Jump to content
Dogomania

Marianek już w najcudowniejszym domku, jaki tylko można sobie wymarzyć.Dziękujemy! :)


paula_t

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Paula nie przejmuj się tym wpisem, rób swoje!!! My wiemy, że chcesz pomóc...

czasy są jakie są, ale to nie znaczy, że nikomu nie wolno ufać i trzeba pomagać tylko przez fundację
jak ktoś ma wątpliwości to niech nie pomaga a da pomagać innym i Ciebie niech nie zniechęca

a teraz do nauku!! proszę się nie rozpraszać
i jak będzie brat jechał to pamiętaj o rzeczach na bazarek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majku33krakow']MTD a czemu pauli_t przeszkadzasz pomagać ,robi to jak umie.[/QUOTE]
a w czym ja niby przeszkadzam do jasnej anielki?

Paula, nie skasuje fb przez jeden wpis :(
mogę wrzucić Twoją 'prawną' odpowiedź, ale rozpęta się nikomu nie potrzebna dyskusja, dobrze robisz, pomagasz chłopakowi a kto nie chce, nie wpłaca i tyle ;|

Gosiu, krówko, psina taka zagubiona malizna z Bytomia, wklejałam link, ale już nie jest aktywny bo usunęłam :D

i jeszcze jedno: jedna z fundacji w małopolsce: [url]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.470411989640972.128346.167663849915789&type=1[/url]

słabo mi się robi od pewnego czasu na dzwiek słowa fundacja

Edited by MTD
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewakrakow']Paula nie przejmuj się tym wpisem, rób swoje!!! My wiemy, że chcesz pomóc...

czasy są jakie są, ale to nie znaczy, że nikomu nie wolno ufać i trzeba pomagać tylko przez fundację
jak ktoś ma wątpliwości to niech nie pomaga a da pomagać innym i Ciebie niech nie zniechęca

a teraz do nauku!! proszę się nie rozpraszać
i jak będzie brat jechał to pamiętaj o rzeczach na bazarek[/QUOTE]

Pamiętam, pamiętam :) tylko brat od dzisiaj ze szpitala po dwóch dniach wyszedł, bo miał jakąś torbiel usuwaną :/ ale go pogonię w najbliższych dniach;)

[quote name='majku33krakow']MTD a czemu pauli_t przeszkadzasz pomagać ,robi to jak umie.[/QUOTE]

Hola, hola! Trzeba przeczytać wszystko jeszcze raz od początku! MTD tylko ZACYTOWAŁA inną osobę. Była tu jedną z pierwszych, miała anielską cierpliwość tłumacząc mi wszystko co związane w z tym forum, cały czas robi ogłoszenia, była ze mną w schronisku, więc jest jedną z ostatnich osób,które można to zarzucić :)

30 Maniusiowych ogłoszeń z bazarku zrobionych, już jest chyba wszędzie po kilka razy, teraz pozostaje czekać...

Edited by paula_t
Link to comment
Share on other sites

Przykro mi się zrobiło, jak przeczytałam ten wpis na fb - nie pomogą nawet jedną złotówką, tylko jeszcze poszczują :(

Czekam też na dobre wieści o Domku dla Maniusia i trzymam mocno łapy.
A i mam nadzieję, że może jednak będzie można mu tę nóżkę wyprostować, choć dla biedaka taka operacja pewnie tez byłaby dużym obciążeniem. Koniecznie trzeba sprawdzić, w jakim stanie jest ogólnie i jak z jego sercem, bo być może nie będzie go można poddać narkozie, a co za tym idzie, operacja wykluczona :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='keakea']Przykro mi się zrobiło, jak przeczytałam ten wpis na fb - nie pomogą nawet jedną złotówką, tylko jeszcze poszczują :(

Czekam też na dobre wieści o Domku dla Maniusia i trzymam mocno łapy.
A i mam nadzieję, że może jednak będzie można mu tę nóżkę wyprostować, choć dla biedaka taka operacja pewnie tez byłaby dużym obciążeniem. Koniecznie trzeba sprawdzić, w jakim stanie jest ogólnie i jak z jego sercem, bo być może nie będzie go można poddać narkozie, a co za tym idzie, operacja wykluczona :([/QUOTE]

Najbardziej i tak mi się podobają ludzie, którzy mówią:"Po co pomagasz zwierzętom, tyle dzieci głodnych, ludziom trzeba pomagać" "A Ty pomagasz ludziom?" "No nie..." "No to zacznij pomagać najpierw jednej grupie, a potem praw morały i pouczaj". Ubóstwiam takie rozmowy z ludźmi.
Maniuś został wykastrowany, więc narkoza nie jest przeszkodą. Będę u niego do końca tygodnia, to wtedy się wszystkiego dowiem, bo niedługo mnie zamordują za telefony do schroniska;)

Link to comment
Share on other sites

ja nie zapomnę jak nie oddałam psa pod opiekę pana, który miał trzymać go w budzie i karmić jakimiś pomyjami i kaszą, kastrować też nie chciał, pies miał być ochroną obejścia, a odpowiedz po mojej odmowie otrzymałam od niego taką: TEN PIES I TAK TO PANI WYBACZY.
Poza tym już mi dwa razy grożono policją, zwyzywano od najgorszych, teksty o dzieciach jakie przytacza Paula to standard.
Generalnie trzeba robić tak, żeby móc spać po nocach i mieć czyste sumienie, a ludzie i tak zawsze się doczepią :)

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam bazarek pół na pół dla Marianka i dla Zoranka, który strasznie mnie biedak poruszył :-(
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/223522-Schorowany-Staruszek-Zoran-bez-szans-na-dom-%28-%28"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/223522-Schorowany-Staruszek-Zoran-bez-szans-na-dom-%28-%28[/URL]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/227364-Dla-Maniusia-i-Zoranka-psich-emeryt%C3%B3w-%29?p=19128221#post19128221[/URL]

Jak tylko mój brat pojedzie po rzeczy do ewakrakow, to będzie kolejny bazarek z rzeczy przekazanych od ewakrakow i margoth137, bo nie chciałam tak bez pytania dodawać ich rzeczy do wspólnego, dla dwóch psiaków, bazarku.

Link to comment
Share on other sites

Po długich poszukiwaniach i ustaleniach zrezygnowałam z pierwotnego hoteliku i Maniuś ma zarezerwowane miejsce u michelle04. Hotelik zaproponowała Gosiapk. Hotelik jest w Dzierżoniowie, niedaleko Wrocławia, więc będę musiała jeszcze kombinować z transportem, ale... Maniuś będzie mieszkał w DOMKU (!!), a nie w kojcu, z dwoma kolegami i koleżanką, spał w łóżeczku i hasał sobie po ogrodzie ile będzie chciał. Koszt hoteliku to 250zł z wyżywieniem.

Edited by paula_t
Link to comment
Share on other sites

z tym hotelikiem brzmi bardzo dobrze w każdym względzie, niemniej lepiej go sprawdzic, żeby była pewność ze Mankowi na starość będzie dobrze

co do bazarku, rzeczy czekają, Zoranek też mnie ruszył za serce, nie mam nic przeciwko gdyby ewent. dochód z "moich" rzeczy poszedł i na niego
przypominam tutaj (Paula się chyba nie obrazi za spam) wątek na którym próbuję na razie ze średnim skutkiem pomagać, bo sytuacja jest bardzo ciężka, długi, długi, długi

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/203717-Badi-nie-mamy-pieni%C4%99dzy-na-hotelik!!Wykruszy%C5%82y-si%C4%99-deklaracje/page39[/url]

pomoc dla Badiego pilnie potrzebna....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewakrakow']z tym hotelikiem brzmi bardzo dobrze w każdym względzie, niemniej lepiej go sprawdzic, żeby była pewność ze Mankowi na starość będzie dobrze

co do bazarku, rzeczy czekają, Zoranek też mnie ruszył za serce, nie mam nic przeciwko gdyby ewent. dochód z "moich" rzeczy poszedł i na niego
przypominam tutaj (Paula się chyba nie obrazi za spam) wątek na którym próbuję na razie ze średnim skutkiem pomagać, bo sytuacja jest bardzo ciężka, długi, długi, długi

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/203717-Badi-nie-mamy-pieniędzy-na-hotelik!!Wykruszyły-się-deklaracje/page39[/URL]

pomoc dla Badiego pilnie potrzebna....[/QUOTE]

Kilka psiaków z dogomanii jest tam w hoteliku, ja też już się naczytałam duuuuuuuużo na jego temat, rozmawiałam z michelle04 przez telefon i wydaje się, że nie powinno być wątpliwości, ale to Wy jesteście bardziej zorientowani w tych wszystkich sprawach, które się tu dzieją. Dla mnie wygląda to naprawdę super :)
Pewnie, że się nie obrazi, bo sama tak rozsyłała;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Kilka psiaków z dogomanii jest tam w hoteliku, ja też już się naczytałam duuuuuuuużo na jego temat, rozmawiałam z michelle04 przez telefon i wydaje się, że nie powinno być wątpliwości, ale to Wy jesteście bardziej zorientowani w tych wszystkich sprawach, które się tu dzieją. Dla mnie wygląda to naprawdę super :)
Pewnie, że się nie obrazi, bo sama tak rozsyłała;)[/QUOTE]

ja nie znam tego hoteliku, ale skoro już znalazłas dobre opinie to super

dzięki za wyrozumiałość w sprawie rozsyłania:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Świetna wiadomość :) Będzie grzał dupkę w domku i jeszcze tanio ;)
Transport na pewno się znajdzie, na pewno ludzie jeżdżą na trasie Kraków - Wrocław, a z Wrocka może ktoś go już podrzuci do hoteliku ;)[/QUOTE]

Ja też się strasznie cieszę, bo marzyłam, żeby mógł wreszcie zobaczyć co to znaczy spać na łóżeczku, a nie na ziemi albo w budzie !!:bigcool:
Jutro jadę do Maniusia mu o tym opowiedzieć!! Już kupiłam góry kurczaczka, który mu ostatnio tak smakował :) Może ewentualnie przywiozę cioteczkom trochę nowych zdjęć;)
Mam nadzieję, bo to 300km od Krakowa:/ Michelle04 może go odebrać z Wrocławia :)

Edited by paula_t
Link to comment
Share on other sites

[quote name='MTD'](...) Gosiu, krówko, psina taka zagubiona malizna z Bytomia, wklejałam link, ale już nie jest aktywny bo usunęłam :D(...) [/QUOTE]

:mad: ja koleżance pokażę 'krówkę' ;)


[quote name='majku33krakow']MTD a czemu pauli_t przeszkadzasz pomagać ,robi to jak umie.[/QUOTE]

że co? To chyba pomyłka, bo akurat ciocia MTD najwięcej pomaga :p


[quote name='MTD'](...) słabo mi się robi od pewnego czasu na dzwiek słowa fundacja[/QUOTE]

Niestety wielu ludzi wykorzystuje przykrywkę fundacji dla wyłudzenia pieniędzy i niepłacenia podatków. :angryy:


[quote name='paula_t']Pamiętam, pamiętam :) tylko brat od dzisiaj ze szpitala po dwóch dniach wyszedł, bo miał jakąś torbiel usuwaną :/ ale go pogonię w najbliższych dniach;) (...) [/QUOTE]

I jak się czuje? Wszystko ok?


[quote name='paula_t']Najbardziej i tak mi się podobają ludzie, którzy mówią:"Po co pomagasz zwierzętom, tyle dzieci głodnych, ludziom trzeba pomagać" "A Ty pomagasz ludziom?" "No nie..." "No to zacznij pomagać najpierw jednej grupie, a potem praw morały i pouczaj". Ubóstwiam takie rozmowy z ludźmi.
Maniuś został wykastrowany, więc narkoza nie jest przeszkodą. Będę u niego do końca tygodnia, to wtedy się wszystkiego dowiem, bo niedługo mnie zamordują za telefony do schroniska;)[/QUOTE]


Mnie takie gadanie doprowadza do szewskiej pasji. Muszę przyswoić sobie Twoją odpowiedź, tj. pytanie: "a czy Ty pomagasz i jak to robisz?" To zamknie jadaczkę dużej grupie tych moralistów. Do tej pory odpowiadalam: "każdy powinien sobie wybrać jeden cel do pomocy i ja wybrałam psy" - odpowiadam spokojnie i z uśmiechem i to z reguły ucina dalszą dyskusję, choć nie przekonuje interlokutora vel moralistę.

Edited by Gosiapk
rozszerzenie
Link to comment
Share on other sites

[quote name='MTD']ja nie zapomnę jak nie oddałam psa pod opiekę pana, który miał trzymać go w budzie i karmić jakimiś pomyjami i kaszą, kastrować też nie chciał, pies miał być ochroną obejścia, a odpowiedz po mojej odmowie otrzymałam od niego taką: TEN PIES I TAK TO PANI WYBACZY.
Poza tym już mi dwa razy grożono policją, zwyzywano od najgorszych, teksty o dzieciach jakie przytacza Paula to standard.
Generalnie trzeba robić tak, żeby móc spać po nocach i mieć czyste sumienie, a ludzie i tak zawsze się doczepią :)[/QUOTE]

Policą? dlaczego?
Zgadzam się w 100%. Robić swoje i mieć czyste sumienie. A pieniaczy i głupców tak wielu, że się ich nie uniknie.

Link to comment
Share on other sites

Tak, wszystko w porządku, dzięki :) Zrobiła mu się w dziąśle torbiel, bo coś z rosnącą ósemką było nie tak i trzeba było to wyciąć, bo miał przez to bóle głowy dosyć mocne. Niby takie 2,5cm maleństwo, a jakie kłopotliwe. Ale to na szczęście nic wielkiego, tylko zabieg nieprzyjemny, bo przez nos trzeba było wchodzić:/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Po długich poszukiwaniach i ustaleniach zrezygnowałam z pierwotnego hoteliku i Maniuś ma zarezerwowane miejsce u michelle04. Hotelik zaproponowała Gosiapk. Hotelik jest w Dzierżoniowie, niedaleko Wrocławia, więc będę musiała jeszcze kombinować z transportem, ale... Maniuś będzie mieszkał w DOMKU (!!), a nie w kojcu, z dwoma kolegami i koleżanką, spał w łóżeczku i hasał sobie po ogrodzie ile będzie chciał. Koszt hoteliku to 250zł z wyżywieniem.[/QUOTE]

Jak dla mnie super :)

Choć na razie nie mogę złożyć miesięcznej deklaracji na Mańczysława, to jeśli będzie miał okresowe potrzeby (np. weterynarz, transport itp.) to się dołożę tylko proszę o PW lub e-mail z info.

Jak będzie wiadomo ile trzeba na transport do hotelu też się dołożę (proszę o PW).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']Jak dla mnie super :)

Choć na razie nie mogę złożyć miesięcznej deklaracji na Mańczysława, to jeśli będzie miał okresowe potrzeby (np. weterynarz, transport itp.) to się dołożę tylko proszę o PW lub e-mail z info.

Jak będzie wiadomo ile trzeba na transport do hotelu też się dołożę (proszę o PW).[/QUOTE]

Mańczysław dziękuje:loveu:
Wszystko będzie się okazywało z dnia na dzień, bo to zależy od tego kiedy doprowadzą Maniusia do porządku w schronisku i jaką decyzję podejmie chirurg odnośnie jego łapki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiapk']Policą? dlaczego?
Zgadzam się w 100%. Robić swoje i mieć czyste sumienie. A pieniaczy i głupców tak wielu, że się ich nie uniknie.[/QUOTE]
raz ktoś pani gwizdnął szczeniaka przed nosem, czyli adoptował zanim ja zdążyłam jeszcze iść do niej na wizytę, a ta sobie ubzdurała, że na pewno kłamię i zarabiam na tych psach trzymanych w schronisku i już ona z pomocą policji zrzuci mnie ze stołka (wolontariuszem jestem swoja droga) :)
a drugi raz to juz większa sprawa była, sytuacja analogiczna do sprawy manka, pies znaleziony na ulicy, któremu udało się znaleźć dom po mobilizacji sporej grupy osób, pies był skrajnie wyczerpany, szkoda gadać, w każdym razie kilka miesiecy po adopcji jego niby poprzedni właściciele znaleźli stare ogłoszenie i zachciało im się psa odzyskać, a my nie chcieliśmy im dać namiarów na nowy dom, bo pies miał już na nowo ułożone życie i zakochany był w opiekunie po uszy, no i sprawa była na policji ale jakoś ucichła chyba.

Transportowe kontakty ruszę jak tylko będzie wiadomo kiedy psinka może jechać :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...