Jump to content
Dogomania

Cyguś z biezdrowa


kasia-online

Recommended Posts

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='beta ata']Co to właściwie jest? Rany? choroba skóry? Czy wiadomo, co mu dolega?[/QUOTE]

Ropne zapalenie skóry, owrzodzenia i odparzenia.
Jeśli się nie dba o sierść jakiegokolwiek długowłosego psa, to ta zbija się w kołtuny, potem robi się z tego filc przylegający do skóry. Nietrudno wtedy o odparzenia, rany i infekcję. To skrajny przypadek zaniedbania.
Ludzie kupują psa z sierścią, którą stale trzeba pielęgnować, a potem sprawę dosadnie mówiąc - olewają.

wiadomo jak się czuje Cyguś?

Link to comment
Share on other sites

Kopiuje z FB:

,,
[h=6]Najnowsze info o naszym bohaterze. Już merda ogonem! A raczej... pomerduje... Chodzi, bardzo powoli, jednak porusza się o niebo lepiej, niż na początku (zbita warstwa sierści, odchodów i moczu pokrywająca rany - prawdopodobnie odczuwał straszny ból przy każdym kroku:( ). Widać, że czuje się lepiej. Pije nieprawdopodobnie dużo wody. Rany nie wyglądają ciekawie, jednak będzie dobrze...
To wspaniały psiak. Lekko poruszający się, łysy ogonek i ten niesamowity wzrok ROZBRAJAJĄ!!!
Jeszcze będzie biegał po trawie jak szalony - razem mu pomożemy:)

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ZAANGAŻOWANIE, JESTEŚCIE NIESAMOWICI!

FB kazał mi skasować niektóre zdjęcia... okazały się zbyt drastyczne.."[/h]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emdziolek']Kopiuje z FB:

,,
[B]Najnowsze info o naszym bohaterze. Już merda ogonem! A raczej... pomerduje... Chodzi, bardzo powoli, jednak porusza się o niebo lepiej, niż na początku (zbita warstwa sierści, odchodów i moczu pokrywająca rany - prawdopodobnie odczuwał straszny ból przy każdym kroku:( ). Widać, że czuje się lepiej. Pije nieprawdopodobnie dużo wody. Rany nie wyglądają ciekawie, jednak będzie dobrze...
To wspaniały psiak. Lekko poruszający się, łysy ogonek i ten niesamowity wzrok ROZBRAJAJĄ!!!
Jeszcze będzie biegał po trawie jak szalony - razem mu pomożemy:)

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ZAANGAŻOWANIE, JESTEŚCIE NIESAMOWICI!

FB kazał mi skasować niektóre zdjęcia... okazały się zbyt drastyczne.."[/B]

[/QUOTE]

Straszne, straszne.... zbyt drastyczne, to ludzie są zbyt haniebni raczej, nie zasłużyli żeby im muchę pod opiekę powierzyć.

Link to comment
Share on other sites

zbyt drastyczne ? właśnie trzeba pokazywać żeby choć trochę ruszyć sumienia ludzi , same opisy nie oddadzą powagi sytuacji
jak będziemy wszystkie problemy w "białych rękawiczkach" przedstawiać to tak jak by problemu nie było

Link to comment
Share on other sites

Przyszłam na zaproszenie ceris... Na temat tych właścicieli oraz tych "dzieci" chyba wszystko zostało już powiedziane. W głowie się to wszystko nie mieści :shake: Zdjęcia wszystkie, nieważne jak drastyczne, powinny być pokazywane! (a najlepiej dorzucić jeszcze zdjęcia oprawców :angryy:)

Link to comment
Share on other sites

Ponowię pytanie dotyczące ciągu dalszego po interwencji - czy złożono doniesienie do prokuratury??
Nie wystarczy się oburzać i zbierać pieniądze na leczenie tego biedaka -[B] to właściciel-oprawca winien je pokryć [/B]i dodatkowo ponieść karę z Ustawy o ochronie zwierząt za znęcanie się nad własnym psem, a ponadto Fundacja powinna się zwrócić o nawiązkę na jej rzecz!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Ponowię pytanie dotyczące ciągu dalszego po interwencji - czy złożono doniesienie do prokuratury??
Nie wystarczy się oburzać i zbierać pieniądze na leczenie tego biedaka -[B] to właściciel-oprawca winien je pokryć [/B]i dodatkowo ponieść karę z Ustawy o ochronie zwierząt za znęcanie się nad własnym psem, a ponadto Fundacja powinna się zwrócić o nawiązkę na jej rzecz!![/QUOTE]

Kwestia bardzo ważna, więc podniosę.
[SIZE=1]
Przy okazji - cioteczki, jak każda z nas dołoży 5zł do karmy dla biedaczka to będzie cudownie, Maada jako dt wiąże koniec z końcem :( [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/219314-Pi%C4%99kny-m%C5%82ody-Balu-nie-zas%C5%82u%C5%BCy%C5%82-by-marzn%C4%85%C4%87-w-schroniskowej-budzie-Niebawem-Mys%C5%82owice[/url][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzior.']Sprawa zostanie ( lub już została) zgłoszona, są obdukcje i tak dalej. Sprawą od strony prawnej zajmuje się straż dla zwierząt i wszytko zostanie porządnie zrobione.[/QUOTE

tzn pogotowie dla zwierząt a nie straż

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzior.'][quote name='Madzior.']Sprawa zostanie ( lub już została) zgłoszona, są obdukcje i tak dalej. Sprawą od strony prawnej zajmuje się straż dla zwierząt i wszytko zostanie porządnie zrobione.[/QUOTE

tzn pogotowie dla zwierząt a nie straż[/QUOTE]


Wybacz, że jestem taka upierdliwa! Jak podałaś nazwę organizacji, to mnie się te nazwy mylą - czy chodzi o organizację p.Jandy, czy p.Bielawskiego?
Pytam, bo dobrze wiedzieć, kogo potem dopytywać o stan sprawy? Wyjątkowo ohydny czyn właściciela tak mnie zbulwersował, że chcę śledzić losy prawne tej interwencji!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzior.']organizacja Bielawskiego czyli pogotowie dla zwierząt, po prostu źle napisałam ..[/QUOTE]

Dzieki Ci serdeczne! To kamień z serca, już oni "kochanemu panu" nie odpuszczą, zwłaszcza, że wprawe w sprawach sądowych mają;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...