Jump to content
Dogomania

Wnętrostwo jednostronne....


malyszek

Recommended Posts

Wczoraj zauważyłam, że moje szczęście ze schroniska ma jedno jajko znacznie mniejsze od drugiego. Naczytałam się o wnętrach i kastracji i bardzo proszę o wasze opinie. Wiem, będę musiała iść z nim do weterynarza, ale jeszcze nie teraz. Chcę dać mu odpocząć, bo przez ostatni okres co chwilę meldowaliśmy się w lecznicy-ostatni raz w niedzielę ( zapchane gruczoły ). Czy konieczna jest kastracja?Czy to prawda, że kastracja zwiększa ryzyko występowania raka prostaty?Bardzo dziękuję z góry za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie moje psy miały jajka różnych wielkości. Różnica nie była ogromna, ale "wymacywalna" bez problemu. Muszelka ma rację, jeśli wcześniej jajka były tej samej wielkości a teraz jest diametralna różnica to leć do weta. Jeśli jednak nigdy wcześniej jajek nie sprawdzałaś a różnica między nimi nie jest b. duża to raczej nie ma powodów do paniki.

Link to comment
Share on other sites

Pies ma ok. 8 lat, u mnie jest ponad trzy lata. W wyglądzie jajka wyglądają tak samo-nie wyglądają na opuchnięte ani powiększone, właściwie wyglądają jak normalne jajka, jednak w dotyku czuć, że jedno jest mniejsze...Boję się kastracji...

Link to comment
Share on other sites

tak jak kingula pisze-jeśli ma tak od poczatku to nawet się tym nie przejmuj.natomiast jeśłi pojawiła się taka asymetria w ciagu np.tygodnia na dodatek pies nie daje się tam dotknac lub jest to czerwone no to raczej do gabinetu trzeba

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Zwracam się z ogromną prośbą do osób które mają psy po kastracji/sterylizacji o wypełnienie krótkiej – 3 minuty- ankiety [URL]http://www.ankietka.pl/ankieta/88592/kastracja-i-sterylizacja-psow.html[/URL] Dane z ankiety będą wykorzystane do pracy magisterskiej pt.”Kastracja i sterylizacja psów na terenach wiejskich” Bardzo proszę o pomoc i z góry wszystkim ,którzy wypełnią ,dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...