Jump to content
Dogomania

Liski


lis

Recommended Posts

  • Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

O,bardzo ciekawa wiadomość i ciekawy blog
nie spodziewałem się że i w Polsce są ludzie opiekujący się lisem pochodzącym z fermy ( bo o zagranicznych przypadkach,wiem ) więc jestem bardzo mile zaskoczony,a dzięki blogowi można się dowiedzieć jak wygląda opieka nad takim zwierzęcym indywidualistą jak lis.

Link to comment
Share on other sites

To jest lis srebrzysty,hodowlana odmiana barwna lisa pospolitego ( Vulpes vulpes )
mnie osobiście najbardziej podobają się klasyczne odmiany barwne,jak najbardziej przypominające naszego lisa żyjącego na wolności:
[url]http://www.flickr.com/photos/najlvin/sets/72157625661984655/[/url]

Link to comment
Share on other sites

To są zwierzęta uratowane z ferm,inaczej skończyłyby jako futra
opieka nad lisem fermowym nie jest zabroniona,ale jest bardzo trudna ( ciężko wejść w posiadanie zwierzęcia,fermy jeśli już sprzedają zwierzęta hurtowo,nie detalicznie,właściciele ferm wiedzą też że opiekun lisa nie będzie rozsławiał hodowli na futra ).

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,

Opiekuję się 9cio miesięczną Lisicą. Zwiała z fermy futrzarskiej.
Historię jej znajdziecie tutaj:

[URL]http://www.prw.pl/articles/view/12667/Freeda-szuka-domu[/URL]

a więcej zdjęć tutaj:

[URL]http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=271146&id=644380722[/URL]

Szukamy dla niej dobrego domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

a wiecie, co ja kiedyś widziałam? byliśmy na ognisku i podszedł do nas lis i kot. wszyscy myśleli, że ten lis poluje na tego kota, ale oni wyraźnie byli zaprzyjaźnieni ;) chodzili ze sobą, potem ich jeszcze widziałam w drodze powrotnej jak obok siebie tak po prostu szły

Link to comment
Share on other sites

Lisy i koty rywalizują ze sobą gdyż polują na podobną zdobycz,ale nie zawsze
w jednym z programów przyrodniczych również widziałem lisa i kota,którzy współpracowali ze sobą polując na drobne gryzonie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pies kocha współpracę. Dla lisa - jest to po prostu sposób na zdobycie jedzonka :>
A głaskany lubi tylko zależy kiedy i gdzie. Jak jest zrelaksowany, odpoczywa lub jak robimy sztuczki i dajemy jedzonko - wtedy lubi. Jak bryka i skaka i ma wazniejsze zajęcia - glaskanie nie jest żadną atrakcją. A gdzie - dla nowej osoby tylko pod bródka. Dla mnie wszędzie za wyjątkiem tyłeczka i nasady ogona (i tak już jest lepiej bo odwrażliwiamy do na dotyk w tym miejscu. Wyczesać przecież trzeba calego)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...