Jump to content
Dogomania

Pseudo- handlarzy


weteran

Recommended Posts

Po zdjęciach widać, że może nie była na wielu wystawach, może wystawiała psy które już dobrze zna (i one znają ją), może to był zły dzień, może było dużo stresu, może się po prostu nie znała. Takich[B] może[/B] dałoby się wymienić sporo.

Rozumiem za to branie kasy za coś takiego, ale przy dokładnej obserwacji ze strony właściciela psa. ;)
To jest x godzin spędzone na treningach z psem, cały dzień na wystawie, stres.. Nie mówię o opłatach trzycyfrowych, a o symbolicznym wynagrodzeniu za to, co się zrobiło.

A czytanie wzorca i przekopywanie się przez stosy zdjęć i nagrań z wystaw wydaje mi się podstawą. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie o handlingu - profesjonalnym .

Nie znam przypadku na świecie , aby dobry handler ogłaszał się na forach ..."wystawie psa"
Dobry handler nie potrzebuje takich zachęt czy reklamy, bo jego najlepszą reklamą jest to co sobą reprezentuje - a stając na lokatach na grupach i bisach jest widoczny. Obojętnie jaką rasę prowadzi czy jest to afgan czy canarian.
Dobry handler nie szuka psów do wystawienia, bo wystawia te psy , które chce /dobre z którymi może powalczyć a nie takie dla których ukończenie hodowlanki jest wyczynem/

Professional handlerem nie staje sie tak od razu , nie znam przypadku, aby professional handler był osobą mająca 17 czy 19 lat. PH to coś więcej niż osoba wystawiająca psy "bo to lubi" to coś więcej niż tylko handler .

PH ma długa listę nie tylko psów z którymi wygrywa ,ale także osób od których się uczył i nadal uczy. I więcej PH ma daną specjalizację - nie wystawia psów wszystkich ras .


PH to w większości świata zawód, a za swoją pracę PH biorą pieniądze . Płacąc im właściciel wie , że osoba która wchodzi na ring z jego psem wie co robi, i że zrobi to dobrze.

W internecie można wiele napisać ...."wystawiam 6 lat, professional handling to moja pasja, wystawiam psy wszystkich ras " teraz tak wystarczy porównać to do sędziego ....najpierw jest asystentura paroletnia, później egzamin, sędziowania , mianowanie na sędziego międzynarodowego , asystentury na dane grupy, egzamin i jest all-rounder. I "na chłopski rozum" biorąc pod uwagę,że sędzia międzynarodowy all-rounder robi swoje uprawnienia naprawdę sporo dobrych lat - kończy rozszerzenia egzaminem , mozna nadal wierzyć w umiejętność wystawiania wielu ras przez osobę , która w kynologii jest 3,4 czy 6 lat?

Nie napisałam tego postu żeby kogokolwiek obrażać, pokazałam jakie są realia PH.

Uczyłam się handlingu w USA,Holandii - u profesjonalistów z USA, siedziałam w hodowli we Włoszech,Polsce -gdzie uczyłam się danych ras , związana jestem też z Hiszpanią, wystawiałam i wystawiam psy amerykanom, włochom, serbom,szwedom, holendrom, czechom , w Polsce mam parę hodowli ,którym wystawiam psy i z którymi jestem kojarzona. Na koncie mam kilkadziesiąt BISów, Grup w całej Europie, Zw.Świata, lokaty na europejskich , specjalistycznych ,klubowych,wiele nominacji na Cruftsa a także BOG na Europie Środkowej i Wschodniej w Pradze. Na większość zapytań o handling odmawiam, bo 1. pies mi się nie podoba , 2.nie mam czasu.
Marzę o tym ,aby wiele osób przejrzało na oczy i nie dorabiało sobie ideologii i nie bawiło się w tytułomanię pisząc o sobie "professional handler" , bo to uderza w osoby, które naprawdę sie tym profesjonalnie zajmują od wielu,wielu lat. Porównując np.ich osiągnięcia a osób ,które się za PH uwazają na forach, chyba namówię ich na zmianę z PH na super hiper mega PH :evil_lol:

Edited by veronika7777
Link to comment
Share on other sites

[quote name='veronika7777']
Marzę o tym ,aby wiele osób przejrzało na oczy i nie dorabiało sobie ideologii i nie bawiło się w tytułomanię pisząc o sobie "professional handler" , bo to uderza w osoby, które naprawdę sie tym profesjonalnie zajmują od wielu,wielu lat. [/QUOTE]
Przepraszam, że się czepnę, ale jak ma uderzać w osoby, które są tak profesjonalne, że nawet nie muszą się ogłaszać a większości propozycji odmawiają, bo nie mają czasu? :) Z mojego doświadczenia wynika, że takie osoby nawet nie oglądają się za siebie i w dół, bo nie muszą - i to niezależnie od branży, choć najbardziej nasuwa mi się na myśl medycyna :D

Link to comment
Share on other sites

Wszystko fajnie, jak ktoś ma pieniądze i znajomości, sama tez chętnie bym sobie pojechała popracować z psami z hodowli z USA, Holandii, Hiszpanii i co mi z tego? :D Nikt mi tego nie załatwi, nie mam aż takich znajomości w kynologicznym świecie, nie mam znanej twarzy czy nazwiska, nie śpię na pieniądzach ;) Kogo obchodzi to, że może też bym chciała zdobywać doświadczenie? To że ktoś nie ma możliwości występowania z najdoskonalszymi psami nie oznacza, że jest złym handlerem? Zakładasz że osoba ogłaszająca się na forum na pewno źle wystawia psy i w ogóle jest do niczego? Nie uważam, że takie osoby są profesjonalistami i powinny z tego czerpać nie wiadomo jakie zyski, ale wiele z nich potrafi zaprezentować psa znacznie lepiej niż zrobiłby to jego właściciel.

Poza tym coraz częściej odnoszę wrażenie, że handling to jakaś niewiadomo trudna sztuka, którą pojąc są w stanie tylko wybrańcy, i jak nie masz 10 lat doświadczenia z pięknymi psami to na pewno robisz to źle i daj sobie spokój, ustąp miejsca lepszym ;) Szkoda że umiejętności takich osób ograniczają się TYLKO do handlingu, to trochę przykre.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wszystko fajnie, jak ktoś ma pieniądze i znajomości, sama tez chętnie bym sobie pojechała popracować z psami z hodowli z USA, Holandii, Hiszpanii i co mi z tego? :-D Nikt mi tego nie załatwi, nie mam aż takich znajomości w kynologicznym świecie, nie mam znanej twarzy czy nazwiska, nie śpię na pieniądzach ;-) Kogo obchodzi to, że może też bym chciała zdobywać doświadczenie?[/QUOTE]
W jakim zawodzie nie chcialabys pracowac, musisz miec szczescie, albo jakiekolwiek znajomosci i zainwestowac w siebie zeby zdobyc doswiadczenie i renome :) Kazdy chce byc najlepszy, ale nie kazdy ma mozliwosci, takie jest zycie. I jest tez na tyle podle, ze nikogo nie obchodzi czy ktos jest biendy, ale ma dobre serce i marzenia, czy nie. Dobry handler jest rozchwytywany, nawiazuje wspolprace z danymi hodowlami/osobami i nie prosi sie o wiecej, to jego sie prosi ;) I to prawda ze PH nie wezmie psa bardzo przecietnego, bo zalezy mu, zeby kojarzono go jak najlepiej i z najlepszymi. Co nie znaczy, ze nikt inny nie moze sie zajmowac wystawianiem, po prostu nie kazdy musi byc profesjonalny i najlepszy.

Link to comment
Share on other sites

[quote][COLOR=#000000]Co nie znaczy, ze nikt inny nie moze sie zajmowac wystawianiem, [/COLOR][COLOR=#000000]po prostu nie kazdy musi byc profesjonalny i najlepszy.[/quote]

No właśnie. I nie oznacza też to, że ktoś taki musi być od razu gorszym handlerem, wystarczy że nie ma psa/psów z którymi mógłby się wykazać.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka']No właśnie. I nie oznacza też to, że ktoś taki musi być od razu gorszym handlerem, wystarczy że nie ma psa/psów z którymi mógłby się wykazać.[/COLOR][/QUOTE]

Też uważam, ze najlepszy handler to taki, który o sobie tak myśli i pies nie jest mu potrzebny do niczego :diabloti: tak jak nauczycielowi nie są do szczęścia czy sukcesu potrzebni uczniowie:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adarek']Też uważam, ze najlepszy handler to taki, który o sobie tak myśli i pies nie jest mu potrzebny do niczego :diabloti: tak jak nauczycielowi nie są do szczęścia czy sukcesu potrzebni uczniowie:mad:[/QUOTE]

Nie rozumiem co masz na myśli i czemu tyle złośliwości w Twoim poście? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shetanka']Nie rozumiem co masz na myśli i czemu tyle złośliwości w Twoim poście? ;)[/QUOTE]

Nie czytaj tego źle. Pewnie, ze nie każdy kto chce wystawiać psy musi być profesjonalistą i że najpierw jest pasja i chęć, a potem jest oczywiście potrzebny pies. Mój komentarz był odpowiedzią na fragment zdania, że można być dobrym handlerem chociaż nie można tego zaprezentować, bo nie ma się "dobrego psa". Przecież pies to pies, każdy jest dobry, choć nie każdy lubi biegać po ringu na sznurku. Dlatego są osoby, które maja umiejętności by nauczyć takiego psa by ładnie się zaprezentował na wystawie. Zgadzam się z wcześniejszymi wpisami, że nie można reklamować się, że " z sukcesem wystawiam każdego psa" bo to prawie niemożliwe i nie tylko z winy psa. Wcześniej napisałaś, że nie wyobrażasz sobie, by ktoś kto chce wystawiać nie poczytał i nie zapoznał się z wzorcem rasy i to mi się podoba, bo to jest poważne podejście do sprawy. Więc spokojnie :-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='adarek']Nie czytaj tego źle. Pewnie, ze nie każdy kto chce wystawiać psy musi być profesjonalistą i że najpierw jest pasja i chęć, a potem jest oczywiście potrzebny pies. Mój komentarz był odpowiedzią na fragment zdania, że można być dobrym handlerem chociaż nie można tego zaprezentować, bo nie ma się "dobrego psa". Przecież pies to pies, każdy jest dobry, choć nie każdy lubi biegać po ringu na sznurku. Dlatego są osoby, które maja umiejętności by nauczyć takiego psa by ładnie się zaprezentował na wystawie. Zgadzam się z wcześniejszymi wpisami, że nie można reklamować się, że " z sukcesem wystawiam każdego psa" bo to prawie niemożliwe i nie tylko z winy psa. Wcześniej napisałaś, że nie wyobrażasz sobie, by ktoś kto chce wystawiać nie poczytał i nie zapoznał się z wzorcem rasy i to mi się podoba, bo to jest poważne podejście do sprawy. Więc spokojnie :-o[/QUOTE]

No to widzę że się nie zrozumiałyśmy. Jasne, że umiejętności handlera mają polegać na tym żeby potrafić przygotować do wystawy również trudniejszego psa - chodziło mi o to, że z przeciętnym psem nie będziemy zgarniać BISów, co nie oznacza, że będzie źle zaprezentowany, a nie każdy ma okazję wystawiać najlepsze psy.

Link to comment
Share on other sites

@Veronika7777
Wprawdzie nie korzystałem nigdy z usług handlera, ale kto wie, kto wie :) W każdym razie bardzo dziękuję za ten obszerny opis meandrów zawodu PH.

Mam tylko jedno ale ;) Skoro napisałaś, że:
[quote name='veronika7777']
I więcej PH ma daną specjalizację - nie wystawia psów wszystkich ras .
[/QUOTE]
to chyba, Twój podpis w postach niekoniecznie pasuje do takiej deklaracji?
[FONT=Century Gothic][B]"PROFESSIONAL ALL BREED HANDLER"
[/B]No chyba, że źle tłumaczę i podpis nie oznacza "Profesjonalny handler wszystkich ras"?[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='ann1gorszapolowa']

Mam tylko jedno ale ;-) Skoro napisałaś, że:

to chyba, Twój podpis w postach niekoniecznie pasuje do takiej deklaracji?
[FONT=Century Gothic][B]"PROFESSIONAL ALL BREED HANDLER"
[/B]No chyba, że źle tłumaczę i podpis nie oznacza "Profesjonalny handler wszystkich ras"?[/FONT][/QUOTE]

Również jestem tego ciekawa :)
Ja osobiście nie zatrudniałabym PH, którzy czerpią ogromną kasę z tego. Prosze nie mieć mi tego za złe, nie żałuję nikomu pieniędzy :) chodzi o to, że szczególnie u nas, w Polsce jest dużo świetnych nawet młodych handlerek, które pokażą Ci psa za darmo albo za znacznie mniejszą sumkę, a robią to równie profesjonalnie. Poza tym widać, że bije od nich wielka pasja, że się starają. Poza tym PH, jak już wspomnieliście, wybierają sobie psy do wystawienia, żeby mieć dobrą reklamę. Wg mnie handling powstał do wystawiania wszystkich psów, a nie tylko wybranych... Pomoc właścicielom brzydszego psa należy się również bardzo jak tego ładniejszego.
Niestety razi mnie w oczy to, gdy jakaś mało doświadczona osoba oferuje się za pieniądze, tak jak zrobiła to Dagmara. Oczywiście to świetne, że chce zdobywać doświadczenie, ale już za kasę? Kasę bierze się, gdy robi się to naprawdę dobrze. Po zdjęciach tego nie widać. Mnie akurat dać parę złotych dziewczynie nie przeszkadza, ale innym może.
Handler owszem powinien wcześniej przygotować psa, ale zdarzają się wypadki, że coś stanie się na wystawie i tam szukamy handlera. Co wtedy? Nie będzie wytłumaczenia 'za mało przygotowania'

Link to comment
Share on other sites

Uważam,że ja zrobiłam wszystko dobrze,jak na razie do tej pory nikt mi nie zwracał uwagi że źle wystawiam psy.Wystawiałam psy ze znanych hodowli ( Moloseum ) więc chyba świadczy to o tym że dobrze wystawiam psy.

Z psem,którego wystawiałam w Łodzi ćwiczyłam wcześniej i jakoś nikt nie powiedział mi że zrobiłam coś źle,właścicielka moim zdaniem była zadowolona,a na wystawie Pani sędzina sama powiedziała że gdyby pies był bardziej rozbudowany zajął by lepsze miejsce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...