z tego co pamietam pokazywalem tylko ksiazeczke zdrowia. Pozniej bylismy na wystawie w Lodzi na ktorej byly tez organizowane zawody PT wiec wszystko za jednym razem zalatwilismy :mad: Koszt udzialu w zawodach PT- 60zl/1 dzien, egzamin na PT1 w ZKwP miesiac wczesniej - 90zl. I fakt, na zawodach punkty ucinali srogo nawet za to ze pies wolno wykonywal "siad" czy "waruj".

[quote name='Luzia&Funia'] Sory za takie durne pytania ale nigdy się tym nie interesowałam bo nie miałam wtedy takiej potrzeby... :oops:[/quote]

"Kto pyta, nie bladzi" ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marider']Dokladnie. Pies musi miec tylko skonczone 12 miesiecy zeby podejsc do egzaminu PT. Gdzies tak wyczytalem ale w Zwiazku to potwierdza lub nie.[/quote]

Na PT nie ma dolnej ani górnej granicy wieku. Znam psy, które zdały PT mając 6 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Regina.F']czy ktos mi moze powiedziec ile kosztuje szkolenie psa na PT, nie wiem czy bede sama w stanie nauczyc moją perełke tego wszystkiego, wiec powiedzcie mi czy warto isc z psem na taki kurs, czy raczej jest to strata kasy?[/quote]
Zalezy jaki i gdzie ;) Zazwyczaj warto. Zazwyczaj, bo jezeli nie wybierzesz zlej szkoly. IMHO latwiej szkoli sie pod czyms okiem niz samemu.

Link to comment
Share on other sites

Nie musi :) Wiesz, to, czy pies jest gotowy na konkretny kurs PT, ktory trwa ilestam czasu, robi sie okreslone rzeczy i pies po jego ukonczeniu zda egzamin, to troche indywidualna sprawa... Najlepiej zapytaj sie w danej szkole [jaka wybierasz? :>]. A jezeli powiedza Ci, ze za wczesnie, to mozesz po prostu cwiczyc z psem, w swoim tempie, krocej [bo to mlody piesek], a do egzaminu przystapic w pozniejszym terminie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...