Jump to content
Dogomania

Pseudo- handlarzy


weteran

Recommended Posts

[quote name='Agad19']Witam.
Wystawianiem psów zajmuję się od kilku lat i mogę zaprezentować Twojego psa jak najlepiej potrafię w ruchu oraz statyce .Miałam okazję pracować z różnymi rasami psów. Jeżeli z jakiś powodów nie możesz wystawić swojego psiaka napisz do mnie służę pomocą. Mogę również pomóc właścicielom w przygotowaniu swojego psa do wystawy aby mogli go zaprezentować sami. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu :
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
tel.kom. 517-350-047

Pozdrawiam[/QUOTE]

Powyżej zamieściłam cytat z innego wątku, ale tych ogłoszeń z tym adresem i telefonem jest wiele na różnych stronach internetowych.
Stanowczo odradzam. Po pierwsze jest to młoda dziewczyna, uczennica gimnazjum, więc informacje, ze "wystawianiem zajmuje się od kilku lat" są nieprawdziwe. Na zdjęciach wygląda poważniej , informacje, jakie zamieściła o sobie zachwalające jej umiejętności znaleźliśmy na wielu stronach internetowych, więc się nabraliśmy, sadząc, ze mamy do czynienia z osobą pełnoletnią, która rzeczywiście potrafi to o czym pisze. Problem nie tylko w tym, że umiejętności są na niskim poziomie i jest to raczej początek nauki niż profesja, ale również na tym, ze jest to osoba niepełnoletnia (o czym dowiedzieliśmy się po fakcie) a swoje usługi proponuje za pieniądze. Na szczęście dla nas i wielu innych, uzyskaliśmy potwierdzenie w rozmowie telefonicznej, ze czyni to za wiedzą swojej mamy. Wystawianie psa przez Dagmarę, polegało na ciągnięciu psa po ringu z pochylona głową, ustawieniu się obok lub za psem na ringu podczas oceny sędziego, bez podejmowania nawet próby ustawienia psa w pozycji wystawowej itd. Zdjęcia mówią same za siebie. Nie odczuwalibyśmy rozczarowania, gdybyśmy byli poinformowani, ze nie ma za dużego doświadczenia i chce spróbować swoich sił, ale twierdzenie, że wystawiała wiele psów i wiele ras z sukcesem i prowadzenie z tego tytułu działalności zarobkowej to już przesada. Ostrzegam więc potencjalnych nabywców takiej usługi, bo każdy nawet niedoświadczony właściciel gorzej swojego psa na pewno nie wystawi. Poniżej zdjęcia z wystawy i ponizej jedno ze spaceru, gdy nie jest wystawiany "zawodowo".

Link to comment
Share on other sites

a ja uważam,że przelewacie teraz żal za to,że Wasz pies nie wygrał na Bogu Ducha winną dziewczynę.To jest osoba,która faktycznie wystawiała wiele psów różnych raz i jak do tej pory nikt jej źle nie oceniał.Trzeba wziąć pod uwagę kondycję psa i wiele innych czynników.Ja osobiście znam wiele osób zadowolonych z wystawiania psów przez Dagmarę,które na pewno poleciłyby ją innym osobom

Link to comment
Share on other sites

Wiem, ze jesteście koleżankami, wspólne spacery do parku itd, ale obrona koleżanki też powinna mieć granice. Dagmara proponuje usługi za wynagrodzeniem, zamieszczając informacje o swoim doświadczeniu i umiejętnościach kilkuletnich - czyli od przedszkola. Z moim psem pokazała brak zaangażowania, brak umiejętności i zdjęcia to potwierdzają. Gdy stałam obok ringu wprost uwierzyć nie mogłam, że powierzyłam jej wystawienie psa. Miałam wrażenie, ze pomyliła spacer z psem z wystawą.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za ostrzeżenie. To jest oczywiste, że zostaliście nabrani przez pseudo-profesjonalistkę. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z wystawy i można stwierdzić, że ta bardzo młoda osoba nie ma umiejętności w prezentowaniu pieska. Doświadczony prezenter nie pozwoliłby sobie na ciągnięcie pieska podczas biegu, czy takie błędy podczas stania jak: wykrzywienie kręgosłupa („siodełko”), ustawienie głowy psa w dół, zbyt szeroko rozstawione i podkurczone tylne łapy itd. Na jednym ze zdjęć na którym są dwa psy obok siebie, te błędy widać bardzo wyraźnie – jeden piesek jest prezentowany prawidłowo, a drugi źle. Współczuję właścicielowi, gdyż wiem, że przygotowanie owczarka do wystawy oznacza duży wysiłek. A tu klapa na całego i to z winy prezenterki.

Link to comment
Share on other sites

...a ja sobie mysle,ze to bardzo nie fajnie jechac po dziewczynie,byc moze tylko dlatego,ze cos Wam nie ugrala.Piszesz o jej mlodym wieku i jej doswiadczeniu.Osobiscie nie znam tej dziewczyny,ale znam 15,16 letnie handlerki ktore maja duze doswiadczenie w wystawianiu i w ciemno oddalbym im ringowke.Pretensje,ze bierze kase?! To ,co? ma biegac z Twoim psem za poklepusa po plecach?Jezeli zal Ci tych kilku dyszek ,to az sie prosi abys sam pomykal po ringu lub wynajal pelnoletniego handlera za stawke x kilka jej!Zdjecia ktore pokazales o niczym nie mowia!!,przynajmniej mi.1 fota,idzie sobie dziewczyna z psem,2 fota-pokazuje mi psa ktory jest bardzo slabo przygotowany do wystaw i nawet najlepszy handler mialby problem z takim oportunista,3fota,dziewczyna stoi sobie luzno,bo byc moze inny pies jest w tym momencie oceniany i lepiej zainteresowac jej malo aktywnego psa tuz przed ocena sedziego,4 fota pies po prostu sie odwrocil.Malo tej rzekomo przekonującej na niekorzyść dziewczyny foto-dokumentacji!!Wiecej pokory i dystansu zycze!
Jeszcze jedno, skoro w swietle krytycznym pokazuje sie twarz jakiejs osoby,miejmy odwage podpisac sie z imienia i nazwiska pod wlasnym postem!

Edited by jez
Link to comment
Share on other sites

[quote name='jez']...a ja sobie mysle,ze to bardzo nie fajnie jechac po dziewczynie,byc moze tylko dlatego,ze cos Wam nie ugrala.Piszesz o jej mlodym wieku i jej doswiadczeniu.Osobiscie nie znam tej dziewczyny,ale znam 15,16 letnie handlerki ktore maja duze doswiadczenie w wystawianiu i w ciemno oddalbym im ringowke."[/QUOTE]

Tak jest wiele młodych dziewczyn, na które gdy wystawiaja psy aż miło popatrzeć. Nie mówię o tamtych, mówię o konkretnej osobie, która opisuje i reklamuje umiejętności jakich nie posiada.

[/QUOTE]
Zdjecia ktore pokazales o niczym nie mowia!!,przynajmniej mi.1 fota,idzie sobie dziewczyna z psem,2 fota-pokazuje mi psa ktory jest bardzo slabo przygotowany do wystaw i nawet najlepszy handler mialby problem z takim oportunista,3fota,dziewczyna stoi sobie luzno,bo byc moze inny pies jest w tym momencie oceniany i lepiej zainteresowac jej malo aktywnego psa tuz przed ocena sedziego,4 fota pies po prostu sie odwrocil.Malo tej rzekomo przekonującej na niekorzyść dziewczyny foto-dokumentacji!!Wiecej pokory i dystansu zycze![/QUOTE]

Gwoli ścisłości odnosząc się do Twoich słów :
Na pierwszym zdjęciu "dziewczyna idzie sobie z psem" - zgadzam się, tyle tylko, że ta sytuacja ma miejsce podczas oceniania, na ringu a nie na spacerze

"2 fota-pokazuje mi psa ktory jest bardzo slabo przygotowany do wystaw" - ten wniosek mnie dziwi, nie jest to pierwsza wystawa, ( ma 3 razy zwycięstwo młodzieży, best puppy i zdjęcie nie świadczy o tym, że pies znalazł się pierwszy raz na wystawie, tylko o braku umiejętności prowadzenia psa po ringu przez osobę wystawiającą. A poza tym, handler nie jest dodatkiem do psa, bo jeżeli tak by było, to może warto by psa puścić samego po ringu, niech sobie pobiega i się wystawi

"3fota,dziewczyna stoi sobie luzno,bo byc moze inny pies jest w tym momencie oceniany...." - to jest własnie to, zdjęcie jest zrobione w trakcie porównywania psów przez sędziego i asystenta

"4 fota pies po prostu sie odwrócił"- zdjęcie zrobione też w trakcie porównań psów przez sędziego. Jak sam widzisz, Twoje wnioski wskazują, że aż nieprawdopodobnym jest by osoba, która uważa się za handlera i informowała o "wieloletnim doświadczeniu w wystawianiu psów" popełniała takie błędy.
Co do kasy - bardziej bulwersuje mnie wprowadzanie ludzi w błąd takimi ogłoszeniami. Pozostaje jeszcze problem fiskalno- prawny w przypadku małoletnich, dlatego tylko zaakcentowałam wiek i tym się kierowałam by ostrzec innych, chętnych do skorzystania z takiej usługi.


Grażyna Łagodzińska

Link to comment
Share on other sites

Witam !
Miałam okazję współpracować z Dagmara na kilku wystawach - wystawiała moje Corso nie zamierzam nikogo ślepo bronic jednak wydaje mi się ,że na zachowanie psa i handlera wpływ ma wiele czynników .
Ja przed każdą wystawa na której Dagmara miała wystawiać mojego psa jechałam do niej na 5 - 6 godzin przez 4 -5 dni i te godziny dziewczyna poświęcala tylko na treningi z moimi psami - robiła to albo w parku przy Pl. Reymonta , a jak padał deszcz to była tak mila ,że trenowała u siebie w domu ( mimo iż na takie spotkania dojeżdżaliśmy prawie 150 km ) . Pies miał czas przyzwyczaić się do niej , mogli razem zgrać szybkość biegu ( najbardziej optymalną dla psa ) oraz najnormalniej w świecie zaprzyjaźnić się . I wychodząc na ring pies był spokojny bo przez te spotkania świetnie znal osobę , która go wystawiała .
czy w Państwa przypadku też tak było ? Czy przed wystawa byliscie na kilku spotkaniach - nawet wspólnych długich spacerach - aby Dagmara i Państwa pies miał szansę nawiązać odpowiedni kontakt ? Pytam ponieważ często jest tak ,że zabranie psa przez handlera na czas wystawienia jest dla psa dużym stresem , co z kolei nie wpływa dobrze na jego wizerunek w ringu .
Poza tym pisze Pani o młodym wieku Dagmary - proszę mi wybaczyć , ale czy pierwszy raz widziała ja Pani dopiero przed wejściem na ring ? Bo jeżeli nie to skoro młody wiek osoby wystawiającej jest problemem to mogła Pani zrezygnować z jej usług. Wydaje mi sie jednak ,że nie wiek Dagmary jest tu problemem, proszę spokojnie przeanalizować jeszcze raz czas wystawy - bo np. te wspólne godziny spędzone przez handlera i psa wspólnie maja bardzo duże znaczenie ( wiem to teraz bo kiedyś również wydawało mi się , że to zbędne i handler mi psa wystawi - neistety pomyliłam się , teraz wiem ,że ta więź między psem , a osoba go wystawiającą jest bardzo ważna ) .
Reasumując - ja z wystawiania moich psów przez Dagmarę byłam zadowolona , a psy ja polubiły - więc może na łódzkiej wystawie nie tylko handler zawinił ?

Link to comment
Share on other sites

Witam,jestem mamą Dagmary,córka nigdy nie ukrywała swojego wieku,pomimo młodego wieku uważam,że ma duże doświadczenie z psami.W naszym domu psy są od zawsze,otaczamy się ludźmi którzy mają lub hodują psy.Dagmara jest grzeczną i szczerą dziewczyną,nikogo nie naciąga,pieniądze które bierze za pokazywanie psów rekompensują jej dojazd.Myślę,że gdyby pies wygrał nie było by problemu.Z naszej strony cała sprawa wygląda tak;przed wystawą córka z psem ćwiczyła,nie było żadnych uwag co do ćwiczeń.Po wystawieniu psa w sobotę też nie było problemu.Dopiero w niedzielę Dagmara weszła na pocztę i przeczytała maila po którym zaniemówiłyśmy.W zasadzie to był nakaz oddania pieniędzy za wystawienie psa w ciągu trzech dni a jeżeli nie odda to ta Pani wstawi zdjęcia i napisze jak moja córka zaprezentowała psa,powinna Dagmara pomyśleć nad swoim zachowaniem i że zataiła wiek co dla mnie absurdalne.Odpisałyśmy grzecznie po czym dostałyśmy maila że zostanie poinformowana Izba Skarbowa o zarobku Dagmary[50zł],nie odpisałyśmy.Po czym po kilku dniach zadzwonił telefon,dowiedziałam się z niego to co wyżej napisane plus to że nie umiem wychować dzieci,jesteśmy oszustami,kłamczuchami,pod koniec rozmowy nie mogłam nic powiedzieć ponieważ nie mogłam dojść do słowa,próbowałam porozmawiać ale moje argumenty nie były brane pod uwagę.

Link to comment
Share on other sites

Dyskusja robi się gorąca i mam wrażenie, ze głównym problemem staje się zachowanie mojego psa i sugestie , że źródłem mojego rozczarowania jest brak zwycięstwa na wystawie. Otóż stanowczo się temu sprzeciwiam. Wygrał bardzo ładny pies i być może nawet wzorowo wystawiony mój psiak nie zająłby pierwszego miejsca. Nie o to chodzi. Moja reakcja wpisu na forum jest spowodowana tym, że w mojej ocenie reklamowanie umiejętności, których się nie posiada jest oszustwem. Z Dagmara się spotkałam więcej niż tydzień wcześniej, bo chciałam by poznała mojego pieska.Spotkanie trwało krótko, bo jak sama stwierdziła pies jest dobrze ułożony, przyjazny, "sam się ładnie ustawia" i nie ma problemu by go dobrze wystawić. Wcześniej na innych wystawach widziałam młode osoby, które wspaniale wystawiały psy. Niektóre wprost mnie zauroczyły swoim podejściem, umiejętnością złapania porozumienia a widziałam je np. w Legionowie z co najmniej 3 różnymi psami. Młoda dziewczyn, która zauroczyła swoimi umiejętnościami naszą całą rodzinę, nie mieszka w Łodzi, więc pomyślałam, że jeżeli jest ktoś kto ogłasza się , że od kilku lat wystawia z sukcesem psy różnych ras, mieszka w Łodzi, to może dobrym pomysłem będzie spróbować oddać go na międzynarodowej wystawie w fachowe ręce - zwłaszcza, że to bardzo pogodny, ufny, miły i przyjaźnie nastawionym do ludzi piesek. Założyłam błędnie, że ktoś kto umieszcza ogłoszenia, proponuje usługi w zakresie profesjonalnego wystawiania prezentuje wysoki poziom umiejętności i zdolności i po prostu mocno się rozczarowałam. W parku zobaczyłam ładnie zrobione dwa, trzy kółka, dobre ustawienie pieska, więc zawierzyłam. Na wystawie zobaczyłam zagubienie, brak koncentracji, zaangażowania i moim zdaniem brak umiejętności. Handling to sztuka ale i rzemiosło. Jeżeli przeczytałam dwa lub trzy paragrafy i nawet nauczyłam się je poprawnie interpretować to nie ogłaszam się, że udzielam porad prawnych i pomagam wygrać sprawy przed sądem. Wpis na forum zamieściłam, bo sama wolałabym zostać wcześniej ostrzeżona i nie popełniać tego rodzaju błędu. Oczywiście mogę się mylić i uznać, że te błędy to tylko z moim psem i tylko na tej wystawie, i że przyczyną zarejestrowanych zdjęć i obserwacji podczas wystawy, jest całkowity brak chęci i współpracy mojego psiaka z naprawdę wspaniałym handlerem. Może rzeczywiście tak było. Ja dzięki tej lekcji nabrałam odwagi by samodzielnie wystawiać pieska, bo nawet jeżeli nie będę potrafiła pokazać jego zalet i urody to zawsze będę chętnie się uczyć ale od najlepszych a niekoniecznie od każdego kto zamieszcza ogłoszenia w tym obszarze. Do komentarza zamieszczonego przez mamę Dagmary nie będę się odnosić, obydwie wiemy, że rozmowa miała inny przebieg.

Link to comment
Share on other sites

No proszę, a ktoś mi kiedyś wmawiał, że wystawy to fun i fajna zabawa :)
A tu takie Polaków rozmowy.

Jak się sprawę traktuje tak śmiertelnie poważnie, to chyba pyta się wystawców o rekomendacje, referencje handlera a nie polega wyłącznie na treści ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

Jak pewnie widać głównie czytam na tym forum, a nie się udzielam.. Ale ten wątek zmusił mnie do rejestracji i odezwu.
Takie przypadki są dość często spotykane. Wielu, nawet mniej doświadczonych handlerów chce wystawiać, bo uważa to za swoją pasję i ogłasza publicznie w Internecie, że może wystawić psa. Nie ma w tym nic złego, jeśli zawarta jest informacja, że nie jest się profesjonalistą. W tym wypadku (wg mnie) Dagmara trochę przesadziła.
Rozumiem, że chcesz zarabiać, Dagmaro. Ale pamiętaj, że należy poinformować o tym właścicieli! Poza tym też rozumiem, że zeżarł Cię stres (widać to po wypowiedzi, że na ćwiczeniach było lepiej), ale w takim razie po co wyciągać od właścicieli 50 zł? W końcu najczęściej zbiera się kase za osiągnięcia psów, w zależności jak duże ono było.. A jak tu nie było żadnego..
Na zdjęciach WYRAŹNIE widać, że nie był to za udany występ.
Więc ja radzę Dagmarze ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć i przystopować troszkę z tą kaską :)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No cóż rozumiem że dziewczyna mogła się troszkę zestresować, pies też mógł mieć gorszy dzień, dlatego tak jak pisała moja poprzedniczka z opłatą za handling można było zaczekać do rezultatu wystawy.
Można też było przeprowadzić dokładniejszą rozmowę, wypytując o to jakie psy wystawiała, jakich ras, z jakimi sukcesami. Z drugiej strony ja w ogłoszeniu nie widzę nigdzie nic o profesjonaliźmie...
Zdjęcia faktycznie nie wyglądają najlepiej, ale wiem że jak się chce kogoś uchwycić w najgorszym momencie, to się da...

Link to comment
Share on other sites

A i jeszcze jedna sprawa...

[quote][COLOR=#000000]pieniądze które bierze za pokazywanie psów rekompensują jej dojazd.[/quote]

[quote][/COLOR][RIGHT][COLOR=#3E3E3E]Dołączył[/COLOR][/RIGHT]Feb 2011PrzeglądaŁódźPosty72
[/quote]

Hmm.. od kiedy podróż w obrębie jednego miasta (nawet jeśli to skrajne dzielnice) - wynosi 50zł? :crazyeye: bo z tego co zrozumiałam to wystawa byłą w Łodzi..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']No proszę, a ktoś mi kiedyś wmawiał, że wystawy to fun i fajna zabawa :)
A tu takie Polaków rozmowy.

Jak się sprawę traktuje tak śmiertelnie poważnie, to chyba pyta się wystawców o rekomendacje, referencje handlera a nie polega wyłącznie na treści ogłoszenia.[/QUOTE]

[B]filodendron[/B], oczywiście że wystawy to fun i zabawa :) Ale też trzeba pamiętać po co one tak naprawdę powstały. Jak właściciele nie są na tyle zaawansowani aby wystawić psa samodzielnie, zatrudniają handlerów, i to nie po to żeby się tylko pobawiły, ale także żeby pokazali psa z jak najlepszej strony... Dobra zabawa i dobra prezentacja wcale siebie wzajemnie nie wykluczają.

Na zdjęciach widać, że dziewczyna stara się załapać kontakt z psem, ale pies nie jest nią zbytnio zainteresowany. Najprawdopodobniej ze stresu, bo jak wiadomo - stresik przechodzi po smyczy do psa.

Poza tym zwróce uwagę też na to jak Dagmara trzyma ringówkę - na przyszłość zwiń ją sobie w jednej łapce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rio'][B]filodendron[/B], oczywiście że wystawy to fun i zabawa :) Ale też trzeba pamiętać po co one tak naprawdę powstały. Jak właściciele nie są na tyle zaawansowani aby wystawić psa samodzielnie, zatrudniają handlerów, i to nie po to żeby się tylko pobawiły, ale także żeby pokazali psa z jak najlepszej strony... [B]Dobra zabawa i dobra prezentacja wcale siebie wzajemnie nie wykluczają[/B]. [/QUOTE]
Pewnie, że nie. Ale jak się ma priorytety to się szuka osoby z referencjami. Ćwiczy. Sprawdza. No nie wiem, ale jak chcę mieć dobrze wyleczonego zęba to nie opieram się tylko i wyłącznie na wywieszce na drzwiach, tylko pytam kto, co i jak.
Dla mnie po prostu - niezależnie od tego, jak sprawiła się krytykowana tu dziewczyna, czy dobrze czy źle - dziwne jest, że taka krytyka w ogóle pojawiła się w miejscu "publicznym". Właściciele psa nie dogadali się z nią i tyle. To się zdarza, w każdej branży.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Pewnie, że nie. Ale jak się ma priorytety to się szuka osoby z referencjami. Ćwiczy. Sprawdza. No nie wiem, ale jak chcę mieć dobrze wyleczonego zęba to nie opieram się tylko i wyłącznie na wywieszce na drzwiach, tylko pytam kto, co i jak.
Dla mnie po prostu - niezależnie od tego, jak sprawiła się krytykowana tu dziewczyna, czy dobrze czy źle - dziwne jest, że taka krytyka w ogóle pojawiła się w miejscu "publicznym". Właściciele psa nie dogadali się z nią i tyle. To się zdarza, w każdej branży.[/QUOTE]

Można mieć i taki pogląd. Szukałam referencji, ale rzeczywiście zbyt pobieżnie podeszłam do kilku opinii zamieszczonych na stronie. Reszta była dla mnie niespodzianką. Uważam też jako rodzic, że wolałabym wiedzieć i mieć pod kontrolą sposoby zarabiania pieniędzy przez moje niepełnoletnie dzieci. Dlatego zwyczajnie w pierwszej chwili się przestraszyłam, potem mi ulżyło gdy dowiedziałam się, że jest to za wiedzą rodziców. To jeden aspekt sprawy, drugi to jak już pisałam, uważam, że jeżeli ktoś się publicznie ogłasza i proponuje swoje usługi, to jest gotowy na przyjecie publiczne oceny swojej "fachowości". Zdjecia zamieściłam by słowa były poparte dowodem. Dagmara wydała mi się zwłaszcza w pierwszym kontakcie miłą i sympatyczną dziewczyną, ale nie zmienia to mojej oceny, że nie powinna proponować swoich usług wystawiania psów podkreślając swoje umiejętności i fachowość, nawet jeżeli swojego lub innego zaprzyjaźnionego psa wystawiała z sukcesem.
Inni mogą mieć w tym temacie inne poglądy i właśnie jej powierzać swoje psy. Każdy niech podejmuje sam decyzję w tej sprawie. Forum jest między innymi po to by przeczytać lub zamieścić opinie, bo dzięki temu można podejmować decyzje bardziej świadomie. :bye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirinna'] ale nie jestem pewna czy osoba która jest na zdjęciu a zwłasza o której toczy sie dyskusja nie powinna wyrazic zgody na upublicznianie zdjęć z nią.[/QUOTE]
Teoretycznie powinna wyrazić zgodę. Fotografia podlega takiej samej ochronie prawnej jak inne dane osobowe.

Link to comment
Share on other sites

A ja się bardzo cieszę, że mogę poczytać opinie (i te pozytywne i negatywne) na temat wykonywania danej usługi - bo skoro za pieniądze, to już usługa. Tak jak weteran napisał - jeśli publicznie oferowała swoje usługi, to również publicznie można wyrażać swoje zdanie na ich temat. Nie byłam i nie widziałam jak dziewczyna pracuje z psem, ale dzięki zdjęciom i opinii weterana mogę się zastanowić czy chciałabym, aby dziewczyna kiedykolwiek wystawiała mojego psa. Każdy może przecież wyciągnąć wnioski dla siebie i mi się to podoba ;)

Link to comment
Share on other sites

...czy rzeczywistym problemem w tej sprawie nie jest wydanie tych 5 dyszek ? Takie bynajmniej mam wrażenie.Kiedy na wystawie nie poszło fajnie,handlarka zbiera cięgi.Przed wystawa nie było rozterek typu,ze dziewczyna może sobie zarobić parę groszy,ze niepełnoletnia,ze się nie rozlicza z US etc.Trąca to hipokryzja.Czytajac kodeks pracy dotyczacych mlodocianych ,Wy jak pracodawcy (w tym momencie) wychodzicie mocno na niekorzyść w konfrontacji z organami które miałyby rozstrzygnąć spor o przyjecie korzyści przez osobę niepolnoletnia.
[B]Weteran[/B] powtórzę się,wstawione foty o niczym tu nie świadczą ,a na pewno nie mogą być dowodem na nieudolność handlarki.Osobiście stwierdzam,ze gdybyś w ten sam sposób atakował moja córkę, sprawa trafiłaby do sadu,zwłaszcza,ze szkalowanie dotyczy nieletniej!!.Takie kwestie należy rozwiązywać w inny sposób.Czujesz się oszukany zgłoś swoje żale odpowiednim instytucja.Fora publiczne to nie miejsce na udowadnianie swoich racji przy poklasku gawiedzi nie będącej nawet świadkami zdarzenia lub własnemu auto-poparciu występującemu pod innym nick'iem !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jez']...Fora publiczne to nie miejsce na udowadnianie swoich racji przy poklasku gawiedzi nie będącej nawet świadkami zdarzenia lub własnemu auto-poparciu występującemu pod innym nick'iem ![/QUOTE]


To znaczy pod jakim innym nickiem? Podpisuje się swoim, nie mam zwyczaju ze sobą dyskutować, więc proszę nie pisać czegoś co nie jest prawdą.

Link to comment
Share on other sites

od kilku lat widać, ze jest coraz więcej młodych osób które po kilku wystawach postanawiają zostać "profesjonalnym handlerem" i brać pieniądzę za wystawianie psów.... nie rozumieja jak wiele godzin trzeba sędzić na ringu, treningach z psami, żeby wiedziać jak z nimi pracować. Nie zdają sobie prawy, że dostając od obcej osoby psa do wystawienia biorą na siebie wielką odpowiedzialność.

Zastanawiam się ilu takich młodych handlerów zadaje sobie trud, zeby przed wystawieniem danej rasy przeczytaj jej wzorzec i zapoznaje się z prawidłowym sposobem prezentowania.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, handling to nie jest łatwa praca. Ale należy chociaż ostrzec, że nie jest się do końca profesjonalnym i potem mile zaskoczyć niż na odwrót.
Ale również jestem trochę za przystopowaniem dyskusji. To jednak jeszcze trochę dziecko i nie jest to z pewnością dla niej przyjemne czytać ten wątek. Miejmy nadzieję, że po prostu wyciągnie konsekwencje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja&Simarilion']od kilku lat widać, ze jest coraz więcej młodych osób które po kilku wystawach postanawiają zostać "profesjonalnym handlerem" i brać pieniądzę za wystawianie psów.... nie rozumieja jak wiele godzin trzeba sędzić na ringu, treningach z psami, żeby wiedziać jak z nimi pracować. Nie zdają sobie prawy, że dostając od obcej osoby psa do wystawienia biorą na siebie wielką odpowiedzialność.

Zastanawiam się ilu takich młodych handlerów zadaje sobie trud, zeby przed wystawieniem danej rasy przeczytaj jej wzorzec i zapoznaje się z prawidłowym sposobem prezentowania.[/QUOTE]

Kiedyś na jakiejś stronie oferującej swoje usługi handlerskie przeczytałam "[...] nigdy nie byłam na wystawie i nie wystawiałam psa,ale wiem,że handling jest moją pasją[...] " - krew mnie zalała...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...