Jump to content
Dogomania

Na rower z psem w przyczepce


optymistkaa

Recommended Posts

jest to dla mnie coś nowego poprzednie moje psy używały koszyka i wysięgnika. Niestety mam teraz psiaka ( mix amstafa z kundelkiem ma masę ale nie ma zbyt grubych łapek i boje się o jej stawy) który przez głupotę ludzką nie może biegać na dłuższe trasy. Kupiliśmy niemiecką porządną przyczepkę która lada dzień zawita u nas w domu i chcemy się na to przygotować aby nie zniechęcić psiaka. Niunia lubi jeździć metrem, pociągiem, autobusem... do rowerów ma dystans ale pracowaliśmy nad tym i jest lepiej. Kiedyś bała się podejść i wziąć ciasteczko leżące koło naszych rowerów a teraz bierze je bez problemu. Wiem że tak samo ze smakołykami będziemy pracować z przyczepką ale nie chce popełnić błędu dlatego potrzebuje wskazówek.
Pierwszy raz będziemy uczyć się jeździć w przyczepce i chciałam się dowiedzieć jakie macie sposoby aby przekonać psa a nie zniechęcić do różnych nowych i dziwnych rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

ja przyczepkę kupiłam przez znajomych wiec nie wiem na jakiej stronie ona jest ale tu są takie:
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/przyczepki_rowerowe[/URL]

[URL]http://www.szumgum.com/category/sprzet-wyprawowy-przyczepki-rowerowe-przyczepki-rowerowe-dla-psow[/URL]

[URL]http://www.szumgum.com/przyczepka-rowerowa-dla-psa-croozer-dog.html[/URL]

[URL]http://www.fajneceny.pl/product-pol-17-Przyczepka-rowerowa-do-przewozenia-psow.html[/URL]

wystarczy wpisać w google lub na allegro i poszukać jest duży wybór

Edited by optymistkaa
Link to comment
Share on other sites

Witam,
Też od jakiegoś czasu przyzwyczajam swoje psy do podróży w przyczepce. Ciekawie to wygląda, ponieważ wyprzedzajacy nas kierowcy myślą, że jadą z nami dzieci i są wyjatkowo ostrożni. Psy były troche nieufne, ale teraz jest wszystko ok. muszą być tylko dobrze uwiazane do przyczepki i nie za dużo luzu na początku. Poza tym odradzam zbyt długie dystanse, bo psy zaczynaja sie nudzić i chcą
Zdjęcie z takiej wyprawy umieszczone są w galerii dogomanii pod literą "j" jak jamnik krótkowłosy standardowy o imieniu Dasza

Link to comment
Share on other sites

A zastanawiałaś się nad specjalnym plecakiem dla psa. Kiedyś brałam również taka opcję pod uwagę, ale moja sunia waży 12 kg i to jest za duży ciężar na plecy. A teraz mam dwa jamniki więc póki co przyczepka mi sie sprawdza. Frajda jest niesamowita.

Link to comment
Share on other sites

Ja co prawda nie mam przyczepki psiej ale nam to nie przeszkadza, a nawet lepiej dla piesków bo mają towarzystwo.
Tu pierwsza jazda.
[IMG]http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/559582_360953747297261_100001479166140_998046_629894460_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mamy już za sobą pierwsze wyprawy. Mimo że moja sunia jest strachliwa to do przyczepki sama wskakuje a w domu nawet potrafi w niej się schować i spać.
pierwsza wyprawa była na działkę jakieś 45 min drogi i miałyśmy stracha jak to będzie ale nic się nie działo położyła się i rozgląda się na boki a na dłuższe trasy nawet zasypia


Koszyka na kierownicę nie polecam mieliśmy taki z podpórką ale ciężko sie skręcało pies się ruszał i była do tego utrudniona równowaga. nawet się nie odczuwa że ma się przyczepkę czuć tylko opór podczas ruszania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KatarzynaSol11']Super to jest:) Widziałam cos takiego ostatnio u mnie na mieście:)

Szkoda, że tylko dla małych piesków:([/QUOTE]

zależy jakie... są różne rozmiary my mamy taką że spokojnie duży owczarek by się zmieścił i spokojnie położył

tu masz przykładowo taką:
[URL]http://www.ceneo.pl/12216682[/URL]

Link to comment
Share on other sites

my kupowaliśmy przez znajomych ale bywają tańsze na allegro
mojej siostry koleżanka kupiła na allegro za 250 zł +35 wysyłka
trzeba tylko chcieć poszukać a napewno coś się znajdzie
ostatnio w parku gadałam z takimi ludźmi co mieli przerobioną z dziecięcej dla 2 psów (owczarek i kundelek) w jednej przyczepce jeżdżą :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='optymistkaa']
ostatnio w parku gadałam z takimi ludźmi co mieli przerobioną z dziecięcej dla 2 psów (owczarek i kundelek) w jednej przyczepce jeżdżą :)[/QUOTE]


Jak mi dzieci urosną to swoją przyczepkę też przerobię na psią. Bardzo łatwo taką przerobić, wystarczy odpruć górę oparcia i na całość położyć płytę;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Kiedyś bała się podejść i wziąć ciasteczko leżące koło naszych rowerów a teraz bierze je bez problemu. Wiem że tak samo ze smakołykami będziemy pracować z przyczepką ale nie chce popełnić błędu dlatego potrzebuje wskazówek.
Pierwszy raz będziemy uczyć się jeździć w przyczepce i chciałam się dowiedzieć jakie macie sposoby aby przekonać psa a nie zniechęcić do różnych nowych i dziwnych rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

A po co? Po co? Po co?
Dziwny wynalazek. Psa można zabrać na spacer, większy może pobiegać przy rowerze (tak robię ze swoim), ale ładować psa do przyczepki? Gdyby mnie wsadzono do takiej przyczepki obraziłbym się na właściciela. Jedź sam w trasę na rowerze, a potem zabierz psa na spacer. A tak wkładasz psa w przyczepke tylko dlatego, żeby czuć się lepiej "ho ho, zabrałem swoją psinke, miała kupę radości siedząc w tym wózku". No i psy rzadko lubią się przemieszczać nie na swoich łapach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grzeg85']A po co? Po co? Po co?
Dziwny wynalazek. Psa można zabrać na spacer, większy może pobiegać przy rowerze (tak robię ze swoim), ale ładować psa do przyczepki? Gdyby mnie wsadzono do takiej przyczepki obraziłbym się na właściciela. Jedź sam w trasę na rowerze, a potem zabierz psa na spacer. A tak wkładasz psa w przyczepke tylko dlatego, żeby czuć się lepiej "ho ho, zabrałem swoją psinke, miała kupę radości siedząc w tym wózku". No i psy rzadko lubią się przemieszczać nie na swoich łapach.[/QUOTE]
Ja myślę jednak, że idea przyczepki jest jak najbardziej pozytywna. :) Przecież nikt wśród dogomaniaków (przynajmniej tak myślę) nie będzie traktował przyczepki jako alternatywę spaceru, bo nie chodzi o to w tym wszystkim. Ja np. lubię jak mi podczas jazdy rowerowej towarzyszy pies, ale ze względu na swoją niewielką posturę i na to, że nie należy do psich długodystansowców to przyczepka jest fajnym rozwiązaniem. :) Po prostu pies biegnie koło mnie przez jakiś czas, a gdy się zmęczy to może odpocząć w przyczepce. Często wyjeżdżam na całodniowe rowerowe wypady, a dzięki przyczepce może mi towarzyszyć pies. Nota bene mój kundliszon uwielbia komponować mi w tych wyprawach, ale niestety siły nie te, nie daje rady :). Dlatego na pomysł z przyczepką jestem jak najbardziej na tak :)

Link to comment
Share on other sites

Też uważam, że taka przyczepka to jest super sprawa. Nawet planowałam sprawić nam taką, tylko jak się przyjrzałam trasie, którą najchętniej robimy, to chyba za dużo tam wertepów. Myślę, że to się sprawdza tylko na utwardzonych ścieżkach rowerowych (a może się mylę?). W każdym razie miło byłoby zabrać psa na grilla nad jezioro ale niestety nie dobiegnie tam na własnych łapach - za daleko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...