Jump to content
Dogomania

Regal Puppy Bites


mefume

Recommended Posts

co sądzicie o tej karmie ??
czy składniki są zgodne z przepisami ?
Czy ktoś ją może podawał psu i mógłby się wypowiedzieć ?

ZA KOMENTARZE w stylu : "nie jest droga i pies je ze smakiem" - DZIĘKUJĘ ,WSTRZYMAJCIE SIĘ :-)

potrzebuje informacji czy organizm dobrze przyswaja ta karmę , czy sierść jest po niej zadbana i lśniąca i czy kupki są OK :-)

BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNA ZA TE INFO !

wklejam skład tej karmy do analizy :

"[FONT=Times New Roman][B]Charakterystyka:[/B]
Karma Regal to całkowicie naturalny pokarm dla psów charakteryzujący się unikalną równowagą białek pochodzących z mięsa. Białka zwierzęce mają tak zbilansowany skład aminokwasów, że są idealnie dopasowane do potrzeb psów. Pokarm przygotowywany jest w procesie wolnego gotowania, co pomaga psom lepiej go trawić - dlatego też karmienie wymaga mniejszych dawek dziennych.

Wszystkie diety dla psa Regal zawierają pre-biotyki i pro-biotyki, które ułatwiają trawienie pokarmów a także glukozaminę i chondroitynę, które świetnie wpływają na kondycję stawów. Żadna z karm nie zawiera pszenicy czy soi, oraz ulepszaczy smaku ani sztucznych barwników. Na czele zespołu pracującego nad rozwojem produktu stoi Thomas R. Willard - znany autorytet w dziedzinie żywności dla zwierząt.

[B]Skład:[/B] Mączka z indyka, mączka z kurczaka, brązowy ryż, mielona kukurydza, tłuszcz z kurczaka (naturalnie konserwowany mieszanina tokoferoli), suszona pulpa buraczana, całe obłuskane ziarna jęczmienia, kasza owsiana, jajka, suszone drożdże browarniane, mączka rybna, aromat naturalny, mielone siemię lniane, lecytyna, sól morska, węglan wapnia, chlorek potasu, olej rybny, L-Lizyna, DL-Metionina, olej roslinny, kwas propionowy, ekstrakt z yukki Schidigera, glukozamina, Lactobacillus Acidophilus, kwas askorbinowy (Wit. C), Witamina E, Biotyna, Niacyna, Pantotenian D-Wapnia, Witamina A, Rybofawina, Witamina B12, jednoazotan tiaminy, Chlorowodorek pirydoksyny, menadion, kwas cytrynowy, Witamina D3, kwas foliowy, siarczan żelaza, siarczan cynku, proteinian cynku, proteinian żelaza, tlenek cynku, siarczan miedzi, siarczan manganu, proteinian manganu, proteinian miedzi, tlenek manganu, selenit sodu, jodek wapnia.

[B]Analiza: [/B]Białko (28,2%), tłuszcze (18,1%), włókno (2,5%), wilgotność (10%), popiół (6,2%), wapń (1,1%), fosfor (0,76%), potas (0,6%), sód (0,36%), chlor (0,6%), magnez (0,11%)."[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2][FONT=Times New Roman]Witam.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]

Podczas wyboru karmy kieruj się tylko i wyłącznie SKŁADEM. To co producenci piszą, jak zachwalają to tylko i wyłącznie po to, żeby sprzedać produkt.
Pies jest mięsożercą, toteż w karmie musi być białko, które dostarcza mięso.
Gdy patrzymy na skład bierzemy pod uwagę 6 pierwszych pozycji, bo najwięcej tego w karmie.
Na pierwszym miejscu nie mogą się znajdować zboża.
Wiadomo, że w Pedigree i Purinie Dog Chow jest mięsa 4%... to żenująco mało.
Za minimalną stawkę uważa się 20%, jednak najlepiej gdyby mięsa było 40% lub więcej.


W składzie Regala mamy tak: mączka z indyka, mączka z kurczaka, brązowy ryż, mielona kukurydza, tłuszcz z kurczaka (naturalnie konserwowany mieszanina tokoferoli), suszona pulpa buraczana...

Z tymi mączkami to tak średnio... Dobrze jeśli występują w towarzystwie mięsa.
Brązowy ryż - ok.
Kukurydza - stanowczo odpada.
Mięso konserwowane mieszaniną tokoferoli - jak najbardziej
Pulpa buraczana - odpada...


Teraz wyszukam Ci przykładowe [COLOR=#006400]dobre karmy [/COLOR]i [COLOR=#ff0000]złe karmy[/COLOR][COLOR=#000000]. Korzystam z krakvet.pl
Nie wiem jakiego masz psa. Małej rasy, czy dużej, ale kierując się Twoim avaterem, masz Rodezjana.
UWAGA, wklejam tylko pierwsze 6-7 składników...
[/COLOR][/FONT]


[COLOR=#006400][FONT=Times New Roman]NUTRA GOLD Large Breed Puppy
Skład: mięso z kurczaka (14%), mięso z indyka (14%), mączka z kurczaka, pełnoziarnisty ryż brązowy, pełnoziarnisty ryż biały, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszanką tokoferoli)
[/FONT]
[FONT=Times New Roman]ACANA Puppy Large Breed[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#006400][FONT=Times New Roman]Skład: Dehydratyzowane mięso z kurczaka (40%), owies, świeże mięso z kurczaka, groszek, świeże mięso łososia, brązowy ryż, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszaniną tokoferoli i rozmarynu)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#006400][FONT=Times New Roman]
Orijen Puppy Large[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#006400][FONT=Times New Roman]Skład: Mączka z kurczaka o niskiej zawartości popiołu, świeże mięso kurczaka, mączka indycza, parowane ziemniaki Russet, świeżo złowione ryby z północnych jezior.[/FONT][/COLOR]



[FONT=Times New Roman]Polecam także karmę Taste of the Wild. Jest to karma pełnowartościowa dla psów w każdym stadium życia. Jest ich cztery rodzaje, podaje przykładowy:[/FONT]



[COLOR=#006400][FONT=Times New Roman]Taste of the Wild High Prairie Canine Formula[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#006400][FONT=Times New Roman]Skład: Mięso z bizona, mięso z dziczyzny, mączka z mięsa jagnięciego, mączka z kurczaka, jaja, słodkie ziemniaki, groszek.[/FONT][/COLOR]







[COLOR=#ff0000][FONT=Times New Roman]Purina Dog Chow Puppy Large Breed[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#ff0000][FONT=Times New Roman]Skład: Zboża (min. 4%), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4% indyka), ekstrakty białek roślinnych, oleje i tłuszcze, składniki pochodzenia roślinnego (min. 0,5% pulpy buraczanej), minerały, warzywa (min. 0,5% cykorii), siarczan miedzi.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#ff0000]

[/COLOR]
[COLOR=#ff0000][FONT=Times New Roman]PEDIGREE Junior z kurczakiem[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#ff0000][FONT=Times New Roman]Skład: Zboża (min. 4% kukurydzy, min. 4% pszenicy, min. 4% ryżu), mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (min. 4% kurczaka w brązowej granulce), oleje i tłuszcze, produkty pochodzenia roślinnego, roślinne ekstrakty białkowe, substancje mineralne, mleko i produkty mleczne.

[/FONT][FONT=Times New Roman]ARION Puppy Premium Large Breed[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#ff0000][FONT=Times New Roman]Skład: Zboża (kukurydza, ryż), mięso i produkty mięsne (30% kurczaka, hydrolizat białka z kurczaka), produkty roślinne (pulpa buraczana, pszenica), oleje roślinne i tłuszcze, jaja i produkty jajeczne, ryby i produkty rybne.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#ff0000]
[FONT=Times New Roman]EUKANUBA Puppy Large Breed[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#ff0000][FONT=Times New Roman]Skład: Mięso z kurcząt (>20%), kukurydza, pszenica, mączka rybna, jęczmień, sorgo, tłuszcz zwierzęcy, suszona pulpa buraczana.[/FONT][/COLOR]




[FONT=Times New Roman]Czyli podsumujmy.[/FONT]



[FONT=Times New Roman]-Na pierwszym miejscu w składzie nie powinno znaleźć się nic innego jak mięso. [/FONT]
[FONT=Times New Roman]-Mięsa w karmie powinno być min. 20% a najlepiej 40% lub więcej. [/FONT]
[FONT=Times New Roman]-unikajmy uogólnień typu: [/FONT]
[FONT=Times New Roman]mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, [/FONT]
[FONT=Times New Roman]produkty jejeczne,[/FONT]
[FONT=Times New Roman]produkty rybne, [/FONT]
[FONT=Times New Roman]składniki pochodzenia roślinnego.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Są to odpadki. [/FONT]




[FONT=Times New Roman]
W karmie nie powinny się znaleźć produkty takie jak:[/FONT]
[FONT=Times New Roman]-zboża (kukurydza, pszenica, jęczmień)[/FONT]
[FONT=Times New Roman]-pulpa buraczana[/FONT]



[FONT=Times New Roman]W karmie powinny znaleźć się produkty takie jak:[/FONT]
[FONT=Times New Roman]-świeże mięsa, dehydratyzowane mięsa (pozbawione wody)[/FONT]
[FONT=Times New Roman]-świeże ryby[/FONT]
[FONT=Times New Roman]-ryż biały, brązowy, groszek, ziemniaki[/FONT]
[FONT=Times New Roman]-substancje konserwujące takie jak tokoferola i rozmaryn.[/FONT]


[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial]Ja karmię Regalem od prawie roku i jak najbardziej polecam tą karmę.

I tak :

"Z tymi mączkami to tak średnio... Dobrze jeśli występują w towarzystwie mięsa. "

no nie bardzo właśnie .... co wy się ludzie czepiliście tego mięsa ???
Mięso jak ktoś wie jak wygląda jest produktem o dużej zawartości wody, więc nawet jak go będzie w karmie na sławetnym pierwszym miejscu 20 czy 40 % to po odjęciu wody zostanie go cały guzik ....
Mączki są suche więc ja tam wole w karmie 20 % mączki niż 40% mięsa - 20% mączki to jest więcej niż 40% mięsa ...
Świeże mięso i mączka w karmach to naprawdę nie jest różnica jak między schabowym i najtańszą mielonką turystyczną ...
Rożnica jest tylko taka, że jedno jest mokre a drugie suche :)
[I]
[I][FONT=Arial]"Kukurydza - stanowczo odpada."[/FONT][/I][/I]

To prawda po części. Kukurydza nie jest dobrze trawiona przez psy, ale znowu nie widzę powodu, żeby była gorsza niż owies czy tony ziemniaków w zachwalanych tu karmach ...
Poza tym nowe wersje Regala (worki 13,6 kg) nie zawierają już kukurydzy, ale sklepy wciąż mają zapasy starych dostaw (worki 15 kg) i można jeszcze na takie trafić.

Poza tym Regal to naprawdę porządna karma, stosowana z powodzeniem przez wielu hodowców na zachodzie. W Polsce jest dosyć tania w porównaniu z Niemcami. Ale też niedoceniona wydaje mi się.... Ja jestem bardzo zadowolona z tej karmy. Jeden pies je Regal Sensi (jak zabrakło na rynku jadł LAMB), a młoda Puppy Large Turkey, ale jadła też Puppy Large Lamb i też było ok.

Kupony w porządku naprawdę. Psy pełne energii, błyszcząca sierściucha, nie tuczą się ...
Może jedynym mankamentem jest dosyć drobny granulat tej karmy, ale to raczej norma w karmach amerykańskich. My akurat moczymy trochę przed podaniem i jest ok.

Znam hodowlę, gdzie wszystkie 20 psów jest na Regalu i szczeniaki ( około 4 mioty rocznie) też są odchowywane na Regalu i naprawdę nie ma żadnych problemów i psy wyglądają super.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja nie neguję Regala. Nie znam tej karmy, więc podchodzę do niej obiektywnie na podstawie składu.
Zgadzam się z Tobą odnośnie mięsa, że po odciąnięciu wody będzie guzik.
Ale spójrz na Acanę, którą wymieniłam i przeczytaj jeszcze raz. "[SIZE=2]Dehydratyzowane mięso z kurczaka (40%)". Czyli aż 40% mięsa pozbawionego wody. To chyba o wiele sporo niż Twoja mączka i mięso przez odciągnięciem wody :p

Odnośnie kukurydzy, jednak wolę mieć karmę o składzie, który mój pies w pełni akceptuje i który jest zdrowy i przyswajalny w 100%. Jeżeli ta kukurydza jest gdzieś na dalszym miejscu, no to jeszcze ujdzie, ale na litość, żeby niezdrowa kukurydza była na drugim, lub trzecim miejscu, to wybaczcie...

[I][FONT=Arial]"Świeże mięso i mączka w karmach to naprawdę nie jest różnica jak między schabowym i najtańszą mielonką turystyczną ..."
[/FONT][/I]Chyba jesteś mało zorientowaną wegetarianką jeśli nie odróżniasz mięsopodobnej papki w puszce od żywego mięsa ze świńskiej pupy :p
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='w.m2']
Ale spójrz na Acanę, którą wymieniłam i przeczytaj jeszcze raz. "[SIZE=2]Dehydratyzowane mięso z kurczaka (40%)". Czyli aż 40% mięsa pozbawionego wody. To chyba o wiele sporo niż Twoja mączka i mięso przez odciągnięciem wody :p[/SIZE] [/QUOTE][SIZE=2]

No wiesz wszystko jakby zależy od jakości to po pierwsze.
Po drugie jest tu pewne mylenie pojęć jednak ... bądź różna interpretacja i nazewnictwo ...
Jedni piszą "mączka mięsna", inni piszą [/SIZE]"[SIZE=2]Dehydratyzowane mięso z kurczaka" bo tak ładniej brzmi ... marketing i reklama dźwignią handlu ;)
Niestety nie ma żadnych przepisów na to jak producenci powinni to naprawdę nazywać .... a chodzi o to samo jednak :)[/SIZE][SIZE=2]

[/SIZE][QUOTE]
[SIZE=2] [I][FONT=Arial]"Świeże mięso i mączka w karmach to naprawdę nie jest różnica jak między schabowym i najtańszą mielonką turystyczną ..."
[/FONT][/I]Chyba jesteś mało zorientowaną wegetarianką jeśli nie odróżniasz mięsopodobnej papki w puszce od żywego mięsa ze świńskiej pupy :p
[/SIZE][/QUOTE]

Wegetarianką na szczęście nie jestem i nigdy nie będę :p
Po drugie czy Ty naprawdę myślisz, że jakikolwiek producent karmy wrzuca do kotła "żywe mięso ze świńskiej pupy" ??????
Wiem, wszyscy byśmy tego chcieli ... ale tak nie jest ...

Zdarzyło mi się oglądać filmik o Acanie dostępny na stronie producenta i tam są takie fajne migawki z hal produkcyjnych, gdzie w wielkich kontenerach jedzie owo "[SIZE=2]Dehydratyzowane mięso z kurczaka"[/SIZE] bądź inne "składniki mięsne świeże" .... i powiem Ci że dla mnie nie wyglądało to ani jak mięso ani jak nic innego co wcześniej w życiu widziałam, a co koło mięsa leżało :) Taka właśnie [SIZE=2]mięsopodobna papka w kontenerze [/SIZE]:diabloti:
I nigdy żadne producent nie pokaże co oni tam sobie mielą, bo okazałoby się, że niestety nie ma tam ani grama [SIZE=2]żywego mięsa ze świńskiej pupy[/SIZE], kawałka kurczaka czy wołu .... :)

A jeszcze ... A to że producent pisze, że dodaje świeże mięso z czegoś tam do karmy nie oznacza, że są to świeże filety z kurczaka czy udka tylko oznacza tyle, że pół produkt nie był wcześniej suszony, mrożony czy cokolwiek innego ... no i oczywiście to, że ma z 75% wody ta świeżość i mozna sobie napisać na pierwszysm miejscu w składzie 20% świeżego .... to ładnie działa na wyobraźnię kupujących :D

Edited by Birmanka
Link to comment
Share on other sites

Witaj.

Ja mam 9-miesięczną amstaffkę. Młoda ma alergię także pokarmową, nie wiemy na co, bo testów jeszcze nie robiliśmy. Od chwili gdy ją mamy dostawała Purinę Dog Chow Lamb & Rice. Nie miałam wtedy pojęcia o składzie, jaki powinien być do chwili, gdy nadeszła wiosna. Zaczęła się patologicznie czochrać, zrobiły się maleńkie guzki na głowie, śluzówki były zaczerwienione. Wybrałam się do weta, głównie zainteresowana czochraniem nadmiernym. Naiwnie myślałam, że to pchły, bo sezon się zaczął...
Okazało się, że młoda może być alergiczką.
Wet powiedział, że należy zmienić karmę i obserwować.
Ale zaraz... karmę? Po co jak je ją od małego i nic się nie działo do tej pory...
A wet powiedział, że organizm psa jest w stanie poradzić sobie z jednym alergenem, ale gdy dochodzi już drugi, to pies nie daje rady... Więc najpewniej zmienić karmę.

-A co je?
-Purinę Dog Chow.
-Uuuuu...

No i się zaczęło, dostałam godzinny wykład o karmach i składnikach.

Wiesz... powiem Ci jeszcze, że gorsze karmy mają sztuczne dosmakacze. Dlatego nam się zdaje, że psy ją bardziej wcinają.
To tak jak z tymi słodyczami ze szkolnych sklepików a owocami.
Owoce są zdrowsze i zawierają fruktozę, naturalny "cukier".
Słodycze mogą zawierać różne związki mające zły wpływ na zdrowie dziecka, ale są słodkie, smakowite i w ogóle... Dlatego są chętniej jedzone...


Wiesz... ja Ci mogę tylko zasugerować i podzielić się wiedzą, której niedawno sama nie miałam :-)


Piszesz jeszcze, że od dwóch dni sunia je Brita i Purinę PRO PLAN.
I tu jeszcze jedno słówko z mojej strony...

Purina nie wiedzieć czemu produkuje: Dog Chow i PRO PLAN. Ja na czerwono wymieniłam Dog Chow... PRO PLAN jest lepszą wersją i co za tym idzie droższą.

Purina PRO PLAN Puppy Large Breed Athletic ma w składzie: jagnięcinę (19%), ryż (17%), odwodnione białko drobiowe, gluten kukurydziany, kukurydza...

Czołówka jest ok... (trochę mało mięsa...) ale ten gluten kukurydziany i kukurydza... Moje zdanie znasz.
Na pewno ta Purina jest lepsza od tej, którą wymieniłam w pierwszym moim poście.

Ja jednak najbardziej obstaję przy karmach zza oceanu, amerykańskiego Taste of the Wild i kanadyjskiej Acany.

Twój pies ma już 13 miesięcy i lada moment możesz przejść na adulta. Przejrzyj ofertę Acany, jest szeroka.


P.S. Teraz Tekla je Acanę Puppy & Junior i jest ok. Chcemy spróbować karmy rybne dla niej. Karmy te są najmniej uczulające i bogate w kwasy Omega 3, który na "ludziów" także korzystnie działa. Wiadomo, ryba wpływa na wszystko :cool1:
Zastanawiamy się nad Acana Pacifica i Taste of the Wild Pacific Stream...


Pozdrawiam. Daj znać jakie kroki podjęłaś :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mefume']
O "Taste of the Wild" slyszalma juz wczesniej ale obilo mi sie tez o uszy ze ta karma zawiera w sobie niewskazane probiotyki ? wiesz cos moze na ten temat ??
![/QUOTE]

moj pies zjadł kilka worków TOTW i bylo ok (no rybka mu tylko nie służyla).
Pamietasz gdzie czytalas o tych probiotykach???
ja to sie jakoś super nie znam na składach, ale widzę ze TOTW stoi dość wysoko w róznych rankingach a to juz dla mnie plus.

Inna sprawa, ze czasami nawet super karma nie słuzy naszym psom.

[quote name='w.m2']


P.S. Teraz Tekla je Acanę Puppy & Junior i jest ok. Chcemy spróbować karmy rybne dla niej. Karmy te są najmniej uczulające i bogate w kwasy Omega 3, który na "ludziów" także korzystnie działa. Wiadomo, ryba wpływa na wszystko :cool1:
Zastanawiamy się nad Acana Pacifica i Taste of the Wild Pacific Stream...
[/QUOTE]

ja sobie chwalę fish4dogs. Ta najlepiej nam służy, ale żeby sie nie znudzila to robię odskok w TOTW, acane (ta z jagnięciną zrobila nam przebarwienia brzydkie pod łapami :()

Link to comment
Share on other sites

[quote name='w.m2'] Daj znać jakie kroki podjęłaś :-)[/QUOTE]

Dam znać na pewno ! :-) dzięki za pomoc !


[quote name='motylek1007']
Pamietasz gdzie czytalas o tych probiotykach???
[/QUOTE]
podesłałam Tobie linka do forum gdzie mi to mignęło na priv aby nie reklamować :smile:

natomiast doczytałam się że to fałszywy alarm , podobno karma już jest z prawidłowym składem :smile:

A przede mną teraz "twardy orzech do zgryzienia" - trzymajcie kciuki !
jeśli ktoś jeszcze chce się wypowiedzieć to zapraszam !

Link to comment
Share on other sites

A Jeżeli miałabym wybierać pomiędzy:

REGAL Puppy Large Breed Turkey,
Skład: Mączka z indyka, mączka z kurczaka, brązowy ryż, mielona kukurydza, suszona pulpa buraczana, tłuszcz z kurczaka (naturalnie konserwowany mieszanina tokoferoli), całe obłuskane ziarna jęczmienia, kasza owsiana, jajka, suszone drożdże browarniane, aromat naturalny, mielone siemię lniane, mączka rybna, sól morska, lecytyna, chlorek potasu, olej rybny, DL-Metionina, L-Lizyna, olej roslinny, odtłuszczone mleko w proszku, kwas propionowy, ekstrakt z yukki Schidigera, glukozamina, Lactobacillus Acidophilus, kwas askorbinowy (Wit. C), Siarczan Chondroityny, Witamina E, Biotyna, Niacyna, Pantotenian D-Wapnia, Witamina A, Rybofawina, Witamina B12, jednoazotan tiaminy, Chlorowodorek pirydoksyny, menadion, kwas cytrynowy, Witamina D3, kwas foliowy, siarczan żelaza, siarczan cynku, proteinian cynku, proteinian żelaza, tlenek cynku, siarczan miedzi, siarczan manganu, proteinian manganu, proteinian miedzi, tlenek manganu, selenit sodu, jodek wapnia.

Analiza: Białko (26,1%), tłuszcze (14%), włókno (3,1%), wilgotność (10%), popiół (5,75%), wapń (0,9%), fosfor (0,7%), potas (0,6%), sód (0,38%), chlor (0,7%), magnez (0,11%).


A tą karmą:

Agil Junior Large Breed
Skład: Suszone mięso z kurczaka, gotowany ryż, suszone mięso jagnięce, drobno mielona kukurydza, gotowane mięso łososia , suszone plastry buraka, tłuszcz drobiowy, drożdże, świeże całe jaja, siemię lniane, kiełki pszenicy, płatki ziemniaczane, wątróbka z kurczaka, mleko, jogurt, olej roślinny, marchew, olej z łososia, pomidory, przecier jabłkowy, rozmaryn, nagietek lekarski, pokrzywa, wyciąg z zielonej herbaty, ekstrakt z winogron, wyciąg z moreli , Yucca schidigera, chondroityna, glukozamina, monohydrat fosforanu wapnia, węglan wapnia, chlorek sodu, witamina A, D3, E (alfa tokoferol), K3, B1, B2, B6, B12, biotyna, kwas foliowy, niacyna, pantotenian wapnia, chlorek choliny, siarczan żelaza jednowodny, tlenek manganu, cynku, chelat pięciowodnego siarczanu miedzi, jodek potasu, selenin sodu(selen)

Zawartość suszonego mięsa 41%

Analiza: 28% białka surowego, beta-karoten 1,6 mg / kg, 15% tłuszczu, witaminy 13500m.j., 3,5% błonnika, witaminy D3 1200m.j., 1,0% wapnia, witamina E 300mg/kg, fosfor 0,85%, Omega-6 4,0 mg / kg, 0,35% sodu, omega 3 0,65 mg / kg, Miedź 25mg/kg, tauryna 0,2% Selen 0,3 mg / kg, 70mg/kg luteina, 75mg/kg chondroityny, glukozamina 350mg/kg, 100mg/kg L-karnityny.



Muszę zmienić karmę a nie potrafię się zdecydować pomiędzy tymi dwoma... Proszę o rady;-) Dodam jeszcze, że nie karmię psiaka samą suchą karmą tylko zawsze dosmaczam porcją mięcha, warzyw/owoców, jogurty, jaja itp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...