Jump to content
Dogomania

karma dla aktywnych?


Kirinna

Recommended Posts

Może zadam dziwne pytanie, ale nie wiem co myśleć.
nie wiem jaką mój pies powinien jeść karme dla psow aktywnych czy nie?
Wychodzę z nim na dwa spacery na 30 min rano i wieczorem i na jeden długi na 1,5 godziny do 2 na którym młody głównie biega, pracuje nosem oraz trochę psychicznie i zabawkami go mecze. raz w tygodniu idziemy na rower i robimy ok 5 km.
Młody schudl ostatnio prawie kilogram i jest ciągle głodny, być może przez to że zwiększyła m czas trwania spaceru.ale dawałam mu więcej karmy
w domu zazwyczaj odpoczywa, śpi lub coś gryzie.
młody jest aktywny ale moi zdaniem bez przesady nie jest psem który bez przerwy mógł by coś robić.
skończył karme, teraz daje mu gotowane; ale nie chce żeby przytył bo hrdzo ładnie wygląda teraz.
myślę o przejściu na barfa ale mam duże wątpliwości lub taste of the wild.
dostałam próbkę atletico dog i bardzo młodemu smakowala ale nie wiem nic o tej firmie

Edited by Kirinna
Link to comment
Share on other sites

na barfie psy mają więcej energii? u nas by się to przydało:)
chyba jednak przekonam się do barfa bo mam wrażenie że sierść nie do końca jest taka jak powinna być.
ostatnio przeczytałam artykuł o tym żeby nie przeginac w żadna stronę. tzn. to co psu smakuje i mu nie szkodzi można mu dawać. czyli od karmy przez wypelniacze gotowane do mięsa. jednocześnie nie było słowa o tym że inaczej to się wszystko trawie ale artykuł ciekawy:)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie chcesz zmieniać karmy, może dodaj do niej coś wysokoenergetycznego, a jednocześnie poprawiającego stan sierści, ja (a wlasciwie pies) bardzo sobie chwale FatroOmega- olej rybny dla zwierząt. Bardzo poprawia sierść jest po tym błysząca, a ponadto nie ma co ukrywać zawsze to więcej zdrowych kalorii dla psiaka. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gdyby ktos 100 lat temu uslyszal o czyms takim jak wysokoenergetyczna karma dla psa wybuchlby smiechem ;)
Kup psiakowi od czasu do czasu troche miesa ( bo to zwierzeta miesozerne i w naturze wlasnie surowym miesem sie odzywialy) zamiast tej 100 razy przetwarzanej ususzonej karmy.

Link to comment
Share on other sites

moj dostaje od czasu do czasu mieso, podroby albo kosc cieleca. niestety na barfa nie moge przejsc bo junior polyka zamiast grysc koscia nie mam czasu mu ich mielic.
teraz jest na karmie bezzbozowa i jest ok ladna sierc duzo energi, plus wlasnie dodatki miesne i warzywne
musialam zmienic karme bo ciagle chudl

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asco']watrobka, zoladki, serca, kurze lapki, porcje rosolowe - wszystko za 1kg wychodzi duzo taniej niz karma suszona, jest o wiele zdrowsze. Nie trzeba tego gotowac. wrzucasz surowe do miski i koniec ;)[/QUOTE]

wiem wiem:)
podroby mu daje ale porcji rosolowej sie boje bo on nie chce grysc. odgryza duzy kawalek i polyka i to jest najwiekszy problem.
ja jestem niedobra bo czesc jedzenia to wlasnie serduszka watrobka czy tez zoladki za ktore cwiczymy agi i przywolywanie:)
wiem ze mozna dac np skrzydelka ale mam za duze obawy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asco']jak masz maszynke do miesa albo jakis lepszy blender to zrobienie papki z porcji rosolowej zajmuje jakies 10 sekund ;)[/QUOTE]



i to jest najwiekszy prroblem bo nie posiadam:)
niedawno dawalam mu z reki ale do miski mu nie dam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Kirinna']Może zadam dziwne pytanie, ale nie wiem co myśleć.
nie wiem jaką mój pies powinien jeść karme dla psow aktywnych czy nie?
Wychodzę z nim na dwa spacery na 30 min rano i wieczorem i na jeden długi na 1,5 godziny do 2 na którym młody głównie biega, pracuje nosem oraz trochę psychicznie i zabawkami go mecze. raz w tygodniu idziemy na rower i robimy ok 5 km.
Młody schudl ostatnio prawie kilogram i jest ciągle głodny, być może przez to że zwiększyła m czas trwania spaceru.ale dawałam mu więcej karmy
w domu zazwyczaj odpoczywa, śpi lub coś gryzie.
młody jest aktywny ale moi zdaniem bez przesady nie jest psem który bez przerwy mógł by coś robić.
skończył karme, teraz daje mu gotowane; ale nie chce żeby przytył bo hrdzo ładnie wygląda teraz.
myślę o przejściu na barfa ale mam duże wątpliwości lub taste of the wild.
dostałam próbkę atletico dog i bardzo młodemu smakowala ale nie wiem nic o tej firmie[/QUOTE]

Spróbuj [URL="http://fitmin.cz/pl/psy/program-zywieniowy/kompletne-karmy/fitmin-medium/"]programu żywieniowego[/URL] Pies je karmę wysokoenergetyczną latem, kiedy jest bardziej aktywny i przechodzi na mniej energetyczna zimą. Do tego dodajesz suplementację. Ja tak robię z Argo od dwóch lat i jest idealnie. Teraz biegamy, bierzemy udział w zawodach w dogtrekkingu i daję mu karme Performance. Jesienią zmienię na Maintenance. Do tego 2x w roku suplementy wzmacniające stawy i sierść.

Próbki są do niczego. Zazwyczaj psu smakuje wszystko co nowe i najprawdopodobniej chętnie zje te 80 czy 100 g. Pytanie, czy będzie chciał jeść karmę codziennie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...