Jump to content
Dogomania

Mycie zębów u szczeniaka


kaczor

Recommended Posts

Myślicie, że mycie zębów jest konieczne? Mam teraz szczeniaka i nie wiem czy powinienem go przyzwyczajać do pasty i szczotki. Od razu powiem, że nie mam na to ochoty. Wolałbym jakieś inne sposoby na czyszczenie zębów. W sklepie, w którym robię zakupy widziałem wiele smakołyków w opisie, których jest informacja, że czyszczą zęby np.: [URL]http://www.karus.com.pl/friskies-dental-delicious-200g-mediumlarge-p-2026.html[/URL] czy [URL]http://www.karus.com.pl/friskies-dental-fresh-110g-malych-p-2028.html[/URL]
Z tego co czytałem tutaj to rzeczywiście takie przysmaki czyszczą zęby - tylko czy to absolutnie wystarcza. Wiem, że mycie zębów psu będzie mnie irytować - dlatego szukam czegoś co będzie złotym środkiem. Wygodne dla mnie i dobre dla psa.

I jeszcze jedno czy te przysmaki nadają się dla szczeniaka no i jak często je podawać.

Przy okazji wyżalę się - pies mi obgryzł nogę od mebla - od mojego ukochanego fotela. Straszenie lubię mojego psa, ale jak widzę ile zniszczył to mi uhhh... :placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Teoretycznie wielu ludzi zębów psu nie myje i pies żyje. Aczkolwiek dzięki myciu oszczędzasz sobie potem wydawania pieniędzy i męczenia psa zabiegami usuwania kamienia. Gryzaki są w porządku ale raczej dodatkowo a nie zamiennie.
Czemu mycie zębów ma Cię irytować? Jak już od małego zaczniesz psa uczyć, że mycie zębów to nie jest tragedia to bez problemu będziecie potem to robić. A jak myjesz zęby psu to i z paszczy nie śmierdzi i od razu przyjemniej z nim żyć.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Mam maltańczyka któremu nie myłam od początku zębów i wiem że był to błąd bo zaczęło mu brzydko pachnieć z pyska, zaczęłam to robić w wieku 15 miesięcy na szczęście szybko przyzwyczaił się do tego. Używam pasty i szczoteczki z firmy trixe o smaku miętowym pies ją lubi jak zje to też nic się nie stanie. Myje zęby codziennie z rana dodatkowo raz lub dwa razy w tygodniu dostaje kostki pedigree lub friskies dental fresh oprócz tego czasami daje mu kostki białe wiązane lub składane dostępne w każdym psim sklepie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...