Jump to content
Dogomania

Kremacja psa


iwa77

Recommended Posts

Ludzie, myślcie! Oddajecie zwłoki swojego psa nie wiadomo komu i nie wiadomi gdzie, nawet jak wrócą do was w urnie to dalej nie wiecie, co odbieracie, a potem zadręczacie sie wyrzytami sumienia... jeżeli krematorium prowadzone jest legalnie, ZAWSZE możecie być obecni przy kremacji. Tak działa Berlin, Brno i Tęczowy Most pod Wrocławiem. Widzicie cały proces, sami wybieracie urne, dostajecie certyfikat-jasna sprawa. Jak ktos nie chce was dopuścic do kremacji, to po prostu kręci! Żadne przepisy prawne tego nie zabraniają.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Nie wiem jakie dokładnie usługi obiecują w Krematis ale nie jest to spalarnia a więc nie może oferować usług kremacji. Można to sprawdzić tu: [URL]http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=3047[/URL]
Być może jest to zakład utylizacyjny a wtedy lepiej właścicielom nie wiedzieć w jaki sposób odbywa się unieszkodliwienie zwłok. A jeśli jest to zwykła działalność gospodarcza, są jedynie pośrednikiem który ma podpisane umowy ze spalarniami, to obawiam się, że z całą pewnością nie jest to spopielanie indywidualne. Zresztą "zwykłe" spalarnie nie zajmują się spalaniem zwłok a mączek wyprodukowanych ze zwłok.
Ja generalne z usług Krematis nie skorzystam.

Edited by joanna
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[SIZE=2]Z ciekawości weszłam na stronę firmy KREMAT[/SIZE][FONT=arial][SIZE=3][SIZE=2]IS.pl i na każdej zakładce jest wielki napis: "[U]Transport[/U] psów i kotów do kremacji", a pod kreską:[/SIZE] "[COLOR=#111111]firma świadczy [U]usługę transportu[/U] zwierząt domowych do kremacji. Sama kremacja odbywa się w zatwierdzonej spalarni, z którą nasza [U]firma ma zawartą umowę[/U]. Spalarnia dla zwierząt : [U]Utylizacja zwłok[/U] zwierząt, [U]utylizacja[/U] martwych psów i kotów".

Zatwierdzoną spalarnią jest [U]każda[/U] spalarnia, bo prawo polskie tak dyktuje. Utylizacja (= zbiorowe spalenie, określa się tak np. utylizację odpadów z lecznic weterynaryjnych) ma się nijak do kremacji (w komorze znajduje tylko jedno ciało). Firma Krematis jest jedynie firmą transportową, świadczącą usługi na terenie całego kraju, a zarejestrowaną (jak sprawdziłam) pod Warszawą i jak sama ogłasza na stronie, ma umowy z firmami [U]utylizacyjnymi.[/U] Resztę można sobie samemu wyjaśnić. W utylizacji używane są piece o innej pojemności, przystosowane do pojemności liczonej na set kilogramów. Nie są to piece krematoryjne.
Ja popieram kremację. Ale dla mnie Krematis nie jest wiarygodną firmą i również nie skorzystam z jej usług.
Na szczęście ja i mój piesek nie musimy jeszcze o tym myśleć ...poczekamy na firmę godną polecenia.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja wlasnie dotarlam do tego etapu kiedy musialam zrobic doglebny rekonesans i istnieje w Polsce TYLKO 1 KREMATORIUM, reszta to utylizaja Kochani... do 18 stycznia 2013 bylam totalnie zielona w tym temacie, ale kiedy odszedl moj najwiekszy Skarb przewertowalam caly Internet, fora w kazdym jezyku, a i mama zadzwonila do "krematorium" ktore wet wskazal. Mama zadala Pani po drugiej stronie sluchawki bardzo rzeczowe pytania wiec Pani sie zdziwila, ze jestesmy tak dociekliwi i odpowiedziala "prosze Pania krematorium? To daleko droga do Rio. Sama chowalam swoje psy, w Polsce nie ma krematoriów to jest utylizacja razem z odpadami medycznymi i biurowymi". Po tych slowach postanowilismy, ze nigdy nie oddam mojego przyjaciela do utylizacji, sadze, ze jako dogomaniacy zgodzicie sie ze mna, ze skoro pies/kot czy inne zwierzatkow jest dla nas jak czlonek rodziny to i nie dalibyscie bliskiego Wam czlowieka zutylizowac w piecu z materialem ze szpitala, zbiorowo, dla mnie to sie kojarzy z czasami II Wojny. Tak wiec zorganizowalam pieniadze i jedziemy do Brna. W Polsce macie krematorium we Wroclawiu i jest to JEDYNE krematorium w Polsce, gdzie Wasza ukochana istotka zostanie godnie skremowana w Waszej obecnosci i prochy ktore odbierzecie beda na pewno Waszego przyjaciela a nie np. kawalkiem sprzetu biurowego. Pogrzeb kosztuje ale bynajmniej dla mnie nei jest to powod aby traktowac doczesne cialko mojego przyjaciela jak smiec. Brno wybralismy z racji finansowych, jest troche taniej. na YouTube wpisujac krematorium brno czy jakos tak jest reportaz jak ten proces wyglada....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[SIZE=3]Od niedawna działa drugie w Polsce krematorium dla zwierząt, gdzie można dokonać kremacji indywidualnej. [B]LUBLIN klinika LCMZ (Lubelskie Centrum Małych Zwierząt) przy ul. Stefczyka - [URL]http://parkpamieci.eu/[/URL] .[/B] [/SIZE]

Edited by Dona__
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Czy jeśli zwierzę umrze u weterynarza, można odebrać jego ciało, zobowiązując się do kremacji lub pochowania na cmentarzu zwierzęcym?
Czy bezdusznie odbiera się człowiekowi tę możliwość i kieruje ciało do utylizacji?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dona__'][SIZE=3]Od niedawna działa drugie w Polsce krematorium dla zwierząt, gdzie można dokonać kremacji indywidualnej. [B]LUBLIN klinika LCMZ (Lubelskie Centrum Małych Zwierząt) przy ul. Stefczyka - [URL]http://parkpamieci.eu/[/URL] .[/B] [/SIZE][/QUOTE]
czy daja certyfikat i ile kosztuje indywidualna kremacja psa(linku nie moge otworzyc)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2][SIZE=2]To kremat[SIZE=2]orium otworzyli przy [SIZE=2]zna[SIZE=2]nej[SIZE=2] w tych stronach[/SIZE][/SIZE] i nieźle wyposażonej, pryw[SIZE=2]at[SIZE=2]nej klinice dla zwierząt, która istnieje od dawna[SIZE=2][SIZE=2].[/SIZE] [SIZE=2]Z[/SIZE]ajmuj[SIZE=2]ą[/SIZE] się tym lekarze weterynarii[SIZE=2].[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE] Oczywiście dają certyfikat. Oprócz kremacji oferują też możliwość utworzenia "diamentu" z prochów lub sierści zwierzęcia - diament "Zawsze razem" (ale to chyba droższy temat).

Kopiuję ze strony (nie wiem dlaczego link się nie otwiera... mi działa) -

[B]Kremacja indywidualna[/B]
[SIZE=2]Według NFPCC (National Federation of Pet Cemeteries and Crematoria) kremacja indywidualna jest, gdy: "Zwierzę jest kremowane oddzielnie w zamkniętej komorze i cały popiół jest uważnie zebrany zanim rozpocznie się kolejną procedurę kremacji". Cały proces ma taki sam przebieg jak kremacja człowieka. A piec, w którym przeprowadzamy usługę jest zaprojektowany dla krematoriów małych zwierząt.[/SIZE]

[B][SIZE=3]Kremacja indywidualna w Parku Pamięci[/SIZE][/B]
[SIZE=2]Dane identyfikacyjne towarzyszą naszym przyjaciołom od momentu odebrania ich ze wskazanego miejsca, aż do wydania urny z prochami właścicielowi.[/SIZE]
[SIZE=2]W momencie kiedy ciało zwierzęcia przyjeżdża do Parku Pamięci umieszczane jest w tymczasowej chłodni i rejestrowane jest to przez osobę, która brała udział w jego transporcie (często właściciele decydują się na transport we własnym zakresie).[/SIZE]
[SIZE=2]Osoba odpowiedzialna za kolejny etap układa zwierzę w czystej komorze kremacyjnej i przeprowadza kremację. Po kremacji, popiół uważnie jest zbierany i w całości przekazany do urny wskazanej przez właściciela. Kolejna Kremacja Indywidualna rozpoczyna się dopiero po oczyszczeniu komory kremacyjnej.[/SIZE]
[SIZE=2]Po zakończonym procesie do urny jest dołączany [/SIZE][B][SIZE=2]Certyfikat Parku Pamięci[/SIZE][/B][SIZE=2], gdzie umieszcza się datę wykonania kremacji oraz czytelny podpis osoby zajmującej się Twoim przyjacielem.[/SIZE]

[B]Cennik kremacji [SIZE=2]indywidualnej[/SIZE] [/B]
[SIZE=2]<10kg – 700zł[/SIZE]
[SIZE=2]10-25kg – 800zł[/SIZE]
[SIZE=2]25-40kg – 900zł[/SIZE]
[SIZE=2]40kg< - 950zł[/SIZE]

[B][SIZE=3]Transport[/SIZE][/B]
[SIZE=2]Jeśli nie posiadają państwo własnego transportu, możemy go zapewnić.[/SIZE]
[SIZE=2]Cennik transportu:[/SIZE]
[SIZE=2]a) W obrębie miasta Lublin- cena 50zł[/SIZE]
[SIZE=2]b) Polska- cena 50zł + 1,5zł za przejechany kilometr
[/SIZE]
[B][SIZE=3]Przechowanie zwierząt[/SIZE][/B]
[SIZE=2]Ułożenie zwierzęcia w boksie chłodniczym jest bezpłatne dla klientów Parku Pamięci- w ramach usługi kremacji indywidualnej.[/SIZE]
[SIZE=2]Ułożenie zwierzęcia w boksie chłodniczym dla klientów nie korzystających z usług Parku Pamięci: [/SIZE]
[SIZE=2]-za pierwsze 5 dni- 80zł[/SIZE]
[SIZE=2]-za każdy kolejny dzień- 15zł

[/SIZE]
[B]Nasi Konsultanci dostępni 24h[/B]
tel. kom.: 608 011 013


[B]Adres/tel.[/B]
Lubelskie Centrum Małych Zwierząt
20-151 Lublin, ul. Stefczyka 11
tel. 81 740 75 75
tel. 81 740 42 77

Edited by Dona__
Link to comment
Share on other sites

Czy to znaczy, że po kremacji urnę z prochami można zabrać ze sobą do domu???

[quote name='Dona__'][SIZE=2][SIZE=2]To kremat[SIZE=2]orium otworzyli przy [SIZE=2]zna[SIZE=2]nej[SIZE=2] w tych stronach[/SIZE][/SIZE] i nieźle wyposażonej, pryw[SIZE=2]at[SIZE=2]nej klinice dla zwierząt, która istnieje od dawna[SIZE=2][SIZE=2].[/SIZE] [SIZE=2]Z[/SIZE]ajmuj[SIZE=2]ą[/SIZE] się tym lekarze weterynarii[SIZE=2].[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE][/SIZE] Oczywiście dają certyfikat. Oprócz kremacji oferują też możliwość utworzenia "diamentu" z prochów lub sierści zwierzęcia - diament "Zawsze razem" (ale to chyba droższy temat).

Kopiuję ze strony (nie wiem dlaczego link się nie otwiera... mi działa) -

[B]Kremacja indywidualna[/B]
[SIZE=2]Według NFPCC (National Federation of Pet Cemeteries and Crematoria) kremacja indywidualna jest, gdy: "Zwierzę jest kremowane oddzielnie w zamkniętej komorze i cały popiół jest uważnie zebrany zanim rozpocznie się kolejną procedurę kremacji". Cały proces ma taki sam przebieg jak kremacja człowieka. A piec, w którym przeprowadzamy usługę jest zaprojektowany dla krematoriów małych zwierząt.[/SIZE]

[B][SIZE=3]Kremacja indywidualna w Parku Pamięci[/SIZE][/B]
[SIZE=2]Dane identyfikacyjne towarzyszą naszym przyjaciołom od momentu odebrania ich ze wskazanego miejsca, aż do wydania urny z prochami właścicielowi.[/SIZE]
[SIZE=2]W momencie kiedy ciało zwierzęcia przyjeżdża do Parku Pamięci umieszczane jest w tymczasowej chłodni i rejestrowane jest to przez osobę, która brała udział w jego transporcie (często właściciele decydują się na transport we własnym zakresie).[/SIZE]
[SIZE=2]Osoba odpowiedzialna za kolejny etap układa zwierzę w czystej komorze kremacyjnej i przeprowadza kremację. Po kremacji, popiół uważnie jest zbierany i w całości przekazany do urny wskazanej przez właściciela. Kolejna Kremacja Indywidualna rozpoczyna się dopiero po oczyszczeniu komory kremacyjnej.[/SIZE]
[SIZE=2]Po zakończonym procesie do urny jest dołączany [/SIZE][B][SIZE=2]Certyfikat Parku Pamięci[/SIZE][/B][SIZE=2], gdzie umieszcza się datę wykonania kremacji oraz czytelny podpis osoby zajmującej się Twoim przyjacielem.[/SIZE]

[B]Cennik kremacji [SIZE=2]indywidualnej[/SIZE] [/B]
[SIZE=2]<10kg – 700zł[/SIZE]
[SIZE=2]10-25kg – 800zł[/SIZE]
[SIZE=2]25-40kg – 900zł[/SIZE]
[SIZE=2]40kg< - 950zł[/SIZE]

[B][SIZE=3]Transport[/SIZE][/B]
[SIZE=2]Jeśli nie posiadają państwo własnego transportu, możemy go zapewnić.[/SIZE]
[SIZE=2]Cennik transportu:[/SIZE]
[SIZE=2]a) W obrębie miasta Lublin- cena 50zł[/SIZE]
[SIZE=2]b) Polska- cena 50zł + 1,5zł za przejechany kilometr
[/SIZE]
[B][SIZE=3]Przechowanie zwierząt[/SIZE][/B]
[SIZE=2]Ułożenie zwierzęcia w boksie chłodniczym jest bezpłatne dla klientów Parku Pamięci- w ramach usługi kremacji indywidualnej.[/SIZE]
[SIZE=2]Ułożenie zwierzęcia w boksie chłodniczym dla klientów nie korzystających z usług Parku Pamięci: [/SIZE]
[SIZE=2]-za pierwsze 5 dni- 80zł[/SIZE]
[SIZE=2]-za każdy kolejny dzień- 15zł

[/SIZE]
[B]Nasi Konsultanci dostępni 24h[/B]
tel. kom.: 608 011 013


[B]Adres/tel.[/B]
Lubelskie Centrum Małych Zwierząt
20-151 Lublin, ul. Stefczyka 11
tel. 81 740 75 75
tel. 81 740 42 77[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Wyżłowa'][SIZE=2]Z ciekawości weszłam na stronę firmy KREMAT[/SIZE][FONT=arial][SIZE=3][SIZE=2]IS.pl i na każdej zakładce jest wielki napis: "[U]Transport[/U] psów i kotów do kremacji", a pod kreską:[/SIZE] "[COLOR=#111111]firma świadczy [U]usługę transportu[/U] zwierząt domowych do kremacji. Sama kremacja odbywa się w zatwierdzonej spalarni, z którą nasza [U]firma ma zawartą umowę[/U]. Spalarnia dla zwierząt : [U]Utylizacja zwłok[/U] zwierząt, [U]utylizacja[/U] martwych psów i kotów".

Zatwierdzoną spalarnią jest [U]każda[/U] spalarnia, bo prawo polskie tak dyktuje. Utylizacja (= zbiorowe spalenie, określa się tak np. utylizację odpadów z lecznic weterynaryjnych) ma się nijak do kremacji (w komorze znajduje tylko jedno ciało). Firma Krematis jest jedynie firmą transportową, świadczącą usługi na terenie całego kraju, a zarejestrowaną (jak sprawdziłam) pod Warszawą i jak sama ogłasza na stronie, ma umowy z firmami [U]utylizacyjnymi.[/U] Resztę można sobie samemu wyjaśnić. W utylizacji używane są piece o innej pojemności, przystosowane do pojemności liczonej na set kilogramów. Nie są to piece krematoryjne.
Ja popieram kremację. Ale dla mnie Krematis nie jest wiarygodną firmą i również nie skorzystam z jej usług.
Na szczęście ja i mój piesek nie musimy jeszcze o tym myśleć ...poczekamy na firmę godną polecenia.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/QUOTE]

[COLOR=#2c2c2c][FONT=Verdana]Witam

Skorzystałam z usługi "kremacji" firmy Krematis i bardzo żałuję,człowiek zapewnia, że zwierzę będzie indywidualnie kremowane, ale nie daje nato żadnego dokumentu , na pytanie, gdzie będzie kremacja informuje, że w firmieHetman w Olszówce ,gdy zadzwoniłam to sprawdzić powiedzieli , że u nich zajmująsię jedynie utylizacją , od człowieka z Krematis dostałam tylko świstek, żeodebrał ciało , potem odebrałam skrzyneczkę z czymś co z pewnością nie jestprochem po moim pupilu. Facet nie daje żadnej faktury ani pokwitowania,twierdzi, że ma człowieka w firmie Hetman który kremuje indywidualnie, już towidzę jak wielką spalarnię wykorzystują dla jednego zwierzaka. Radzę trzymaćsię z daleka od tej firmy.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam,
W "Tęczowym Moście" nie ma możliwości dojścia do takich sytuacji, każda kremacja odbywa się indywidualnie w obecności właściciela. Mamy wieloletnie doświadczenie w godnym pożegnaniu naszych małych-wielkich przyjaciół. W razie wątpliwości tutaj jest nasza strona, na której znajdują się dane do kontaktu z nami: kremacja.republika.pl/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='krematorium13174510']Witam,
W "Tęczowym Moście" nie ma możliwości dojścia do takich sytuacji, każda kremacja odbywa się indywidualnie w obecności właściciela. Mamy wieloletnie doświadczenie w godnym pożegnaniu naszych małych-wielkich przyjaciół. W razie wątpliwości tutaj jest nasza strona, na której znajdują się dane do kontaktu z nami: kremacja.republika.pl/[/QUOTE]


Witam
Nie dawno pożegnaliśmy naszego przyjaciela. Nie wyobrażałam sobie oddania do utylizacji (jak śmieć). Skorzystaliśmy z usług "Tęczowego Mostu" gdy ktoś stanie przed tą smutną koniecznością , polecam .Wiem że w urnie znajdują się prochy mojego psiaka .Wszystko odbyło się godnie i z szacunkiem
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Święta prawda,nigdy nie oddałabym psa do utylizacji,ale rozumiem osoby które nie mają takiej możliwości by jechać i skremować  zwierzaczka.Ja jechałam do Wrocławia w Nowy Rok,nikt mi nie odmówił  z uwagi że to Święto,jechałam ponad 650 km w jedną stronę.Mam 100% pewności,że prochy jakie otrzymałam są właśnie mojego psiunia. Uczestniczyłam w całym procesie aż do samego końca.Dziękuję im za to że mnie tak godnie przyjęli i że miałam czas aby po raz ostatni pożegnać się z moją Luleczką.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja swojego 14 letniego przyjaciela skremowałem pod Warszawą jeśli się nie mylę - Kuleszówka. Jechałem z duszą na ramieniu z wiadomych powodów.

Na miejscu zastałem przyzwoite warunki i spokojnego, konkretnego człowieka. Zaproponował mi wybór urny, pokazał pomieszczenie i piec. Schludnie i czysto co

było najważniejsze dla mnie. Byłem przed spaleniem i w czasie otwierania. Urnę mam w domu i spokój, że mój ukochany przyjaciel nie poniewiera się gdzieś gdzie ktoś może zbezcześcić jego zwłoki. Był moment kiedy łączono tę firmę z oszustami z Warszawy powołującymi się na spalanie w jego krematorium. Ogólnie w porządku.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
Dnia 16.06.2016 o 13:50, pablooki napisał:

Ja swojego 14 letniego przyjaciela skremowałem pod Warszawą jeśli się nie mylę - Kuleszówka. Jechałem z duszą na ramieniu z wiadomych powodów.

Na miejscu zastałem przyzwoite warunki i spokojnego, konkretnego człowieka. Zaproponował mi wybór urny, pokazał pomieszczenie i piec. Schludnie i czysto co

było najważniejsze dla mnie. Byłem przed spaleniem i w czasie otwierania. Urnę mam w domu i spokój, że mój ukochany przyjaciel nie poniewiera się gdzieś gdzie ktoś może zbezcześcić jego zwłoki. Był moment kiedy łączono tę firmę z oszustami z Warszawy powołującymi się na spalanie w jego krematorium. Ogólnie w porządku.

Pozdrawiam

Też skorzystaliśmy z tej smutnej usługi Pana Krzysztofa Potyralskiego w Kuleszówce. Pełny profesjonalizm i szacunek dla pożegnania Przyjaciela. Dziękujemy, że nasz piesek nie wylądował na miejskim śmietniku razem z odpadami, tylko mogliśmy go pożegnać godnie. Każdy przyjaciel zasługuje na takie traktowanie, chociaż "to tylko pies". Polecamy Vet Serwis na ostatnią drogę do Tęczowego Mostu dla Przyjaciela.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

My swojego kochanego Benka również skremowaliśmy pod Wrocławiem. To była jego ostatnia podróż z nami. Teraz stoi na półce w urnie przy zdjęciu i bukiecie kwiatów. Smutne gdy sobie pomyślę, że czas leci a jego już  nie ma ponad miesiąc. Wydawałoby się, że świat powinien stanąć a tak nie jest. Wiem, że dla mnie wszystko zwolniło i nabrałem potwornego dystansu do wielu spraw. Nie ma dnia abym nie wył. 

Link to comment
Share on other sites

Animalpark - to także gwarancja godnego pożegnania ze zwierzęciem. Kremacja indywidualna w Lublinie i Mikołowie, pomoc w transporcie z innych województw, jeśli właściciel nie może przywieźć zwierzęcia sam. 

Chciałabym, aby ludzi można było tak spokojnie żegnać - na zachodzie Europy istnieją już "zielone leśne cmentarze" dla ludzi. Prochy skremowanego człowieka zakopywane są w urnie pod drzewem w lesie - żadnych pomników, bardzo mała tabliczka przymocowana do pnia drzewa. Żadnych głośnych uroczystości pożegnalnych w lesie, zostawiania stert zniczy czy wiązanek - las żyje normalnie, kto chce - pamięta. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...