Jump to content
Dogomania

Wylew u suczki


dominik141

Recommended Posts

[COLOR=#000000]Witam. Moja suczka Pusia ma 11lat w ciągu 1 godziny straciła równowagę i skręciła jej się głowa w prawą stronę i jeszcze do tego oczy latają jej w prawo i lewo.[/COLOR]
[COLOR=#000000]I chciałbym się dowiedzieć czy mogę jakoś mojemu pieskowi pomów ponieważ nie wyobrażam sobie, że nagle jej nie ma. Myślałem o weterynarzu ale dopiero jutro pojadę bo dziś jest nieczynny. I chodzi o to czy mogę jakoś pomóc psu żeby dotrwał do jutra. [/COLOR]
[COLOR=#000000]Proszę o szybką pomoc ;(!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Na pewno musisz jej znaleść jakieś spokojne i w miarę chłodne miejsce z dobrym dostępem świeżego powietrza i tam ograniczyć ruch.
Niestety zapewnienie max. spokoju i komfortu termicznego to wszystko co teraz "domowymi" sposobami można zrobić.
I nie zapomnij o wodzie gdzies w zasiegu psa ( ale nie pój na siłę)

Link to comment
Share on other sites

Teraz położyłem ją w chłodne miejsce z dostępem do światła z wodą. Ale martwi mnie to, że Pusia czuje kończyny ale głowa jej lata w każde strony jak chce ją podnieść. I jeszcze dziwi mnie to, że oczopląs jej zniknął. To dobrze czy źle, że nie ma oczopląsu już ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominik141'] To dobrze czy źle, że nie ma oczopląsu już ??[/QUOTE]

Dobrze
a jak źrenice? są równej wielkości?
i jaki kolor mają dziąsła? nie są np nienaturalnie blade?
reaguje normalnie na Twój głos czy jest "przymulona"?

i raczej nie podnoś jej jak nie ma absolutnej koniecznosci a jak juz, to przytrzymaj tez głowe żeby nie odginała zbytnio szyi.
Diabli wiedzą co to jest ( bo nie koniecznie wylew) . Takie objawy moga byc tez przy [U]wielu[/U] innych schorzeniach neurologicznych od ucisku na CUN po udar cieplny , zator czy znaczny skok ciśnienia krwi itd. Dlatego , skoro musisz przeczekać do jutra to im mniej ją będziesz ruszał tym lepiej

Link to comment
Share on other sites

Tak tylko są wielkie. Dziąsła w porządku. Na mój głos nie reaguję. Reaguję tylko na głos mojego taty bo to zawsze był jej pan ale tylko szuka oczami ponieważ głowę jej skręca. Wszyscy mówią, że po Psie i mówią, że nie ma co walczyć o nią . Ale chcę o nią walczyć ponieważ to jest pies, którego mam od dziecka i się z nim wychowałem . A i zapomniałem jeszcze się trzęsie lekko. Ma czucie w każdej kończynie.

Link to comment
Share on other sites

pakuj psa w samochód/ (auto z kierowca musisz wyciągnąć z pod ziemi) i zasuwaj do kliniki całodobowej choćby była 2 w nocy. Im szybciej pies dostanie leki i fachową pomoc tym ma większe szanse. chodzi o diagnostyke i podanie środków obniżających ciśnienie śródczaszkowe o ile jest taka potrzeba. Równie dobrze może to nie być wylew a poczatki babeszji w wersji neurologicznej lub innego diabelstwa. W takich przypadkach [B]bardzo liczy się czas[/B].

jakbyś nie miała wyjścia z transportem [URL]http://mapapomocy.dogomania.pl/[/URL] tutaj szukaj pomocy.

Link to comment
Share on other sites

Nie mogę do kliniki kierowca nie problem. Kliniki u mnie są nieczynne mieszkam niestety w zadupiu. Dlatego chcę jej pomóc teraz jutro 7 rano jestem u weterynarza tylko co mam zrobic teraz moge jej przeciwbolowe typu nurofen podać ???

Link to comment
Share on other sites

pakuj psa do auta i zasuwaj do kliniki choćby to było 150km drogi. Drogi sa puste nie ma ruchu i korków więc przy dobrych lotach możesz być w klinice w czasie poniżej 1,5h. Pies potrzebuje pomocy TERAZ nie jutro.
Nie podawaj leków przeciwbólowych ludzkich bo zaszkodzisz i to bardzo.

Link to comment
Share on other sites

[B]absolutnie[/B] nie podawaj żadnych leków bez konsultacji z wetem. To bardzo ważne . Leków które mozna by teraz podać i tak nie masz na pewno w domu . Przeciwbólowe nie są teraz wskazane a juz na pewno ibuprofen odpada
Jesli źrenice są rowne to bardzo dobrze.Że szerokie to może byc także efekt stresu bo suczka z pewnoscią jest przerażona sytuacją
Dobrze też, że potrafi świadomie wodzić wzrokiem.

I jeszcze jedno- jesli tak jak piszesz nie masz w sensownej odległosci dostepnego teraz weta to nie daj sie namówic na jakieś dalekie wędrówki samochodowe z psem . Dyzury mają na ogół bardzo ograniczoną diagnostykę a sama dłuzsza podróz może teraz psu bardzo zaszkodzić.
Możesz jeszcze spróbować telefonu do jakiejś dyzurnej kliniki - jest szansa że na podstawie rozmowy wet zorientuje sie na tyle w sytuacji żeby Ci cos jeszcze podpowiedzieć
Jakiej ona jest wielkości?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']

I jeszcze jedno- jesli tak jak piszesz nie masz w sensownej odległosci dostepnego teraz weta to nie daj sie namówic na jakieś dalekie wędrówki samochodowe z psem . Dyzury mają na ogół bardzo ograniczoną diagnostykę a sama dłuzsza podróz może teraz psu bardzo zaszkodzić.
[/QUOTE]

Zupełnie się z tym zdaniem nie zgadzamy. W przypadku ICE u zwierząt kiedy to niemożliwe jest dotarcie weta z dobrym wyposażeniem polowym w rozsądnym czasie trzeba zwierzaka zabrać do lecznicy BEZWZGLĘDNIE !!!

W każdej całodobówce mają leki na takie przypadki, a czekanie na cud i poprawę to w zasadzie kopanie dołu dla pieska. Bezpieczniejszy jest transport jak jest chłodno, jutro też będzie upał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dominik141'][URL]http://speedy.sh/uypUZ/DSCN0569.rar[/URL]

Tu jest jej zdjęcie do pobrania jak jest zdrowa. Tu jest jej wielkość[/QUOTE]

Niestety nie umiem sobie poradzić z tym linkiem wiec pytanie o wielkośc nadal aktualne.
Tak, możesz jej pozwolić na sen.


kiwiadams a więc mamy rózne zdanie bo ja nadal obstaje przy tym że ważniejszy jest teraz spokój i bezruch niz dalekie ( podkreslam dalekie)wędrówki w poszukiwaniu pomocy.
I to nie jest bierne czekanie na cud tylko juz ok 10 godzin i suke zobaczy wet [U]na miejscu[/U]. Oczopląs minął, źrenice sa równe, suka jest przytomna - stan nie pogarsza sie jak wynika z opisu jakos dramatycznie w ciagu ostatnich kilku godzin. Natomiast niepokojący jest bezwład mięsni szyi i tu do transportu trzeba by bezwzglednie zabezpieczyc stabilizację.
Stąd m in moje pytanie o wielkośc psa
Myslę że za bardzo sugerujesz sie tytułem wątku...

Link to comment
Share on other sites

taks chyba żartujesz... każdy ale to każdy podręcznik do weterynaryjnego ice zawiera zdanie "Take the dog to your veterinarian or emergency clinic immediately. As soon as possible. "

taks jeszcze jedno słyszałeś o złotej godzine i efektach przekroczenia tego czasu a wynikach w rehabilitacji ? Zapraszamy do książek.

Pies jest wielkości spaniela. 100km to ok 1h jazdy pies nie liczy kilometrów. Zabierajcie go do weta.


Generalnie przy udarze należy unikać jasnych pomieszczeń, utrzymywać kontakt ze zwierzakiem, nie przykrywać, nie ochładzać (możliwe zaburzenia funkcji termoregulacji).

Edited by kiwiadams
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...