Jump to content
Dogomania

Marianek już w najcudowniejszym domku, jaki tylko można sobie wymarzyć.Dziękujemy! :)


paula_t

Recommended Posts

[quote name='Gosiapk']Ja wtedy padnę zaraz obok cioci keakea:

oto padnięta keakea -> :mdleje:
a to ja obok kekea ->:mdleje:

Jak ktoś chce nas zobaczyć padnięte, to proszę o DS dla Marianka :razz:[/QUOTE]

no to umawiamy się tak, że jak któraś znajdzie dla manka dom stały, to cała reszta pada przed nią na kolana haha
:modla: :modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla:
a później z radości idziemy doprowadzić się do innego padnięcia :megagrin: :knajpa:

a Gosi nikt nie uczył jak się robi małe kloniki? :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To jest na razie to co wpłynęło na moje kontro ostatnimi czasy:
mój bazarek- 114zł (a nie 97 zł, bo niektórzy zapłacili więcej)
Skarpeta im.Talcott- 120zł (minus 25%, które będzie trzeba oddać)

Wiem, że były jeszcze wpłaty, dlatego jak tylko je dostanę, to wtedy będę uzupełniać :)
Dziękuję pięknie wszystkim :)

Marianek ma na ten moment 609zł z czego:
-320 wyjdzie za transport
-250 za hotelik

więc zostaje nam: 49zł nadwyżki

Edited by paula_t
Link to comment
Share on other sites

[quote name='MTD']no to umawiamy się tak, że jak któraś znajdzie dla manka dom stały, to cała reszta pada przed nią na kolana haha
:modla: :modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla:
a później z radości idziemy doprowadzić się do innego padnięcia :megagrin: :knajpa:

a Gosi nikt nie uczył jak się robi małe kloniki? :p[/QUOTE]

Ojjjj, mnie to w domu z tydzień nie zobaczą :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MTD']ja to się na samą myśl załatwiłam :p
[URL]http://tablica.pl/oferta/niczym-filmowy-amant-marian-ID188kr.html[/URL] :D:D:D:D[/QUOTE]


Hahaha, myślałam, że się posikam :D
Aaaa, w ogóle muszę się pochwalić- kupiłam dzisiaj Mańkowi oficjalnie jego pierwszą....smyczkę. Czerwoną:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Hahaha, myślałam, że się posikam :D
Aaaa, w ogóle muszę się pochwalić- kupiłam dzisiaj Mańkowi oficjalnie jego pierwszą....smyczkę. Czerwoną:razz:[/QUOTE]

a ile by Maniuś miał w obwodzie szyi? Mam nową czerwoną obrożę (51 cm), dla Teofila duża, a po za tym on chodzi w szelkach:)

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-d-rnaXlMBMs/T76LUoScGfI/AAAAAAAAFoQ/47bIhWGg9nA/s512/DSC01435.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-wNdEQZN7tGQ/T76LVdXi8iI/AAAAAAAAFoY/J8LyVYPwgfE/s640/DSC01436.JPG[/IMG]

Marian zostaje u mnie do poniedziałku, jest padnięty także zrobiłam mu tylko te dwa zdjęcia, połaził trochę po mieszkaniu i wybrał sobie fotel jako łóżko.
Cały czas musi być tam gdzie człowiek, widać jak mu brakuje kogoś własnego :(
Jest super grzeczny, nie przejmuje się kotem, psem moim też nie za bardzo, tylko musimy popracować nad zachowaniem czystości ;)

Link to comment
Share on other sites

Ooo kurczę, nie wiem ile ma :/ wzięłam specjalnie taka, żeby można było poszerzyć :)

Maniusiek opuścił mury schroniska :multi:
Był mega grzeczny, ogonek latał na wszystkie strony, w samochodzie się położył na siedzeniu i mnie oglądał (no i też na mnie zwymiotował:eviltong:). Potem pojechaliśmy na spacerek nad Wisłę to troszeczkę pochodziliśmy, ale przede wszystkim leżał, bo już mu się spać chciało, no i gorąco było. Może nie za bardzo widać, ale wbrew pozorom mu się podobało :) A tutaj pierwsza sesyja na nowej drodze życia(niestety mój facet musiał tam mnie wtranżolić, wybaczcie :eviltong:):

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg204/scaled.php?server=204&filename=img20120524006.jpg&res=landing[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg710/scaled.php?server=710&filename=img20120524005.jpg&res=landing[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg341/scaled.php?server=341&filename=img20120524004.jpg&res=landing[/IMG]




[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg62/scaled.php?server=62&filename=img20120524003.jpg&res=landing[/IMG]




Niestety w sobotę, musimy jechać na chwilę do weterynarza do schroniska, bo Maniuśkowi się spooooro łapka pogorszyła, już jest strasznie wygięta, bardzo kuleje i często chodzi z podkuloną...Zobaczyła to Pani chirurg dzisiaj rano na obchodzie, miała jutro to obejrzeć, ale Maniuśka już tam nie ma, więc podjedziemy. Poza tym zrobił mu się z boku taki spory guzek i nie wiadomo co to (trzeba ogolić, sprawdzić i pobrać krew). No i niestety ma problemy z oddychaniem, przydusza go często. Strasznie życie dało mu w kość, nie wiem czy dotrzyma do tego nowego domku...:placz:
Maniusiek dostał sporą wyprawkę leków, które będzie musiał już je brać do końca życia (przeciwbólówki i na stawy)+ tableki na odrobaczanie i silniejsze przeciwbólówki z osłonowym lekiem, jakby było widać, że go ta łapka bardzo boli, ale mam napisać podanie do KTOZ-u i będą wysyłać leki do hoteliku do michelle04, bo miasto za to płaci :crazyeye: Jedyne co, to mamy tylko 3 tabletki (tylko tyle mieli) leku ArthroScan, musi przyjmować to codziennie, a lek dojdzie najwcześniej za ok.tydzień, a to prawie 70zł :/


Oooo, widzę, że ciocia Monia już mnie uprzedziła :)

Link to comment
Share on other sites

Ciocia Paula, zobacz ten sklep [URL]http://www.fionka.pl[/URL] , mają punkt odbioru w Krakowie na Balickiej, mają ArthroScan za 67,5 zł.
Możemy zrobić jeszcze jakąś szybką zrzutę, gdybyś mogła jutro podjechać tam po piguły dla Maniunia.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma wyboru, muszę kupić, bo nie wiem kiedy by te leki doszły z KTOZ-u, a musi codziennie dostawać :/
Wpłynęła mi deklaracja od ihabe i 20zł od osoby o inicjałach M.A.P, ale nie wiem kto to, więc niech się ujawni, żebym zapisać mogła :P
Podobno Marianek trochę niespokojny, chodzi po domu i marudzi pod drzwiami wejściowymi. Nieprzyzwyczajony biedaczek do domu, bo kilka lat biegał gdzie chce :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Nie ma wyboru, muszę kupić, bo nie wiem kiedy by te leki doszły z KTOZ-u, a musi codziennie dostawać :/
Wpłynęła mi deklaracja od ihabe i 20zł od osoby o inicjałach M.A.P, ale nie wiem kto to, więc niech się ujawni, żebym zapisać mogła :P
Podobno Marianek trochę niespokojny, chodzi po domu i marudzi pod drzwiami wejściowymi. Nieprzyzwyczajony biedaczek do domu, bo kilka lat biegał gdzie chce :([/QUOTE]

Paula, jutro Ci z rana podrzucę 2 dychy na Mariankowe pigułki, a deklarację moją na hotelik tak jak pisałam, 1 czerwca.
Biedny Maniulek z tą łapką... żeby to tak można mu było pomóc bez tych wszystkich lekarskich okropności :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Nie ma wyboru, muszę kupić, bo nie wiem kiedy by te leki doszły z KTOZ-u, a musi codziennie dostawać :/
Wpłynęła mi deklaracja od ihabe i 20zł od osoby o inicjałach M.A.P, ale nie wiem kto to, więc niech się ujawni, żebym zapisać mogła :P
Podobno Marianek trochę niespokojny, chodzi po domu i marudzi pod drzwiami wejściowymi. Nieprzyzwyczajony biedaczek do domu, bo kilka lat biegał gdzie chce :([/QUOTE]

Zamknięty w pokoju szczeka niestety, a teraz leży obok MTD i skomle...Nie wiemy dlaczego, czy go ta łapa boli czy to przez nieprzyzwyczajenie, czy w ogóle dobrze zrobiłam biorąc go do tego schroniska, a teraz szukając domu, on nie wie co się dzieje...:/

[quote name='keakea']Paula, jutro Ci z rana podrzucę 2 dychy na Mariankowe pigułki, a deklarację moją na hotelik tak jak pisałam, 1 czerwca.
Biedny Maniulek z tą łapką... żeby to tak można mu było pomóc bez tych wszystkich lekarskich okropności :([/QUOTE]

Keakea, mamy 70zł w zapasie i jeszcze powinny jakieś pieniążki wpłynąć na transport z tego co dziewczyny pisały+ napisałam do skarbonki kundelkowej odnośnie pomocy z transportem, więc dam radę z tymi pigułkami jakoś.
Okaże się w sobotę, choć dzisiaj już wet w schronisku powiedziała, że najlepiej, żeby to weterynarz-ortopeda zobaczył, bo to dosyć poważna sprawa i trudna decyzja do podjęcia co z tą łapą będzie i powinien to specjalista zobaczyć

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Zamknięty w pokoju szczeka niestety, a teraz leży obok MTD i skomle...Nie wiemy dlaczego, czy go ta łapa boli czy to przez nieprzyzwyczajenie, czy w ogóle dobrze zrobiłam biorąc go do tego schroniska, a teraz szukając domu, on nie wie co się dzieje...:/



Keakea, mamy 70zł w zapasie i jeszcze powinny jakieś pieniążki wpłynąć na transport z tego co dziewczyny pisały+ napisałam do skarbonki kundelkowej odnośnie pomocy z transportem, więc dam radę z tymi pigułkami jakoś.
Okaże się w sobotę, choć dzisiaj już wet w schronisku powiedziała, że najlepiej, żeby to weterynarz-ortopeda zobaczył, bo to dosyć poważna sprawa i trudna decyzja do podjęcia co z tą łapą będzie i powinien to specjalista zobaczyć[/QUOTE]

Maniuś skołowany pewnie i łapka boli, oby wet pomógł, trzymamy łapy za to.
Jeśli będzie można operować, dorzucę się w miarę możliwości do spłaty.
Paula, nie desperuj, zrobiłaś dla Maniutka rzecz najważniejszą - nie potraktowałaś go jak powietrze, nie przeszłaś obojętnie obok nędzarza, walczysz o niego.

Link to comment
Share on other sites

maniek przysypia więc i ja się kładę powoli.
plan zamknięcia go w osobnym pokoju na jutrzejszy dzień pracy nie wypalił, bo mała maruda skomle okrutnie kiedy jest zamknięty, podoba mu się kanapa i ewidentnie jest mu za ciepło ale i tak woli to ciepło z kimś niż chłód samemu w pokoju z otwartym oknem.

jest naprawdę padniety biedaczek, zobaczymy jak będzie wyglądała pierwsza noc, wcale się nie zdziwię jak się obudze z mankiem u boku ;)

dobranoc kobietki, to byl trudny dzień, a jutro lepiej nie będzie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t'] (...) Taka duszyczka już się znalazła:razz:[/QUOTE]

To Marianek już wyciągnięty ze schronu?


[quote name='MTD']no to umawiamy się tak, że jak któraś znajdzie dla manka dom stały, to cała reszta pada przed nią na kolana haha
:modla: :modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla::modla:
a później z radości idziemy doprowadzić się do innego padnięcia :megagrin: :knajpa:

a Gosi nikt nie uczył jak się robi małe kloniki? :p[/QUOTE]

Dobra, to ja już ćwiczę:
1. padanie na kolana -> :modla:, w sumie tak łatwiej niż padać na twarz :)
2. inne padnięcie to najprzyjemniej ćwiczyć w grupie :drink1:
3. ja tylko wiem, jak się robi mieszańce genetyczne z dwóch DNA :evil_lol:, ale klonów z jednej nici DNA to ni w ząb nie wiem :shake:


[quote name='MTD']ja to się na samą myśl załatwiłam
[url]http://tablica.pl/oferta/niczym-filmowy-amant-marian-ID188kr.html[/url] [/QUOTE]

Kto zrobił to super ogłoszenie? Przynać się :mad:


[quote name='MTD'](...)
Marian zostaje u mnie do poniedziałku, jest padnięty także zrobiłam mu tylko te dwa zdjęcia, połaził trochę po mieszkaniu i wybrał sobie fotel jako łóżko.
Cały czas musi być tam gdzie człowiek, widać jak mu brakuje kogoś własnego :(
Jest super grzeczny, nie przejmuje się kotem, psem moim też nie za bardzo, tylko musimy popracować nad zachowaniem czystości ;)[/QUOTE]


A to niespodzianka, Marianek u Cioci MTD w domu :crazyeye:
Kompiel była?


Skoro ta łapka go boli, to może to jednak nie jest stare złamanie, tylko niedawne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']To Marianek już wyciągnięty ze schronu? [/QUOTE]



A wyciągnięty, wyciągnięty, dzisiaj dzień pełen wrażeń dla niego był



[quote name='Gosiapk']Kto zrobił to super ogłoszenie? Przynać się :mad: [/QUOTE]


Kurczę, właśnie nie wiem, a genialne jest :D


[quote name='Gosiapk']A to niespodzianka, Marianek u Cioci MTD w domu :crazyeye:
Kompiel była?


Skoro ta łapka go boli, to może to jednak nie jest stare złamanie, tylko niedawne?[/QUOTE]

Kąpieli nie było, ale czesanko tak i to nawet 3 razy :D bo Marianek sypie sierściuchem
Nie, wet dzisiaj powiedziała, że to na pewno nie jest niedawne złamanie, tylko po prostu coś nie chce się zrosnąć, chcieli jeszcze poczekać, żeby zobaczyć co się stanie.


Powiedzcie mi jedną rzecz, czemu w pierwszym poście dałam link do bazarku jeszcze jednego i do facebooka, a ich nie ma, natomiast jak daję edycję to już się pojawia w tej edycji...Za dużo znaków w jednym poście?:/ Już doszłam do tego:)

Dobranoc kruszynko, śpij spokojnie:*

Edited by paula_t
Link to comment
Share on other sites

to ogloszenie to chyba ciocia MTD zrobiła :hmmmm:

Nie mam pojęcia dlaczego nie widać linków do bazarku i FB, ja też ich nie widzę, sprawdziłam przed chwilą. Czy pojawia Ci się jakiś komunikat przy edycji pierwszego postu, coś o limicie linków w jednym poście?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']to ogloszenie to chyba ciocia MTD zrobiła :hmmmm:

Nie mam pojęcia dlaczego nie widać linków do bazarku i FB, ja też ich nie widzę, sprawdziłam przed chwilą. Czy pojawia Ci się jakiś komunikat przy edycji pierwszego postu, coś o limicie linków w jednym poście?[/QUOTE]

Nie, nic się nie pojawia:/ w zapisanym poście nie ma, w jego edycji jest, nie rozumiem tego:/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Nie, nic się nie pojawia:/ w zapisanym poście nie ma, w jego edycji jest, nie rozumiem tego:/[/QUOTE]
może napisz do moda jakiegoś? bo być moze są prowadzone jakieś prace na serwerze i przez to te linki mogą nie działać, przynajmniej tak mi się wydaje. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...