Jump to content
Dogomania

Klasa pośrednia a klasa otwarta?


Oleniek

Recommended Posts

[quote name='narisowa']do 24 miesiąca lepiej w pośredniej, zawsze mniejsza konkurencja, a rzeczywiście w otwartej można nie mieć szans ze starymi wyjadaczami (championami), chociaż zdarzają się wyjątki[/quote]

szczególnie w rasach które relatywnie wolno się rozwijają ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie
Jeszcze jedno pytanie
To byłaby nasza pierwsza wystawa, jestem z Łodzi i kusi mnie pojechać na łódzką wystawę 6 maja, ale to będzie międzynarodowa. Nie za duży kaliber, jak na pierwszy raz?
Poszukać czegoś wcześniej i spróbować wcześniej? A jak mi powiedzą "Pani zmiataj, bo żeś psa nie przygotowała" - bo ta moja suńka to taka trochę żywiołowa i za Chiny nie chce stać długo w miejscu. To będzie ją można jeszcze gdziekolwiek wystawić:oops:
Ola

Link to comment
Share on other sites

ja bym sprobowala najpierw na krajowce-bo tam jest mniej psow i sunka moze oszalec z wrazenia jak zobaczy ich az tyle na raz.A tak poza tym to sa sedziowie ktorzy bardzo przywiazuja uwage do sposobu wystawiania a sa tacy ,ktorzy patrza tylko na budowe i ruch-pogonic cie nie pogonia,najwyzej zaznacza w opisie ze suczka wymaga przygotowania na wystawy i dostaniecie nizsza lokate,rzadko ktory sedzia zaniza ocene za to

Link to comment
Share on other sites

[quote]
Dzięki wielkie
Jeszcze jedno pytanie
To byłaby nasza pierwsza wystawa, jestem z Łodzi i kusi mnie pojechać na łódzką wystawę 6 maja, ale to będzie międzynarodowa. Nie za duży kaliber, jak na pierwszy raz?
Poszukać czegoś wcześniej i spróbować wcześniej? A jak mi powiedzą "Pani zmiataj, bo żeś psa nie przygotowała" - bo ta moja suńka to taka trochę żywiołowa i za Chiny nie chce stać długo w miejscu. To będzie ją można jeszcze gdziekolwiek wystawić:oops:
Ola
[/quote]

ja sie tak samo obawiałam :) I wogole nie chciałam na zadna miedzynarodowke sie w tym roku decydowac :)
Ale po namowie doswiadczonych hodowców ( w tym miejscu :modla::modla:ukłon w stronę hodowców szpiców - już wiecie o kim mowa :P ) zdecydowałam sie na wystawe krajowa, "zaraziam sie " i przed samą łodzią chce pojechać na jeszcze jedną krajową.
Troche sie balam tej krajowki bo ostrzegali mnie ze wystawa w hali nie przypada psom do gustu, a tutaj nie dosyc ze miala byc to pierwsza wystawa to jeszcze w hali -ale jakos poszlo :)
Zdaje sobie sprawe ze ta miedzynarodowa to bedzie jak kubel zimnej wody ale trzeba sprobować.
Nie porywalam sie z motyka na ksiezyc ale nie mozna uciekać przed "nieznajomym" - dlatego mam nadzieje ze moje "jakotakie" przygotowanie z krajówek juz da jakies owoce na tej miedzynarodowce :)

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oleniek']Dzięki wielkie
Jeszcze jedno pytanie
To byłaby nasza pierwsza wystawa, jestem z Łodzi i kusi mnie pojechać na łódzką wystawę 6 maja, ale to będzie międzynarodowa. Nie za duży kaliber, jak na pierwszy raz?
Poszukać czegoś wcześniej i spróbować wcześniej?
Ola[/quote]
wiesz, my debiutowaliśmy w ub. roku. pierwsza wystawa, co prawda krajowa no i halówka ale nie było tak strasznie.psa zaczęłam uczyć na miesiąc przed wystawą, bo nikt mi nie powiedział, że im wcześniej tym lepiej. oglądający mieli niezłą zabawę. mój łobuziak zaczął wyczyniać cuda, np. chciał zjeść numer startowy, wiercił się i kręcił, skakał na mnie nie wiadomo czemu, ogólnie uznał chyba, że występy na ringu to jakaś nowa zabawa - rozbrykany do granic możliwości. ja przerażona nie wiedziałam, co mam robić. sędzina podeszła jednak do tematu fachowo - zapytała czy to nasz pierwszy raz i wręcz pocieszyła, że to tak bywa. w opisie nic nie wspomniała o wybrykach, no i wygraliśmy w swojej klasie, bo wzięła pod uwagę wygląd psa, napisała nawet, że super temperament. także myślę, że warto spróbować, a do maja jeszcze sporo czasu. nie wiem jaką masz rasę, ale można przecież się poradzić kogoś kto wystawia takie psy jak twoje, poszukaj na dogo w swojej rasie. a jak za pierwszym razem nie wyjdzie super, to się nie przejmuj, z każdą wystawą jest łatwiej i na każdej wystawie można podpatrzyć jak robią to profesjonaliści - powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oleniek']
Jeszcze jedno pytanie
To byłaby nasza pierwsza wystawa, jestem z Łodzi i kusi mnie pojechać na łódzką wystawę 6 maja, ale to będzie międzynarodowa. Nie za duży kaliber, jak na pierwszy raz?
[/quote]

eee tam , wystarczy, że troche z psiakiem poćwiczysz bieganie na ringówce i stanie i bedzie dobrze, niektórzy debiutowali na światówce w poznaniu więc wiesz... :cool3: głowa do góry i sie nei denerwujcie, do maja jeszcze dużo czasu, na każdym spacerku możecie 5 min poćwiczyć :evil_lol:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hej
to ja
debiutowaliśmy w końcu na międzynarodowej wystawie w klasie pośredniej. Sunia (18 miesięcy)pięknie poszła na ringówce, ślicznie się zaprezentowała i dostała ocenę doskonałą, I lokatę i pierwsze nasze CWC!

Sędzina była bardzo dokładna i w końcu się dowiedziałam jakie są mocne i słabe strony mojego psiaka :) Pozdrawiam wszystkich

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Oleniek']Dzięki wielkie
Jeszcze jedno pytanie
To byłaby nasza pierwsza wystawa, jestem z Łodzi i kusi mnie pojechać na łódzką wystawę 6 maja, ale to będzie międzynarodowa. Nie za duży kaliber, jak na pierwszy raz?
Poszukać czegoś wcześniej i spróbować wcześniej? A jak mi powiedzą "Pani zmiataj, bo żeś psa nie przygotowała" - bo ta moja suńka to taka trochę żywiołowa i za Chiny nie chce stać długo w miejscu. To będzie ją można jeszcze gdziekolwiek wystawić:oops:
Ola[/quote]

ja pierwszy raz z suka byłam na międzynarodowej no i mielismy 3 lokate xD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...